A lyga: šalies čempionai smaginosi mače su klaipėdiečiais

Vilniaus „Žalgiris“ „A lygos“ 11-ojo turo dvikovoje sukūrė tikrą spektaklį.
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Žalgiriečiai savų žiūrovų akivaizdoje iškovojo didžiausią pergalę šiame sezone, sutriuškindami „Klaipėdos granitą“ rezultatu 6:0 (2:0). Praėjusių metų čempionai nugalėjo devintą sykį ir pakilo į pirmąją turnyro lentelės poziciją.

Per pirmąsias dvidešimt minučių šeimininkams nepavyko rimčiau pagrasinti granitiečių vartams. Akivaizdi kamuolio kontrolės persvara apčiuopiamos naudos nedavė.

Klaipėdiečiai ne tik patikimai gynėsi, bet ir aštriai kontratakavo. Beveik visose atakose dalyvaudavo aktyviai žaidęs Marius Papšys, tačiau pavojingų ir akcentuotų smūgių svečiams pritrūko.

Vis dėlto „Žalgiris“ nutraukė tylą ir per trumpą atkarpą sukūrė tikrą atakų škvalą. Tadas Simaitis atrėmė keletą pavojingų varžovų smūgių, tačiau du kartus buvo priverstas traukti kamuolį iš vartų tinklo.

27-ąją minutę puikaus perdavimo sulaukęs Linas Pilibaitis atsidūrė visiškai laisvas ir šaltakraujiškai nuginklavo vartininką.

Po beveik dešimties minučių kamuolį į vartus pasiuntė Jakubas Wilkas. Lenkas sulaukė V.Lukšos perdavimo ir užtikrintai padvigubino rezultatą.

Antrame kėlinyje „Žalgiris“ ir toliau dominavo. „Klaipėdos granitas“ mažai skyrė dėmesio gynybai ir žaidė pakankamai atvirą futbolą.

Prastas svečių žaidimas prie savųjų vartų leido žalgiriečiams kurti progas ir lengvai mušti įvarčius.

59-ąją minutę J.Wilkui dublio pelnyti nepavyko – lenko smūgį atrėmė T.Simaitis, tačiau šalia buvęs Elivelto galva nukreipė kamuolį į tuščius vartus. Tai buvo šeštasis brazilo įvartis šiame sezone.

Šeimininkai mėgavosi žaidimu ir dar tris kartus siuntė kamuolį į vartų tinklą. Dublį atliko po keitimo aikštėje pasirodęs Paulius Janušauskas, tiksliai pasinaudodavęs komandos draugų perdavimais.

Sykį P.Janušauskui buvo dėkojama ir už gerą aikštės matymą. Po saugo perdavimo antrą iš eilės įvartį „A lygoje“ pelnė Andro Švrljuga.

Svečiai atrodė visai ne to kalibro komanda ir išsiskyrė tik pavojingu Tito Vitukyno smūgiu, tačiau patikimai sužaidęs Armantas Vitkauskas nukreipė kamuolį į kampinį.

Vilniaus „Žalgiris“ – „Klaipėdos granitas“ 6:0 (2:0)
„Žalgiris“: A.Vitkauskas, S.Kerla, A.Švrljuga, E.Vaitkūnas, J.Kendyšas, M.Kuklys (63 min. P.Janušauskas), V.Lukša, L.Pilibaitis (62 min. G.Freidgeimas), D.Šemberas, J.Wilkas (76 min. A.Jedigarianas), Elivelto.
„Klaipėdos granitas”: T.Simaitis, K.Gnedojus, J.Potapovas, D.Šiškinas, K.Laukžemis, M.Papšys, M.Strauka (70 min. Z.Jesipovas), R.Urbelis (41 min. R.Borusas), J.Vilavičius (46 min. L.Rimkus), T.Vitukynas, D.Lukošius.
Įvarčiai: L.Pilibaitis (27), J.Wilkas (36), Elievlto (59), P.Janušauskas (75, 85), A.Švrljuga (77)
Geltonos kortelės: V.Lukša (20)

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
10. Šiaulių „Šiauliai“ 11 0 3 8 10:29 3

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) – 11, T.Radzinevičius („Sūduva“) – 10, Elivelto („Žalgiris“) – 6 įvarčiai.