-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

A lygai galvos skausmas pučia iš pajūrio – kokios komandos žais 2020 metų sezoną?

Stipriausi šalies futbolo klubai šiomis dienomis pradėjo pasirengimo pratybas naujam sezonui, tačiau kas dalyvaus čempionate po to, kai praėjusios pirmenybės baigėsi didžiausiu sutartų rungtynių skandalu per visą Lietuvos futbolo istoriją?
Futbolo sirgaliai renkasi į rungtynes: Sūduva - Tel Avivo Maccabi
Futbolo sirgaliai Marijampolėje. / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

A lygos vadovai laukia atsakymų iš klubų, o dar labiau iš Lietuvos futbolo federacijos, kurios apeliaciniame komitete turi būti priimtas sprendimas dėl Klaipėdos „Atlanto“.

Šis klubas šiuo metu neturi žaidėjų, neturi trenerių, bet pretenduoja rungtyniauti A lygoje, nepaisant visą šalies futbolą supurčiusio skandalo.

Gruodžio pradžioje LFF vadovai – prezidentas Tomas Danilevičius ir generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius paskelbė apie „Atlanto“ ir „Palangos“ klubų pašalinimą iš A lygos dėl įtarimų sutartomis rungtynėmis.

Anot LFF, iš tarptautinių partnerių gauta net 17 signalų apie šių dviejų komandų galimai surežisuotas rungtynes, todėl „Atlantui“ skirta 30 tūkst. eurų bauda ir ištrėmimas į II lygą, o „Palangai“ – 42 tūkst. bauda ir išsiuntimas į II lygą.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Klaipėdos "Atlantas".
Arno Strumilos / 15min nuotr./Klaipėdos "Atlantas".

Ilgos diskvalifikacijos pakibo virš penkių „Atlanto“ ir dešimties „Palangos“ atstovų, tačiau dabar abu pajūrio klubai ginasi ir tikisi likti aukštesniame futbolo lygyje – apeliacinį skundą pateikęs „Atlantas“ nori grįžti į A lygą, pereinamąsias rungtynes prieš skandalą pralaimėjusi „Palanga“ siekia licencijos į 1-ąją lygą.

„Laukiame federacijos apeliacinio komiteto sprendimo, – antradienį sakė „Atlanto“ prezidentas Vidas Adomaitis, po garsios LFF spaudos konferencijos tvirtinęs, jog jis ir klubas dėjo pastangas, kad užkirstų kelią sutartoms rungtynėms. – Prognozės yra nedėkingas dalykas. Tikiuosi, kad bus atsižvelgta į mūsų skundo argumentus.“

Tačiau V.Adomaitis pripažino, kad tuo metu, kai kiti klubai pradėjo ruoštis sezonui, Klaipėdoje žaidėjų nėra.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./A lygos rungtynės Vilniaus „Žalgiris“ prieš Klaipėdos „Atlantą“
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./A lygos rungtynės Vilniaus „Žalgiris“ prieš Klaipėdos „Atlantą“

„Kol kas dar tikrai nėra suburtos komandos. Nors tam tikrų veiksmų yra atlikta“, – sakė „Atlanto“ vadovas, pabrėžęs, kad pirmiausia laukia apeliacinio komiteto žodžio.

Jo laukia ir A lygos komandos, nes ir nuo „Atlanto“ priklausys, kam dar gali atsiverti A lygos durys.

Šiuo metu A lygos licencijų siekia 10 klubų: Marijampolės „Sūduva“ (1 vieta A lygoje praėjusį sezoną), Vilniaus „Žalgiris“ (2 vieta A lygoje), Vilniaus „Riteriai“ (3 vieta A lygoje), „Kauno Žalgiris“ (4 vieta A lygoje), „Panevėžys“ (5 vieta A lygoje), Klaipėdos „Atlantas“ (6 vieta A lygoje), Telšių „Džiugas“ (1 vieta 1-ojoje lygoje), Gargždų „Banga“ (2 vieta 1-ojoje lygoje), Vilniaus Vytis“ (3 vieta 1-ojoje lygoje) ir Alytaus „Dainava“ (4 vieta 1-oje lygoje).

