A lygoje – trečioji „Klaipėdos granito“ pergalė

Panašu, jog Utenos „Utenis“ – palankus varžovas „Klaipėdos granitui“. Šešioliktojo „A lygos“ turo akistatoje Gedimino Jarmalavičiaus treniruojami futbolininkai namuose nutraukė nesėkmių seriją bei nugalėjo varžovus rezultatu 2:1 (2:0). Granitiečiai uteniškius įveikė antrą kartą šiame sezone.
A lygos čempionato rungtynės  vietos „Trakai“ ir Klaipėdos „Granitas“.
A lygos čempionato rungtynės vietos „Trakai“ ir Klaipėdos „Granitas“. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Nors pirmieji aštriau atakavo svečiai, tačiau 9-ąją minutę kilęs nesusipratimas „Uteniui“ kainavo įvartį. Uteniškis galva pamušė kamuolį į pavojingą zoną, o ten įkirtęs bei varžovą aplenkęs Marius Papšys tiksliu smūgiu nuginklavo Pavelą Leusą.

Granitiečiai surengė keletą pavojingų atakų, tačiau vėliau iniciatyvą perėmė uteniškiai. Dėkingą progą išlyginti rezultatą turėjo Valentinas Jeriomenka: saugo vienu lietimu smūgiuotą kamuolį atrėmė tinkamą poziciją užsiėmęs Tadas Simaitis. Netrukus galva pavojingai mušė Darius Kazubovičius, o po keitimo aikštėje pasirodęs Ilja Tračynskis taip pat pagrasino klaipėdiečių vartams.

Visgi 44-ąją minutę „Klaipėdos granitui“ pavyko padvigubinti rezultatą. Gero perdavimo iš aikštės gilumos sulaukęs Karolis Laukžemis pabėgo nuo varžovo ir meistriškai perkėlė kamuolį per patyrusį P.Leusą.

Po pertraukos uteniškiai perėmė iniciatyvą ir neišnaudojo kelių dėkingų epizodų. Arčiausiai tikslo buvo Linas Savastas, kurio smūgį iš arti atrėmė T.Simaitis. Netrukus „Utenio“ saugas pavojingai mušė galva.

Aštria ataka atsakė ir šeimininkai: M.Papšys pabėgo nuo kelių varžovų, o stipriai pažeme smūgiuotas kamuolys skriejo visai šalia vartų virpsto. Kurį laiką komandos keitėsi grėsmingais išpuoliais, bet rezultatas nesikeitė.

Nors „Utenis“ turėjo pranašumą, tačiau tik 89-ąją minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Jurijus Vereščiakas tiksliu smūgiu atgaivino intrigą.

Maža to, po kelių akimirkų svečiai galėjo išlyginti rezultatą, tačiau dėkingoje padėtyje buvęs Edgaras Mastianica smūgiavo virš vartų.

Rungtynes šeimininkai buvo priversti baigti mažumoje, kadangi 89-ąją minutę už smūgį varžovui susistumdymo metu buvo pašalintas Dmitrijus Šiškinas.

„Klaipėdos granitas“ – Utenos „Utenis“ 2:1 (2:0)
„Klaipėdos granitas“:
T.Simaitis, R.Borusas, K.Gnedojus, J.Potapovas, D.Šiškinas, K.Laukžemis, M.Papšys, L.Rimkus (55 min. Z.Jesipovas), R.Urbelis, T.Vitukynas, D.Lukošius (90 min. A.Lukošius).
„Utenis“: P.Leusas, J.Aleksandravičius, R.Fredgeimas, M.Fridrikas, G.Zagurskas, V.Jeriomenka, P.Krasnovskis, E.Mastianica, L.Savastas (70 min. M.Krasnovskis), A.Tručinskas (34 min. I.Tračynskis), D.Kazubovičius (78 min. J.Vereščiakas).
Įvarčiai: M.Papšys (9), K.Laukžemis (44) ; J.Vereščiakas (88)
Geltonos kortelės: K.Gnedojus (7), R.Borusas (78), M.Papšys (89) ; G.Zagurskas (48), M.Krasnovskis (89), P.Krasnovskis (89)
Raudonos kortelės: D.Šiškinas (89)

„A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
10. Šiaulių „Šiauliai“ 15 1 4 10 12:41 7

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) – 17, T.Radzinevičius („Sūduva“) – 15, A.Rimkevičius („Stumbras“) – 10 įvarčių.