Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 2d. 09:03

A lygos startas: komandų piniginės, namų darbai, galimybės ir prognozės

A lygos startas - šį savaitgalį
15min koliažas / A lygos startas - šį savaitgalį

A lygos komandos išsirikiavusios prie starto linijos. Nors dar prieš kelias savaites stipriausias šalies futbolo divizionas skendo tirštoje nežinomybėje, galiausiai į lenktynes dėl titulo leidžiasi vėl aštuonios ekipos. 15min tradiciškai pristato visas A lygos komandas ir jų perspektyvas šį sezoną.

Marijampolės „Sūduva“

Marijampolės „Sūduva“

Praėjęs sezonas: A lygos auksas

Įkūrimo metai: 1942

A lygoje nuo: 2002-ųjų

Trofėjų lentyna: Lietuvos čempionas (2017, 2018), LFF taurė (2006, 2009), LFF Supertaurė (2009, 2018, 2019).

Piniginės storis: 1-1,2 mln. eurų

Žaidėjų vertė: apie 4 mln. eurų

Apranga: Joma

Generalinis rėmėjas: Sumeda

Treneris: Kazachstanas Vladimiras Čeburinas (kazachas, 53 metai, 4 sezonas klube)

Žiemos darbai Soccer iconSoccer iconSoccer iconSoccer icon

1 Tosaintas Rickettsas („Toronto FC“, MLS), Dominykas Barauskas (Vilniaus „Žalgiris“), Gratas Sirgėdas („Kauno Žalgiris“), Eligijus Jankauskas („Opava“, Čekija), Paulius Golubickas (Alytaus „Dainava“).
-3 Julius Kasparavičius (Narvos „Trans“, Estija), Vitalijus Gaijdučikas (Žodino „Torpedo“, Baltarusija), Bruno Dybalas („Samut Sakhon“, Tailandas), Danielis Offenbacheris („Hermannstadt“, Rumunija), Gersonas Acevedo, Darius Isoda, Alassane N'Diaye, Rigino Cicilia, Evanas Alexandrow-Ridley, Marius Činikas (Klaipėdos „Atlantas“), Guilherme Finkleris.

Star full.svg Žvaigždė: Ovidijus Verbickas. 25-erių vidurio saugas išgyvena karjeros piką. Praėjusiais metais jis ne tik įsitvirtino Lietuvos rinktinėje, bet ir buvo išrinktas geriausiu A lygos futbolininku. Belieka tikėtis, kad tai – ne riba ir Ovidijus šiemet žengs dar žingsnį į priekį.

Svarbiausi sviedinių padavinėtojai: Samiras Kerla, Andro Švrljuga, Ivanas Kardumas, Giedrius Matulevičius, Gratas Sirgėdas, Vaidas Slavickas, Algis Jankauskas, Tosaintas Rickettsas.

Naujokas: Tosaintas Rickettsas

Praradimas: Danielis Offenbacheris

Intriga: Ar netaps Tosaintas Rickettsas dar vienu Gersonu Acevedo?

Antrus metus iš eilės suvalkiečiai nustebina solidžiu naujoku. G.Acevedo atvykimas į Marijampolę praėjusį sezoną taip pat buvo sutiktas skambiomis antraštėmis, tačiau galiausiai viskas baigėsi tuo, jog čilietis kuriam laikui netgi buvo išsiųstas į rezervinę „Sūduvos“ ekipą. Iš Edmontono atvykęs 31-erių R.Rickettsas – vienintelis A lygos futbolininkas, turintis savo autentišką veidą FIFA videožaidime. Reikia tikėtis, kad, skirtingai nei G.Acevedo, šiemetinis naujokas savo sugebėjimus parodys ne Kauno baruose ar šalia aikštės, o būtent joje. Pirmasis įspūdis „Sūduvos“ vadovus džiugina – naujokas ramaus būdo, greitai radęs vietą komandos rūbinėje bei motyvuotas.

