A lyga: „Žalgiris“ nesugebėjo įveikti Klaipėdos „Granito“

Antradienio vakarą buvo sužaistos antrosios Lietuvos futbolo A lygos rungtynės. Vilniuje rungtyniavę „Žalgirio“ futbolininkai sužaidė lygiosiomis 1:1 su Klaipėdos „Granitu“.
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Rungtynės prasidėjo „Žalgirio“ bandymais pasiekti greitą įvartį. Arti tikslo jau 2-ąją minutę buvo Linas Pilibaitis, atlikęs smūgį, kuris pralėkė greta virpsto, vėliau tas pats šeimininkų saugas smūgiavo netiksliai po pakelto kampinio.

Nepavykus mačo pradžioje atidaryti įvarčių sąskaitos, žalgiriečiai kiek prislopino savo atakų škvalą.

Kiek netikėtai „Žalgiris“ buvo nubaustas už pasyvumą rezgant pavojingus išpuolius. Nuostabiu smūgiu iš eigos „Klaipėdos granitą“ į priekį išvedė Ernestas Veliulis, jo komandos draugas George Alaverdašvilis, atsidūręs baudos aikštėje, tiksliai parideno kamuolį įvarčio autoriui.

Po praleisto įvarčio „Žalgiris“ įjungė truputį aukštesnę pavarą. Legionieriaus iš Kipro Krisčio Andreou smūgį paskutinę akimirką blokavo pasiaukojančiai sužaidęs klaipėdiečių gynėjas.

Svečiai kartą buvo surengę labai pavojingą kontrataką, kai net trys „Klaipėdos granito“ žaidėjai pabėgo prieš du „Žalgirio“ gynėjus. Iniciatyvos ėmėsi pirmojo įvarčio autorius E. Veliulis, tačiau saugo smūgis praskriejo virš vartų.

Vis tik prieš pat kėlinio pabaigą, žalgiriečiai sugebėjo išlyginti rezultatą. Įvartį „į rūbinę“ 42-ąją minutę po labai gražios kombinacijos baudos aikštelėje pelnė rezultatyviausias „SMScredit.lt A lygos“ žaidėjas Jakubas Wilkas, laiku įkirtusiam puolėjui rezultatyvų perdavimą atliko kroatas Andro Švrljuga.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo aktyviai, kėlė daug kampinių ir dažnai svečiavosi priešininkų baudos aikštelėje. Realią progą pasižymėti turėjo L. Pilibaitis, tačiau po aštraus Serge‘o  Nyuiadzi perdavimo paskutinę akimirką pavojų likvidavo gynėjai.

„Klaipėdos granitas“ atlaikė pirmąją atakų bangą ir savo progos laukė kontratakose. Ypač aktyviai žaidė įvarčio autorius E. Veliulis ir G. Alaverdašvilis, kamuolius jiems puikiai skirstė patyręs Tomas Tamošauskas.

Rungtynėms artėjant į pabaigą svečių baterijos kiek išsikrovė, „Žalgiris“ turėjo puikias progas išplėšti pergalę. Pirmasis savo galimybės neišnaudojo S.Nyuiadzi, kiek vėliau tiesiai į vartininką Paulių Pocių smūgiavo L. Pilibaitis.

Rungtynių gale individualiu meistriškumu blykstelėjo itin aktyviai žaidęs legionierius S. Nyuiadzi. Jo puikus slalomas su kamuoliu suklaidino net kelis „Klaipėdos granito“ žaidėjus, deja, smūgis skriejo visai šalia vartų virpsto. Kulminacijoje „Žalgiris“ turėjo dar vieną progą, bet jos neišnaudojo.

Reikia pripažinti, kad Roberto Poškaus auklėtiniai gana užtikrintai atsilaikė nuo šeimininkų išpuolių ir pasiekė kolkas skambiausią rezultatą klubo istorijoje.

Po šių lygiųjų Vilnius „Žalgiris“ turi 18 taškų ir išlieka pirmas A lygoje. Klaipėdos „Granitas“ su dešimčia taškų išlieka penktas.