„Man, kaip A lygos vadovui šiemet padėtis atrodo geresnė, nes pernai teko įkalbinėti kitus klubus žaisti A lygoje, kad surinktume 8 komandas“, – sakė A lygos vadovas Vidmantas Murauskas, kuris yra ir šalies čempionų Marijampolės „Sūduvos“ prezidentas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vidmantas Murauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vidmantas Murauskas

Lyginant su praėjusiu sezonu A lygoje tikrai neliks bankrutavusio Kauno „Stumbro“ ir pereinamosiose rungtynėse iš A lygos iškritusios „Palangos“.

V.Murauskas jau gavo oficialius patvirtinimus iš stipriausių 1-osios lygos komandų.

„Dabar oficialiai patvirtino, jog čempionate dalyvaus Gargždų „Banga“, o pirmadienį apie tai A lygos vadovams pranešė ir Telšių „Džiugas“ – pradėjome dokumentų procesą, – sakė V.Murauskas. – Mažiau kontaktų kol kas turėjome su Vilniaus „Vyčiu“, kuris taip pat siekia A lygos licencijos, kaip ir Alytaus „Dainava“.

Jei „Atlantas“ apsigins, su „Džiugu“ ir „Banga“ liks aštuonios komandos.

Jei „Atlantas“ negaus licencijos, o taip gali būti, nes klubas neturi struktūros, sąryšio su futbolo mokykla, Klaipėda nesutinka reformuoti sistemos, tada pagal sportinio principo eilę eina Vilniaus „Vytis“.

Man, kaip A lygos vadovui šiemet padėtis atrodo geresnė, nes pernai teko įkalbinėti kitus klubus žaisti A lygoje, kad surinktume 8 komandas.

Prasčiausioje padėtyje yra „Atlantas“, nes nežinomybė neleidžia dirbti. Savaitgalį prasideda kontrolinės rungtynės, o „Atlantas“ neturi žaidėjų.“

Klaipėdos „Atlanto“ klausimas turėtų būti svarbus A lygai ir reputacijos atžvilgiu, bet V.Murauskas pabrėžė, kad atsakymas turi būti pagrįstas teisiniu procesu.

„Jei apsigintų ir sugrįžtų į A lygą, tai reikštų, kad jis turi tokią teisę. Kiekvienas turi tokią teisę gynybai – ir klubas, ir žmogus. Kita vertus, jei kaltinimai būtų nepagrįsti, tai irgi būtų blogai – negerai, jei nėra konkrečių įrodymų“, – dėstė A lygos vadovas.

Nei Klaipėdos klubas, nei federacija nežino datos, kada turėtų būti priimtas apeliacinio komiteto sprendimas. Licencijų patvirtinimas numatomas vasario 3 dieną.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Klaipėdos „Atlanto“ sirgaliai.
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Klaipėdos „Atlanto“ sirgaliai.

Nors čempionato dalyviai nėra žinomi, rungtynių tvarkaraštis jau sudarinėjamas pagal komandų užimtas pozicijas praėjusį sezoną – Lietuvos pirmenybės prasidės kovo mėnesio pradžioje.

Tikslaus tvarkaraščio nėra ir dėl techninių detalių: pavyzdžiui, Telšių stadione nėra apšvietimo, tad gali žaisti tik dieną. Bet darbo dienomis tai būtų neparanku žiūrovams.

„Pagal žiūrovus matome, kad geras laikas būtų savaitgalio vidurdienis – po rungtynių sirgaliai gali eiti į gimtadienį ar koncertą, sekmadienį, kaip juokauju, – patogu eiti į futbolą po mišių“, – kalbėjo V.Murauskas.

Jis mano, kad iš 1-osios lygos atkeliaujantys klubai neturėtų pasimesti A lygoje, nors biudžetai neprilygs „Sūduvai“ ar Vilniaus „Žalgiriui“.

„Svarbiausias klausimas, kiek atėję klubai turės pinigų ir resursų stiprintis, – sakė V.Murauskas. – Minimali biudžeto riba yra 300 tūkst. eurų. Jei klubai („Džiugas“, „Banga“) turėdavo maždaug po 150 tūkst. eurų praėjusį sezoną, suradus rėmėjus įmanoma padidinti šį skaičių.

300 tūkst. nebūtų mažas biudžetas. Gargžduose ar Telšiuose, kur yra vietinių žaidėjų ir viskas kainuoja pigiau, tie 300 tūkst. eurų yra daugiau nei 300 tūkst. eurų Vilniuje, kaip kad ir milijonas Marijampolėje yra daugiau nei milijonas Vilniuje.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius