A lygoje „Tauras“ įsitvirtino ketvirtoje vietoje, lyderių padėtis nesikeičia (nuotraukos)

Alfredo Pliadžio nuotr. / Vilniaus „Žalgiris“ namuose 2:0 šeštadienį privertė pasiduoti „Mažeikių“ futbolininkus.
0

Savaitgalį sužaistas Lietuvos futbolo federacijos A lygos 27-asis turas. Tauragės „Tauras“ po atkaklios kovos privertė pasiduoti „Šiaulius“ ir žengė rimtą žingsnį ketvirtos vietos link, o čempionato lyderiai Panevėžio „Ekranas“, Marijampolės „Sūduva“ ir Vilniaus „Žalgiris“ namuose iškovojo nelengvas pergales, praneša LFF.

„Šiauliai“ namuose susikovė su tiesiogine konkurente, vieta aukščiau esančią „Tauro“ ekipa ir pralaimėjo rezultatu 0:1. Lemtingas buvo epizodas kėlinio viduryje, kai 11 metrų baudinį realizavo Andrius Gedgaudas.

„Šiauliai“ baigiantis pagrindiniam rungtynių laikui galėjo išlyginti rezultatą, tačiau saugo Manto Kuklio smūgį nuo 11 metrų žymos atrėmė vartininkas Šarūnas Kilijonas. „Tauras“ iškovojo pergalę ir lenkia „Šiaulius“ šešiais taškais. Be to, yra žaidęs rungtynėmis mažiau.

„Komandai didelių pretenzijų neturiu, tik kai kuriems žaidėjams. Gražų futbolą žaidė tik viena komanda, bet esame profesionalai ir turime žaisti dėl galutinio rezultato. Bet kokiu atveju tarp lygiųjų ir pralaimėjimo mums didelio skirtumo nėra“, – sakė „Šiaulių“ treneris Valdas Ivanauskas.

„Ėjome kovoti daugiau nei dėl trijų taškų. Džiaugiuosi, kad pavyko. Taktiškai žaidėme labai brandžiai. Tačiau ir „Šiauliai“ nesudėjo ginklų iki pat paskutinio švilpuko. Ketvirta vieta dar ne mūsų, tačiau neneigsiu, kad tai tvirtas žingsnis“, – kalbėjo „Tauro“ treneris Gedeminas Jarmalavičius.

„Kruoja“ priešinosi „Ekranui“ iki pabaigos

Toliau nesikeičia situacija turnyro lentelės viršuje, nes pergales vėl iškovojo lyderiai. Nugalėtojų titulą ginantis Panevėžio „Ekranas“ rungtynėse su devynis mačus A lygoje nepralaimėjusia Pakruojo „Kruoja“ išsiveržė į priekį jau trečią minutę – taikliai smūgiavo Ramūnas Radavičius.

Tačiau „Kruoja“ nepasidavė ir vieną iš kontratakų tiksliai baigė Kęstutis Mykolaitis. Vis dėlto prieš pat pertrauką Aurimas Kučys grąžino „Ekranui“ pranašumą, o antrame kėlinyje jį padidino Sergejaus Pogrebanas. „Kruojai“ Rolando Slepakovo įspūdingas smūgis iš 25 metrų jau buvo tik paguoda –  rezultatu 3:2 nugalėjo šeimininkai.

„Laukėme sunkios kovos, tačiau gera pradžia netinkamai paveikė komandą. Žaidėjai apsiramino ir manė, kad lengvai muš įvarčius, bet to nebuvo – žaidimas išsilygino ir praleidome patys. Gerai, kad pavyko įmušti prieš pertrauką. Antrame kėlinyje neišnaudojome nemažai progų, todėl įtampa išliko iki pabaigos“, – kalbėjo „Ekrano“ treneris Valdas Urbonas.

„Dvikovai ruošėmės kruopščiai, tačiau pasirengti sutrukdė traumos ir ligos. Dėl to šiandien nebuvome pajėgūs žaisti lygiosiomis. Per rungtynes išryškėjo „Ekrano“ meistriškumas, o lemtingas buvo antras įvartis“, – sakė „Kruojos“ treneris Albertas Klimavičius.

„Sūduva“ palaužė „Bangą“ vienu įvarčiu

Atitrūkti „Ekranui“ ir toliau neleidžia „Sūduva“. Marijampolės klubas 1:0 privertė pasiduoti Gargždų „Bangos“ ekipą. Iki pertraukos „Sūduvai“ nepavyko įveikti varžovų vartininko Igorio Spiridonovo, tačiau antro kėlinio pradžioje po kampinio pasižymėjo Evaldas Grigaitis. To užteko „Sūduvos“ pergalei.