15min prognozė: Trečias iš eilės A lygos čempionų titulas. „Sūduva“ per stabili ir per stipri, kad būtų kitaip. Išleisti auksą į sostinę Marijampolės komanda gali tik pati. Suvalkiečių koziriai ir toliau išlieka tie patys – stora ir stabili piniginė bei trečius metus iš eilės išlaikytas komandos branduolys. Maža, to, prie jo prilipdyti rimtų kovų parako uostę naujokai Gratas Sirgėdas ir Tosaintas Rickettsas.

Repeticijos. Kauno „Hegelmann Litauen“ 2:0, Rygos FS 1:3, Rygos „Metta/LU“ 3:1, Suvalkų „Wigry“ 0:0, „Palanga“ 3:0, Sofijos „Levski“ 1:1, „Čukarički“ 0:2, Šijažuango „Ever Bright“ 5:4, Larnakos „Ermis“ 1:1, Vilniaus „Žalgiris“ (supertaurė) 2:0.

Vilniaus „Žalgiris“

Vilniaus „Žalgiris“

Praėjęs sezonas: A lygos sidabras ir LFF taurė

Įkūrimo metai: 1947

A lygoje nuo: 2010-ųjų

Trofėjų lentyna: Lietuvos čempionas (1991, 1991-92, 1998-99, 2013, 2014, 2015, 2016), LFF taurė (1991, 1992–93, 1993-94, 1996-97, 2003, 2011-12, 2012–13, 2013-14, 2014-15, 2015-16, 2016, 2018), LFF Supertaurė (2003, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017)

Piniginės storis: apie 1,7-2 mln. (iš jų apie 1 mln. pagrindinei komandai)

Žaidėjų vertė: apie 5 mln. eurų

Apranga: Nike

Generalinis rėmėjas: TOPsport

Treneris: Poland Marekas Zubas (54 metai, ketvirtas sezonas klube, anksčiau treniravo komandą 2012-2014 metais)

Žiemos darbai Soccer iconSoccer iconSoccer icon

1 Modestas Vorobjovas („Trakai“), Sigitas Olberkis („Jelgava“), Victoras Perezas („Bengaluru“, Indija), Christianu Portilla („Otawa Fury“), Mevlanas Adili („Škendija“, Makedonija), Tomislavas Kišas („Dugopolje“, Kroatija), Simonas Urbys („Palanga“), Matas Vareika (NFA), Timuras Puchovas (Maskvos CSKA II, Rusija), Laurentiu Branescu („Gorica“, Kroatija), Pau Moreras („Sandefjord“, Norvegija).
-3 Tomašas Šimkovičius (Rygos FS, Latvija), Mamadou Mbodjis (Baku „Nefči“, Azerbaidžanas), Slavko Blagojevičius (Rygos FS, Latvija), Jeremy Manzorro (Pavlodaro „Irtyš“, Kazachstanas), Diego Oyarzunas („Coquimbo Unid“, Čilė), Dominykas Barauskas (Marijamplės „Sūduva“, Tomašas Malecas (Rygos FS, Latvija), Linas Klimavičius, (Bukarešto „Dinamo“, Rumunija), Marquinhosas, Serge'as Nyiadzi, Louisas Ogana, Dominykas Kodzas.

Star full.svg Žvaigždė: Liviu Antalis. Praėjusį sezoną ryškiausiomis spalvomis atsiskleidęs „Žalgirio“ rumunas į Vilnių grįžti nesiruošė, tačiau prieš pat naujo sezono startą vicečempionai savo gerbėjams pranešė puikią žinią – puolėjas ir toliau karjerą tęs „Žalgiryje“. Rezultatyviausias A lygos žaidėjas šiemet gali būti dar didesnė jėga, o svarbiausia, kad L.Antalis ne tik yra priklausomas nuo savo komandos draugų, bet ir pats gali susikurti progas. Brangiausias lygos futbolininkas.

Svarbiausi sviedinių padavinėtojai: Modestas Vorobjovas, Victoras Perezas, Timuras Puchovas, Donovanas Slijngardas, Rolandas Baravykas, Saulius Mikoliūnas, Tomislavas Kišas, Domantas Šimkus.

Naujokas: Modestas Vorobjovas

Praradimas: Tomašas Šimkovičius

Intriga: Ar neužlips vilniečiai ant to paties grėblio? Sostinės klubo perspektyvos – miglotos. Tarpsezonio metu „Žalgiris“ vėl pasikeitė labai stipriai ir panašu, kad M.Zubui gali prireikti laiko, kad sustyguotų komandos žaidimą į darniai grojantį orkestrą. Kuo toks pratinimasis prie savęs vilniečiams baigėsi pernai, visi žinome. „Žalgiris“ pralaimėjo A lygos auksą per pirmuosius du čempionato ratus, o vėlyvas spurtas sezono neišgelbėjo ir baigėsi dar vienu nusivylimu.

15min prognozė: Sidabras. Pernelyg daug nežinomybės sezono pradžioje – pradedant savivaldybės parama ir baigiant sudėtimi. Tomašo Šimkovičiaus pabėgimas į Rygos FS gali kainuoti ypač brangiai. Nors aikštės viduryje „Žalgiris“ turi du labai perspektyvius lietuvius Modestą Vorobjovą ir Domantą Šimkų, jiems austro palikti batai šį sezoną dar gali būti pernelyg dideli. Ar Vilniuje sužibės kitas aikštės generolas Victoras Perezas – taip pat kol kas klausimas be atsakymo.

Repeticijos. U-18 rinktinė 3:0, Šiaulių FA 4:0, Rygos FS 3:2, Rygos „Metta“ 3:1, Suvalkų „Wigry“ 1:1, Gardino „Neman“ 0:2, „Lida“ 3:0, Marijampolės „Sūduva“ (supertaurė) 0:2.

Vilniaus „Riteriai“

Vilniaus „Riteriai“

Praėjęs sezonas: A lygos bronza

Įkūrimo metai: 2005

A lygoje nuo: 2014-ųjų

Trofėjų lentyna: tuščia. Stalčiuje – 2015 ir 2016 metų A lygos sidabro medaliai bei 2017 ir 2018 m. bronza.

Piniginės storis: apie 700 tūkst. eurų

Žaidėjų vertė: apie 2 mln. eurų

Apranga: Nike

Generalinis rėmėjas: Ecoil

Treneris: Lithuania Aurelijus Skarbalius (45 metai, pirmas sezonas klube)

Žiemos darbai Soccer icon

1 Ričardas Šveikauskas („Palanga“), Mindaugas Grigaravičius („Jelgava“, Latvija), Valdas Paulauskas (NFA), Matas Ramanauskas (NFA).
-3 Jevgenijus Osipovas (Talino „Levadia“, Estija), Vaidas Šilėnas, Modestas Vorobjovas (Vilniaus „Žalgiris“), Diniaras Bilialetdinovas, Vytautas Lukša (Klaipėdos „Atlantas“), Vadimas Manzonas („Chimki“, Rusija), Etienne'as Mukanya („Dunarea“, Rumunija), Kevinas Ntika Bondombe (Jerevano „Ararat“, Armėnija), Justinas Marazas (paskolintas Plocko „Wisla“, Lenkija), Deividas Česnauskis (baigė karjerą).

Star full.svg Žvaigždė: Donatas Kazlauskas. Puolėjas „Trakų“ klube atgaivino savo karjerą ir praėjusiais metais vėl buvo pakviestas į Lietuvos rinktinę. Šiemet, komandą palikus visam būriu svarbių partnerių, kretingiškio vaidmuo aikštėje dar labiau išaugs.

Svarbiausi sviedinių padavinėtojai: Justinas Januševskis, Tomas Švedkauskas, Mindaugas Grigaravičius, Valdemaras Borovskis, Lajo Traore.

Naujokas: Mindaugas Grigaravičius

Praradimas: Modestas Vorobjovas

Intriga: Ar taps „Riteriai“ pilnaverčiu Vilniaus klubu?

Keturiolika metų Trakams atstovavusį klubą komandos savininkas Janas Nevoina šiemet nusprendė teisiškai perkelti į sostinę ir jungtis į kovą dėl miesto pinigų. 15min žiniomis, „Riteriai“ trečius metus iš eilės sezoną pradeda su maždaug 700 tūkst. eurų planuojamu biudžetu, tačiau ši suma galėtų išaugti, jei į klubo ambicijas palankiai pažiūrės Vilniaus miesto savivaldybė.

