A lygos bronza – „Trakams“, „Žalgiris“ įveikė čempionus

Paskutiniajame Lietuvos futbolo A lygos ture Vilniaus „Žalgiris“ išplėšė pergalę Marijampolėje, o netiesioginę kovą dėl bronzos laimėjo vargo Klaipėdoje neturėję „Trakų“ futbolininkai.
Futbolo rungtynės: „Žalgiris“ – „Trakai“
„Trakų“ futbolininkai / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Žalgiris“ principines rungtynes su „Sūduva“, jau anksčiau užsitikrinusia čempionės titulą, laimėjo rezultatu 2:1.

Vilniečiai į priekį išsiveržė 5-ą minutę, kai Rolandas Baravykas pataikė į virpstą, o Saulius Mikoliūnas nukreipė kamuolį į tuščius vartus.

Pirmame kėlinyje vyravo gana klampus futbolas ir tik 37-ąją minutę šeimininkai turėjo puikią progą pasižymėti, kai po Vaido Slavicko perdavimo visiškai greta vartų smūgiavo Sandro Gotalas.

Antrame kėlinyje „Sūduva“ siekė perimti iniciatyvą ir galiausiai tą padarė, kai aikštėje pasirodė puolėjas Rigino Cicilia. Vartininkui Armantui Vitkauskui ir „Žalgirio“ gynėjams teko kur kas daugiau darbo, o 80-ąją minutę šeimininkų spaudimas privertė žalgiriečius suklysti.

Nuo perdavimo į baudos aikštelę nesėkmingai apsigynė Slavko Blagojevičius ir kamuolys atšoko tiesiai po Juliaus Kasparavičiaus kojomis. Po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas šia dovanėle pasinaudojo ir tiksliu smūgiu išlygino rezultatą.

Jau atrodė, kad lyderiai pasidalins po tašką, tačiau 90-ąją minutę sužibėjo Domantas Šimkus. Įspūdingas šio saugo įvartis sudavė „Sūduvai“ smūgį, po kurio ši neatsigavo.

Žalgiriečiai trečią kartą iš eilės A lygoje įveikė čempionus iš Marijampolės ir įsirašė 75-ąjį tašką, bet „Sūduva“ finišavo turėdama 77.

A lygos bronzos medaliai atiteko „Trakų“ klubui, kuris išvykoje 5:1 palaužė „Atlantą“.

„Trakams“ įvarčius pelnė Vadimas Manzonas (22 min.), Valentinas Jeriomenko (25 min.), Donatas Kazlauskas (32 ir 76 min.) bei Jevgenijus Osipovas (38 min.).

„Atlantui“ paguodos įvartį 84-ą minutę pelnė Bruno Lemečevskis.

Kauno derbyje rezultatu 2:1 „Kauno Žalgirį“ įveikęs „Stumbras“ liko ketvirtas.

„Stumbro“ gretose 56-ą minutę pasižymėjo Levanas Mačarašvilis ir 75-ą – Marcos Soaresas.

79-ą minutę „Kauno Žalgirio“ gynėjui Pijui Širviui rezultatą pavyko sušvelninti.

„Trakai“ ir „Stumbras“ surinko po 51 tašką, tačiau bronza atiteko „riteriams“.