A lyga: „Žalgiris“ sutriuškino „Dainavą“ ir pasivijo čempionato lyderius

XXVI turo A lygos rungtynėse „Žalgiris“ 3:0 sutriuškino Alytaus „Dainavą“ bei turnyro lentelėje pavijo dviem rungtynėmis mažiau sužaidusį lyderį Panevėžio „Ekraną“.
Rungtynių akimirka / sportoakimirka.lt nuotr.

Žalgiriečių pranašumas išryškėjo pačioje susitikimo pradžioje – ilgai valdydami kamuolį, jie vertė daug bėgioti varžovus, o pastarieji paskui vilniečius tiesiog nespėjo.

Nepaisant to, kad pirmasis įvartis į „Dainavos“ vartus krito 7 – tą minutę, aikštės šeimininkai tą galėjo padaryti ir dar anksčiau.

Pats pirmasis įvartis krito po baudos smūgio ir Algio Jankausko dvikovos su „Dainavos“ vartininku Giedriu Štreimikiu. Pastarasis dar bandė įrodyti, kad „Žalgirio“ kapitonas jį pastūmė baudos aikštelėje, tačiau įvartis buvo įskaitytas.

Pasibaigus susitikimui gražų minispektaklį, kaip jau įprasta, surengė „Žalgirio“ futbolininkai ir jų gerbėjai. Vieni kitiems dėkojo taip, lyg būtų laimėtas čempionatas.

Po įvarčio nemažindami tempo žalgiriečiai ir toliau užtikrintai kontroliavo aikštės viduryje, o atakas dažniausiai kūrė kairiuoju kraštu, kuriame siautėjo Ramūnas Radavičius. Jis atsidūrė atakos smaigalyje 30 minutę, kai užbaigė gražią ataką bei padvigubino skirtumą. Dar prieš tai šis „Žalgirio“ saugas buvo atsiduręs vienas prieš varžovų vartininką, tačiau uždelsęs atakos smūgiu neužbaigė.

R.Radavičius buvo geriausias futbolininkas aikštėje – tiek sau įprastame kairiajame krašte, tiek vidurio saugo pozicijoje, į kurią jis buvo pastūmtas antrajame kėlinyje.

Tiek jis, tiek kiti du į Lietuvos rinktinę pakviesti žalgiriečiai Egidijus Vaitkūnas ir Georgas Freidgeimas turėjo palikti įspūdį rungtynes stebėjusiam rinktinės vyriausiajam treneriui Csabai Laszlo.

Antrasis rungtynių kėlinys buvo tik formalumas, per kurį įmuštas vienas įvartis. Besibaigiant susitikimui Kamil Bilinski perkėlė G.Štreimikį, o prieš kamuoliui įlekiant į vartus, Calum Elliot jį vos vos lietė galva, tačiau įvartis įrašytas į legionieriaus iš Lenkijos sąskaitą.

„Žalgiris“ 3 - 0 „Dainava“

7' Algis Jankauskas [1 - 0]
30' Ramūnas Radavičius [2 - 0]
85' Michal Bilinski [3 - 0]

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10.Klaipėdos „Atlantas“     27  4  5 18  16:62  17

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas - 21 įvartis - Artūras Rimkevičius („Šiauliai“).