15min prognozė: Ketvirta vieta. Praėjusiais metais „Trakai“ iki pat čempionato pabaigos kietai stumdėsi pečiais su Kauno „Stumbru“ dėl A lygos bronzos ir galiausiai šią akistatą laimėjo. Ar tai pavyks padaryti šiemet? Komandos sudėtis atrodo silpnesnė nei pernai, o komandą palikusiems Diniarui Bilialetdinovui, Vadimui Manzonui, Modestui Vorobjovui, Jevgenijui Osipovui ir Justinui Marazui tinkamos pamainos nebuvo rasta. Norint apginti pozicijas, A.Skarbaliui teks aukštai raitotis rankoves.

Repeticijos: Rygos „Metta“ 2:1, „Liepaja“ 1:4, „Daugavpils“ 3:1, Alytaus „Dainava“ 5:0, Suvalkų „Wigry“ 1:2, Gardino „Neman“ 0:2, Kėdainių „Nevėžis“ 2:1, „Jelgava“ 1:1.

Kauno „Stumbras“

Kauno „Stumbras“

Praėjęs sezonas: 4 vieta A lygoje

Įkūrimo metai: 2013

A lygoje nuo: nuo 2015-ųjų

Trofėjų lentyna: LFF taurė (2017)

Piniginės storis: apie 300 tūkst. eurų (klubo prezidentas R.Walchas į klausimą apie biudžeto dydį neatsakė)

Žaidėjų vertė: apie 1,6 mln. eurų

Apranga: Joma

Generalinis rėmėjas: nėra

Treneris: Portugal Joao Luisas Martinsas (portugalas, 51 metai, 1 sezonas vyriausiojo trenerio pareigose)

Žiemos darbai Soccer icon

1 Lukas Kochanauskas, Andrei Ciofu („AE Sparti“, Graikija), Airidas Mickevičius (Vilnius „Žalgiris“), Gerardo Alonso („Lorca Deportiva“, Portugalija), Mateusas Gama, Arnas Paura (NFA), Deividas Raulinaitis (NFA), Arnas Borodinas (Utenos „Utenis“).
-3 Kgaogelo Sekgota (Setubalio „Vitoria“, Portugalija), Vilius Armalas (Lisabonos „Benfica“, Portugalija), Dominykas Galkevičius („Kauno Žalgiris“), Lukas Čerkauskas („Panevėžys“), Marcosas Junioras („Oliveirense“, Portugalija), Giedrius Kvedaras („Palanga“), Ibrahimas Salma, Rafaelis Floro („Felgueiras“) ,Miguelis Piresas („Montijo“).

Star full.svg Žvaigždė: Rimvydas Sadauskas

22-ejų metų vidurio gynėją, nepaisant jauno amžiaus, galima drąsiai vadinti „Stumbro“ simboliu. Aukštas, tvirtas, gerai tiek galva, tiek kojomis rungtyniaujantis futbolininkas buvo vienas M.Baretto numylėtinių. Tikėtina, kad toks pats Rimvydo vaidmuo komandoje liks ir vairą perėmus J.L.Martinsui, ypač žinant tai, kad sezoną Kauno klubas pradeda gerokai sulysusiais raumenimis.

Svarbiausi sviedinių padavinėtojai: Rodrigo Josviaki, Andre Almeida, Matheusas Bissi, Lucasas Vilella, Levanas Mačarašvilis.

Naujokas: Lukas Kochanauskas

Praradimas: Kgaogelo Sekgota

Intriga: Klubo simbolis Mariano Barreto nusprendė atsisveikinti su vyriausiojo trenerio pareigomis ir paliko klubą nežinomybėje. Joje „Stumbras“ skendo iki pat vasario, kai galiausiai buvo pranešta, kad komanda liks A lygos žemėlapyje nepaisant to, jog nepavyko susitarti su abejotinos reputacijos investuotojais iš Italijos. Subliuškus šioms deryboms, Kauno klubo vadovai nusprendė laukti. Visgi tikėtina, kad sezono eigoje „Stumbrą“ dar gali ištikti žemės drebėjimas, nes komandos prezidentas Richardas Walshas neneigia, jog sutiktų atsisveikinti su klubu, jei sulauktų viliojančio pasiūlymo.

