A lygos lyderių akistatoje – „Žalgirio“ pergalė prieš „Atlantą“

Vilniaus „Žalgiris“ pratęsė pergalingą seriją A lygoje. Lietuvos vicečempionų gretose debiutavęs Andrius Velička pelnė vienintelį rungtynių įvartį, atvesdamas sostinės komandą į septintąją pergalę čempionate iš eilės. Savo aikštėje 1:0 (0:0) įveikę Klaipėdos „Atlantą“, vilniečiai prieš savo šiandienos varžovus bei Panevėžio „Ekraną“ turnyro lentelėje susikrovė 6 taškų persvarą.
Rungtynių akimirka / zalgiris-vilnius.lt nuotr.

Jau 4-ąją minutę Kamilis Bilinskis turėjo puikią progą išvestį „Žalgirį“ į priekį. Po puikaus Egidijaus Vaitkūno perdavimo legionierius labai pavojingai smūgiavo galva, priversdamas Mantą Galdiką šuoliu gelbėti komandą.

Po trijų minučių rezultatyviausias vilniečių futbolininkas po dar vieno E.Vaitkūno perdavimo išsivadavo nuo Kazimiero Gnedojaus priežiūros ir  iššoko vienas prieš vartus, tačiau smūgiuoti nespėjo, paskutinę akimirką K.Gnedojui suspėjus ištaisyti savo klaidą.

Atlaikęs pirmą atakų bangą, „Atlantas“ išlygino žaidimą. 11-ąją minutę Marius Papšys dukart smūgiavo į vartus, tačiau pirmasis smūgis pataikė į gynėją, o pakartotinį nesunkiai sugavo Armantas Vitkauskas.

Klaipėdiečių saugas 20-ąją minutę privertė aikštės šeimininkų vartininką šuoliu palydėti kamuolį po labai pavojingo baudos smūgio – perdavimo. Kamuolys praskriejo visai šalia kairiojo virpsto. Po keturių minučių svečiams teko atlikti privalomą keitimą, nes dėl traumos rungtynių tęsti nebegalėjo „Atlanto“ gretose debiutavęs puolėjas Lukas Baranauskas.

K.Bilinskiui pritrūko kelių centimetrų po kampinio galva pelnytį įvarčiui 31-ąją minutę. Klaipėdiečių vartininkas šioje situacijoje buvo visiškai bejėgis ir tik žvilgsniu palydėjo virš vartų skriejantį kamuolį.

Po penkių minučių Mantas Kuklys dar kartą pademonstravo savo sugebėjimus taikliai smūgiuoti iš toli. M.Galdikas jo smūgį atrėmė nesėkmingai, atmušdamas kamuolį prieš save, tačiau savo vartininką nuo didesnių nemalonumų išgelbėjo laiku į pagalbą suskubę gynėjai.

Kėlinio pabaigoje porą pavojingų atakų surengė uostamiesčio komanda. Kartą pavojingai galva po perdavimo iš dešiniojo krašto smūgiavo Valdas Trakys. Dar po minutės Tado Eliošiaus smūgį krisdamas blokavo gynėjas Luka Peričius.

53-ąją minutę Pavelas Komolovas neišnaudojo auksinės galimybės išvesti „Žalgirį“ į priekį. Po Marko Benetos pražangos prieš Andro Švrljugą baudos aikštelėje rungtynių arbitras nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį, tačiau legionierius iš Rusijos nuo žymos į vartus nepataikė.

Po trijų minučių dar vienos progos neišnaudojo K. Bilinskis, kai savo baudos aikštelėje nesėkmingai sužaidė „Atlanto“ gynėjai, atiduodami kamuolį pačiam pavojingiausiam aikštės šeimininkų futbolininkui. Lenkas smūgiavo visai šalia vartų.

„Atlantas“ atsakė pavojinga kontrataka, kurios smaigalyje atsidūrė T.Eliošius. Saugas dešiniajame krašte iššoko prieš vartus ir stipriu smūgiu į artimą kampą uždirbo kampinį.

67-ąją minutę svečių komandą nuo įvarčio išgelbėjo laiku vartuose atsidūręs K.Gnedojus. Algis Jankauskas po kampinio į vartus smūgiavo galva, priversdamas vartus palikti M.Galdiką

72-ąją minutę „Atlantas“ privalėjo išsiveržti į priekį. M.Papšio labai pavojingą baudos smūgį A.Vitkauskas sugebėjo atremti, nukreipdamas kamuolį į skersinį. Prie kamuolio prišoko M.Beneta, tačiau iš kelių metrų įsigudrino nepataikyti į tuščius vartus.

Neišnaudoję puikios progos, klaipėdiečiai buvo nubausti. 74-ąją minutę M.Galdikas neišlaikė rankose po perdavimo pagauto kamuolio, leisdamas „Žalgirio“ gretose debiutavusiam A.Veličkai pasiųsti kamuolį į tuščius vartus nuo baudos aikštelės linijos.

Po įvarčio vilniečiai atsipalaidavo, leisdami svečiams perimti iniciatyvą. Į vartus smūgiavo T.Eliošius, G.Kruša, tačiau labai pavojingų momentų „Atlantui“ sukurti nepavyko.

Vilniaus „Žalgiris“ – Klaipėdos „Atlantas“ 1:0 (0:0).

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, E.Vaitkūnas, L.Perič, A.Jankauskas, M.Kuklys, P.Komolovas (61 min. A.Velička), V.Šilėnas, R.Radavičius (66 min. R.Radavičius), A.Švrljuga, A.Žulpa, K.Bilinskis (85 min. P.Janušauskas).
„Atlantas“: M.Galdikas, M.Papšys, M.Beneta, M.Kazlauskas, K.Gnedojus, D.Navikas (73 min. G.Kruša), G.Žukauskas, D.Kazlauskas, A.Urbšys, T.Eliošius. L.Baranauskas (24 min. V.Trakys).

Įvarčiai: A.Velička (74).

Geltonos kortelės: A.Žulpa (33); A.Urbšys (45), G.Kruša (90+1 min.).

Rungtynių teisėjai: G.Mažeika, I.Siliūnienė, V.Kazlauskas.

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

9. Tauragės „Tauras“         17  1  1  15  12:48   4

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: K.Bilinskis („Žalgiris“) ir N.Valskis („Sūduva“) – 13 įvarčių, E.Razulis („Atlantas“) – 11, G.Alaverdašvili („Šiauliai“) – 9, A.Buinickis („Ekranas“) – 8.