„Rungtynės buvo įdomios, vyko daug kovos. Lengvų rungtynių nesitikėjome, nes „Banga“ yra sustiprėjusi, tai matėme. Gerai, kad žaidėjai suprato rungtynių svarbą ir išėjo kautis. Galbūt žaidžiant pavyko ne viskas, bet kovėmės tikra gerai“, – tikino „Sūduvos“ treneris Donatas Vencevičius.

„Žaidėme normaliai, gynėmės neblogai. Tačiau po pertraukos apmaudžiai suklydome po kampinio ir leidome mažiausiam varžovų žaidėjui iš antro karto įmušti įvartį. Dėl to liūdna, tačiau vyrai stengėsi. „Sūduva“ buvo stipresnė ir laimėjo pelnytai“, – sakė „Bangos“ strategas Arminas Narbekovas.

Du „Žalgirio“ saugo įvarčiai

Trečioje vietoje žengiantis Vilniaus „Žalgiris“ namuose 2:0 šeštadienį privertė pasiduoti „Mažeikių“ futbolininkus. Abu įvarčius įmušė saugas Raimondas Vilėniškis. Pirmame kėlinyje jis pasižymėjo smūgiu galva iš arti, o pačioje rungtynių pabaigoje įtvirtino savo komandos pergalę pakartotiniu smūgiu.

„Iškovoti trys taškai ir tai yra svarbiausia. Žiūrovai galbūt tikėjosi šešių įvarčių, kaip praėjusį kartą mūsų rungtynėse, tačiau vyrams prieš rungtynes sakiau, kad užmirštų tą rezultatą, nes lengva nebus. Sezonas artėja pabaigos link ir kiekvienos rungtynės bus vis sunkesnės“, – teigė „Žalgirio“ treneris Igoris Pankratjevas.

„Tai buvo debiutinės mano rungtynės ir komanda labai stengėsi, labai kovojo. Tačiau šiurkščios gynėjų klaidos kainavo pirmą įvartį, taip pat pačioje rungtynių pabaigoje. Todėl rezultatas dėsningas. Einame į priekį, tačiau dar reikia daug dirbti, kad su šia komanda ką nors pasiektume“, – sakė „Mažeikių“ treneris Ričardas Grigaliūnas.

Trečiadienį trys A lygos ekipos – Kauno „Atletas“, „Klaipėda“ ir „Kruoja“ – žais LFF taurės šeštojo etapo rungtynes, o kitas A lygos turas numatytas spalio 3 d.

LFF A lygos 27 turo rungtynių statistika

„Žalgiris“ (Vilnius) – „Mažeikiai“ (Mažeikiai) 2:0 (1:0)
Teisėjas: A.Žuta (Klaipėda), 950 žiūrovų
Įvarčiai: 33 min. ir 90+4 min. R.Vilėniškis („Žalgiris“)
Įspėjimai: 9 min. E.Juška, 45 min. P.Komolovas („Žalgiris“); 27 min. S.Junioras, 73 min. N.Kumža („Mažeikiai“)

„Sūduva“ (Marijampolė) – „Banga“ (Gargždai) 1:0 (0:0)
Teisėjas: A.Kancleris (Klaipėda), 800 žiūrovų
Įvarčiai: 48 min. E.Grigaitis („Sūduva")
Įspėjimai: 73 min. V.Mižigurskis, 79 min. A.Staponka („Banga")

„Šiauliai“ (Šiauliai) – „Tauras“ (Tauragė) 0:1 (0:1)
Teisėjas: J.Paškovskis (Vilnius), 600 žiūrovų
Įvarčiai: 26 min. (iš 11m.) A.Gedgaudas („Tauras"); 90+1 min. M.Kuklys („Šiauliai") neįmušė 11m. baudinio
Įspėjimai: 17 min. S.Količius, 78 min. T.Birškys („Šiauliai"); 82 min. Š.Kilijonas, 90+1 min. M.Daunoravičius („Tauras")

„Ekranas“ (Panevėžys) – „Kruoja“ (Pakruojis) 3:2 (2:1)
Teisėjas: S.Slyva (Kaunas), 850 žiūrovų
Įvarčiai: 3 min. R.Radavičius, 45+1 min. A.Kučys, 73 min. S.Pogrebanas („Ekranas"); 31 min. K.Mykolaitis, 90+1 min. R.Slepakovas („Kruoja")
Įspėjimai: 33 min. D.Matovičius, 74 min. N.Sasnauskas („Ekranas")