15min prognozė: „Stumbro“ vadovas Giedrius Klevinskas pripažįsta, kad pakartoti praėjusių metų pasiekimą (4 vieta) komandai gali būti sudėtinga. Treniruotis kauniečiai pradėjo tik likus dviem savaitėms iki naujo sezono pradžios, tad pirmenybes pasitinka būdami pačia paslaptingiausia turnyro komanda. Sezono išvakarėse komandos treneris Joao Luisas Martinsas 15min užsiminė, kad net 16 žaidėjų iš turimų 30-ies nėra sulaukę 21 metų amžiaus, o devyni – net 19-os.

Taigi klausimų žymiai daugiau nei atsakymų ir labai tikėtina, kad šį sezoną „Stumbras“ gali baigti ne viena, o net keliomis pozicijomis žemiau nei pernai. Tai pirmiausia reikštų, kad kauniečiai kitą sezoną būtų priversti pradėti be garantuotų UEFA pinigų. Ar tai klubo vadovams nebūtų per sunki našta?

Repeticijos: Vilniaus „Vytis“ 3:1, Gargždų „Banga“ 1:0.

„Kauno Žalgiris“

„Kauno Žalgiris“

Praėjęs sezonas: 5 vieta A lygoje

Įkūrimo metai: 2004

A lygoje nuo: 2015-ųjų

Trofėjų lentyna: tuščia

Piniginės storis: apie 350 tūkst. eurų

Žaidėjų vertė: apie 1,75 mln. eurų

Apranga: Hummel

Generalinis rėmėjas: Žalgiris

Treneris: Lietuva Mindaugas Čepas (40 metų, antras sezonas klube)

Žiemos darbai Soccer iconSoccer iconSoccer icon

1 Martynas Dapkus („Jonava“), Egidijus Vaitkūnas („Minsk“, Baltarusija), Dominykas Galkevičius (Kauno „Stumbras“), Tomas Mikuckis (Jūrmalos, „Spartaks“, Latvija), Danielis, Romanovskis („Zemun“, Serbija), Jurijus Bušmanas (Kijevo „Arsenal“, Ukraina), Rudinilsonas, Renato, Deividas Šešplaukis („Pakruojis“), Benas Anisas (Telšių „Džiugas“).
-3 Gratas Sirgėdas (Marijampolės „Sūduva“), Aurimas Raginis, Jurijus Mamajevas, Ernestas Mickevičius, Tomas Snapkauskas (Klaipėdos „Atlantas“), Markas Beneta (Narvos „Trans“, Estija).

Star full.svg Žvaigždė: Egidijus Vaitkūnas

Ilgametis Vilniaus „Žalgirio“ kapitonas nuo šio sezono vėl vilkės žalius žalgirietiškus marškinėlius, tiesa, kiek neįprastoje vietoje – Kaune. Nors laikinosios sostinės klube šį sezoną žais visas būrys praeityje į Lietuvos rinktinę kviestų žaidėjų, tik E.Vaitkūnas nacionalinės rinktinės spalvas gynė praėjusiais metais.

Svarbiausi sviedinių padavinėtojai: Tomas Mikuckis, Martynas Dapkus, Dominykas Galkevičius, Linas Pilibaitis, Joao Figueiredo, Arūnas Klimavičius, Danielis Romanovskis.

Naujokas: Tomas Mikuckis

Praradimas: Gratas Sirgėdas

Intriga: Ką A lygoje gali patirtis?

Antrus metus klube dirbantis Mindaugas Čepas šiemet subūrė puikią komandą, kuri, susilpnėjus pagrindiniams oponentams, yra pajėgi kautis dėl aukščiausių vietų komandos istorijoje. Martynas Dapkus, Danielis Romanovskis, Tomas Mikuckis, Arūnas Klimavičius, Linas Pilibaitis, Danielis Romanovskis, Egidijus Vaitkūnas, Dominykas Galkevičius – tokio gausaus būrio žaidėjų su nacionalinės rinktinės patirtimi neturi nė viena kita A lygos komanda.

