A lyga: „Atlanto“ legionierius nutraukė „Lietavos“ pasaką

Jonavos „Lietavos“ nepralaimėtų rungtynių pasaka baigėsi. Pirmoje mačo pusėje lygiai su Klaipėdos „Atlantu“ kovoję „SMScredit.lt A lygos“ debiutantai po pertraukos pritrūko jėgų ir buvo priversti patirti pirmąją nesėkmę čempionate – 0:1 (0:0). Vienintelį mačo įvartį trečiąją pergalę įsirašiusiam uostamiesčio klubui pelnė Abdoulas Sylla.
Abdoulas Sylla
Abdoulas Sylla / Lietavos nuotr.

Jau pirmosios savo atakos metu „Lietava“ susikūrė realią progą įvarčiui. Po Tado Eliošiaus perdavimo į vartus mušė Dominykas Galkevičius, priversdamas Povilą Valinčių šuoliu nukreipti kamuolį už galinės linijos.

11-ą minutę nominalūs aikštės šeimininkai jonaviškiai privalėjo išsiveržti į priekį Laurynui Stonkui išvengus nuošalės spąstų ir iššokus prieš vartus, bet puolėjui nepavyko pergudrauti jį pasitikusio P.Valinčiaus.

Sužaidus tik kone pusę kėlinio pirmą smūgį į vartus atliko ir „Atlantas“. Po grubios Savio klaidos svečiai perėmė kamuolį netoli Jonavos komandos vartų. Greita uostamiesčio ekipos ataka baigėsi Donato Kazlausko smūgiu į vartininką.

Klaipėdiečiams ėmė aktyviai spausti varžovus ir ne sykį privertė juos prarasti kamuolius pavojingose vietose. Markas Beneta, pasinaudojęs dar viena šeimininkų klaida, įsiveržė į baudos aikštelę ir tiksliu perdavimu surado D.Kazlauską, kurio smūgį spėjo blokuoti gynėjai.

Kėlinio pabaigoje po susidūrimo su vartininku rungtynių tęsti nebegalėjo Andrius Bartkus, kuriam, įtariama, lūžo šonkaulis. Vietoje jo aikštėje pasirodė Maksimas Maksimovas.

Prieš pat pertrauką „Atlanto“ komanda griebėsi už galvų. Slystelėjus Aleksandrui Šušnjarui, prieš vartus iššoko A.Sylla, tačiau legionierius nesugebėjo pasiųsti kamuolio pro G.Kvedarą. Puikią reakciją pademonstravęs vartininkas smūgį atrėmė, o suskubę gynėjai pakartoti smūgio klaipėdiečiui nebeleido.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui dar vieną progą įmušti turėjo A.Sylla. Ovidijus Verbickas po kampinio numetė kamuolį legionieriui, bet jo smūgį paskutinę akimirką sugebėjo blokuoti šalia buvęs gynėjas.

„Atlanto“ spaudimas didėjo, vis daugiau laiko svečiai praleido jonaviškių aikštės pusėje. D.Galkevičiui teko rizikuoti ir slystant išmušti kamuolį iš po prieš vartus atsidūrusio D.Kazlausko kojų. Netrukus uostamiesčio komandos saugas atliko pavojingą perdavimą link vartų, bet A.Sylla iš aštraus kampo į vartus nepataikė.

Link savo vartų nustumta „Lietava“ stengėsi atsakyti greitais išpuoliais. Vieno jų metu pavojingai virš vartų mušė T.Eliošius.

Aikštėje pasirodęs Tomas Salamanavičius išgelbėjo aikštės šeimininkus 75-ą minutę. Kampinio metu suklydo kamuolio rankose neišlaikęs G.Kvedaras. Šalia buvęs klaipėdietis jau mintyse džiaugėsi pelnytu įvarčiu į tuščius vartus, tačiau T.Salamanavičius nuo linijos kamuolį atmušė.

82-ą minutę „Atlanto“ susikrauta žaidybinė persvara vis tik virto įvarčiu, kai O.Verbicko perdavimą iš krašto vienu lietimu uždarė gynėjus aplenkęs A.Sylla.

Mačo pabaigoje padirbėti teko ir P.Valinčiui. „Lietavai“ pabandžius išlyginti rezultatą standartinės situacijos metu, vartininkas ne iš karto sugavo pavojingą T.Eliošiaus tolimą šūvį.

Jonavos „Lietava“ – Klaipėdos „Atlantas“ 0:1 (0:0)

„Lietava“: G. Kvedaras, V. Borovskis (84 min. M. Ganusauskas), M. Dūda, A. Šušnjaras, J. Aleksandravičius, A. Paškevičius, A. Rocys (80 min. E. Utyra), D. Galkevičius, Savio (69 min. T. Salamanavičius), T. Eliošius, L. Stonkus.

„Atlantas“: P. Valinčius, M. Beneta, K. Gnedojus, A. Jepifanovas, R. Baravykas, A. Bartkus (45 min. M. Maksimovas), O. Verbickas, D. Norvilas, O. Dmitrijevas (90 min. D. Šimkus), D. Kazlauskas (72 min. R. Gedminas), A. Sylla.

Įvarčiai: A.Sylla (82).

Geltonos kortelės: R.Baravykas (34), D.Norvilas (36).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Kauno „Stumbras"         3 0  0  3  5:11 0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: B. Atajičius („Žalgiris“) – 4, R. Krušnauskas („Kauno Žalgiris“) ir N. Valskis („Trakai“) – po 3 įvarčius.