15min prognozė: Bronza. Solidūs namų darbai tarpsezonyje, stabilumas trenerių štabe ir sąskaitose, milžiniška patirtis – kauniečiai turi viską, kad šį sezoną sugebėtų užkopti ant prizininkų pakylos. Pirmą kartą klubo istorijoje.

Repeticijos: „Daugavpils“ 4:1, Poznanės „Warta“ 1:0, Chrobry „Glogow“ 0:2, Suvalkų „Wigry“ 3:0, „Liepaja“ 1:0, „Valmiera“ 0:0, Rygos FS 1:2.

Klaipėdos „Atlantas“

Klaipėdos „Atlantas“

Praėjęs sezonas: 6 vieta A lygoje

Įkūrimo metai: 1962

A lygoje nuo: 2011-ųjų

Trofėjų lentyna: Lietuvos čempionas (1978, 1980, 1981, 1984), LFF taurė (1977, 1981, 1983, 1986, 2001, 2003 (pavasaris).

Piniginės storis: apie 380 tūkst. eurų

Žaidėjų vertė: apie 1,5 mln. eurų

Apranga: Nike

Generalinis rėmėjas: -

Treneris: Latvia Viktoras Dobrecovas (42 metai, latvis, pirmas sezonas klube)

Žiemos darbai Soccer icon

1 Marius Činikas (Marijampolės „Sūduva“), Darvydas Šernas („Sogdiana Jizzakh“, Uzbekistanas), Damiras Zutičius („Gorica“, Kroatija), Vytautas Lukša („Trakai“), Lukas Paukštė („Jonava“), Aurimas Tručinskas („Jonava“), Tomas Snapkauskas („Kauno Žalgiris“), Klimas Gusočenko („Kauno Žalgiris“), Klaudijus Upstas („Jonava“), Vilius Armanavičius („Jonava“), Deividas Dobrecovas („Liepaja“, Latvija), Martynas Velyvis, Nikita Juhnevicas (RTU, Latvija), Titas Vitukynas (Alytaus „Dainava“), Akinjide Idowu („Palanga“).
-3 Jurijus Teterenko („Sluck“, Baltarusija), Deividas Lukošius (Gargždų „Banga“), Dawidas Smugas (Chožovo „Ruch“, Lenkija), Martunas Abovjanas („Riazan“, Rusija), Ruslanas Maruška („Ruch“, Ukraina), Dovydas Norvilas (Gargždų „Banga“), Leandro („Ruch“, Ukraina), Jurijus Zacharkivas („Michalovce“, Slovakija), Marius Papšys (Telšių „Džiugas“), Omaras Diarra, Deividas Šiuša (Telšių Džiugas).

Star full.svg Žvaigždė: Darvydas Šernas

Lietuvos rinktinės veterano sugrįžimas į A lygą šią žiemą tapo tikra sensacija. Tenka neabejoti, kad patyrusio alytiškio balsas „Atlanto“ rūbinėje skambės garsiausiai.

Svarbiausi sviedinių padavinėtojai: Tomas Snapkauskas, Vytautas Lukša, Tadas Labukas.

Naujokas: Darvydas Šernas

Praradimas: Marius Papšys

Intriga: ar Vacys Lekevičius tikrai liks tik istorijos dalimi?

Dar visai neseniai atrodė, kad tikimybė, šiemet išvysti „Atlantą“ A lygos žemėlapyje – minimali, bet teisininkas iš Kėdainių Vidas Adomaitis įrodė, jog Lietuvos futbole viską įmanoma pakeisti vos ne per vieną naktį. Iš ilgamečio klubo vadovo Vacio Lekevičiaus komandą galiausiai išplėšęs advokatas pabandys prikelti futbolą Klaipėdoje, o pirmieji darbai ir jų sparta maloniai stebina. Naujieji klubo savininkai ne tik panaikino būtinas skolas, kad galėtų registruoti naujus žaidėjus, bet ir sugebėjo į komandą pasikviesti tokio kalibro futbolininkus kaip Darvydas Šernas ir Vytautas Lukša.

15min prognozė: Jei „Atlanto“ vadovai visą sezoną tvarkysis taip, kaip pastarąjį mėnesį, komanda gali eiti labai toli, o Klaipėdos futbolas vėl nesunkiai sugrįžti tarp Europos taurių dalyvių ir A lygos prizininkų. Galbūt dar ne šiemet, bet kautis dėl 4-5 pozicijų uostamiesčio atstovai pajėgūs jau dabar.

Repeticijos: Kretingos „Minija“ 5:2, „Palanga“ 1:2.

„Palanga“

„Palanga“

Praėjęs sezonas: 7 vieta A lygoje

Įkūrimo metai: 1957 (atkurtas 2010 m.)

A lygoje nuo: 2018-ųjų

Trofėjų lentyna: Tuščia. Stalčiuje – Pirmos lygos nugalėtojo medalis (2017).

Piniginės storis: apie 300 tūkst. eurų

Žaidėjų vertė: apie 2 mln. eurų

Apranga: Nike

Generalinis rėmėjas: nėra

Treneriai: Russia Aleksandras Ušakinas (rusas, 54 metai, pirmas sezonas klube) ir Russia Artiomas Gorlovas (rusas, 31 metai, pirmas sezonas klube)

Žiemos darbai Soccer iconSoccer icon

1 Sergejus Mošnikovas (Karangandos „Šachtior“, Kazachstanas), Christas Intzidis, Yao N‘Goranas, Thomas Phibelas Idrisas Umajevas, Sergejus Karetnikas, Ivanas Baklanovas (Krasnodaro „Urozhay“, Rusija), Andrejus Miazinas (Volgogrado „Rotor“, Rusija), Vladimiras Radočajus, Mindaugas Vitkauskis, Erikas Jonauskis.
-3 Antonas Cvetkovas, Edvardas Gaurilovas, Ričardas Šveikauskas, Gerardas Žukauskas, Valentinas Furdui, Lucky Omeruo, Mohamedas Bangoura, Sigitas Urbys, Simonas Urbys, Akinjide Idowu, Godspoweris Aniefiokas

Star full.svg Žvaigždė: Gvidas Juška

Komandos kapitonas ir labiausiai patyręs žaidėjas. Jam priklauso ir vienas unikalus Lietuvos futbolo rekordas. G.Juška yra įmušęs bent po vieną įvartį už 8 skirtingas A lygos komandas.

Svarbiausi sviedinių padavinėtojai: Sergejus Mošnikovas, Christas Intzidis, Idrisas Umaevas, Yao N‘Goranas, Sergejus Karetnikas.

Naujokas: Sergejus Mošnikovas

Praradimas: Simonas Urbys

Intriga: kiek įtakos turės naujieji komandos rėmėjai?

Sezoną „Palanga“ pasitinka apsigobusi paslapties skraiste. Nors tarpsezonio metu netrūko spekuliacijų dėl naujųjų klubo investuotojų iš Rusijos, o šios šalies specialistai Aleksandras Ušakinas ir Artiomas Gorlovas vyriausiojo trenerio poste pakeitė Valdą Trakį, prieš pat startą klubo direktorius Edgaras Barkus visus nustebino savo pareiškimu, kad klubo vadovybė ir struktūra išliko nepakitusi, o rėmėjai tik padidino savo finansavimą.

Akivaizdu viena, finansavimą padidinusiems rėmėjams pirmiausia prireikė trenerio galvos ir šios permainos labai greitai buvo padarytos. Kiek dar kokių įnorių turės tie, kurie užsako muziką Palangoje, pamatysime jau sezonui prasidėjus.

15min prognozė: nors klubo vadovai teigia, jog „Palanga“ sustiprėjo finansiškai, neaišku ar padidėjusios ambicijos neišsikvėps po pirmojo rato. Praėjusį sezoną „Palanga“ taip pat sėkmingai pradėjo sezoną, bet galiausiai buvo priversta kautis dėl išlikimo. Prognozuojame kovą su „Stumbru“ dėl septintosios vietos.

Repeticijos: Marijampolės „Sūduva“ 0:3, „Jelgava“ 1:2, Jekaterinburgo „Ural“ 0:2, Oroklinio „Digesnis“ 4:0, Jerevano „Ararat“ 1:1, Maskvos srities „Chimki“ 0:2, Klaipėdos „Atlantas“ 2:1.

„Panevėžys“

„Panevėžys“

Praėjęs sezonas: Pirmos lygos nugalėtojas

Įkūrimo metai: 2015

A lygoje nuo: 2019-ųjų

Trofėjų lentyna: Tuščia. Stalčiuje – Pirmos lygos nugalėtojo medalis (2018).

Piniginės storis: 300 tūkst. eurų

Žaidėjų vertė: 1,58 mln. eurų

Apranga: Hummel

Generalinis rėmėjas: Kalnapilis

Treneris: Moldova Alexandru Curtianu (45 metų moldavas, antras sezonas klube)

Žiemos darbai Soccer iconSoccer icon

1 Ernestas Veliulis („Jonava“), Lukas Čerkauskas (Kauno „Stumbras“), Sigitas Urbys („Palanga“), Šarūnas Jurevičius („Bjornevatn“, Norvegija), Tadas Eliošius (Kėdainių „Nevėžis“), Tautvydas Eliošius („Jonava“), Pavelas Krukas („Žitkoviči“, Baltarusija), Aleksandras Jerkinas „Družba Maikop“, Rusija), Sebastianas Vasquezas (Alytaus „Dainava“), Rafaelis Ledesma („San Gewann“, Malta), Eimantas Abramavičius (PFA), Titas Aukštuolis (NFA).
-3 Džiugas Petrauskas, Ilja Cyvilka, Martynas Dūda, Edgaras Fiodorovas (Jūrmalos „Spartaks“), Žilvinas Banys, Barkley Miguelis Panzo („Vittoriosa“), Rokas Lazdinauskas (paskolintas „Pakruojui“), Ronaldas Misiūnas (paskolintas „Pakruojui“), Tadas Markevičius, Daquanas Kingas.

Star full.svg Žvaigždė: Rafaelis Ledesma

Svarbiausi sviedinių padavinėtojai: Paulius Janušauskas, Tautvydas Eliošius, Tadas Eliošius, Ernestas Veliulis, Sebastianas Vasquezas, Pavelas Krukas.

Naujokas: Rafaelis Ledesma

Praradimas: Edgaras Fiodorovas

Intriga: ar nepasivys Panevėžio futbolo praeities demonai?

Panevėžys mena ne tik šlovingus „Ekrano“ laikus. Ne paslaptis, jog net šiai komandai dominuojant A lygos čempionate, įvairių spekuliacijų šalia aikštės apie galimai sutartas rungtynes, pasigirsdavo gana dažnai.

„Panevėžį“ pastatė buvę ekraniečiai ir nors per šiuos kelis metus situacija pasikeitė ir buvusio „Ekrano“ palikimo dabartinėje komandoje liko nedaug, Aukštaitijos stadionas visada buvo trąši dirva, kur piktžolės gali labai greitai suvešėti.

15min prognozė: Tarpsezonio metu „Panevėžio“ klubas neprarado nė vieno svarbaus žaidėjo bei pasipildė gana solidžiu naujokų rinkiniu. Klubo vadovas Bronius Vaitiekūnas pareiškė, kad panevėžiečiai šiemet kėsinsis į ketvirtą poziciją. Praėjusio sezono „Palangos“ pavyzdys rodo, kad vos perėjus į A lygą nustebinti didžiuliais žygdarbiais yra sunku. Pažiūrėsime, kaip seksis Aukštaitijos komandai. Mūsų prognozė – kova su „Atlantu“ dėl penktosios pozicijos..

Repeticijos: Kauno „Hegelmann Liatuen“ 6:0, „Valmiera“ 4:3 ir 2:4, „Jelgava“ 1:1, Suvalkų „Wigry“ 0:0, Minslo „Luč“ 1:2.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:56
00:45
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką