Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 02, 21:02

A.Valinskas ir S.Malinauskas susikirto dėl LFF: kandžioje diskusijoje – naujos detalės

Prodiuseris, televizijos laidų vedėjas Arūnas Valinskas ir videotinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas 15min studijoje kibo vienas kitam į atlapus dėl Seimo narių iniciatyvos pertvarkyti Lietuvos futbolo federaciją. Nors abu sutiko, kad futbolui reikia permainų, bet receptus pateikė visiškai skirtingus. Diskusijoje kibirkštys kilo dėl A.Valinsko ryšių su LFF, S.Malinausko veikimo metodų ir dėl politikų požiūrio.

Diskusijos pradžioje S.Malinauskas pabrėžė, kad, nepaisant išaugusio biudžeto, futbolo rezultatai ir federacijos reputacija smuko į žemumas.

„Niekad nebuvo, kad kriminalas būtų atėjęs į futbolą. Būdavo ryšiai, neaiškios istorijos, dabar yra žmonės, kurie yra iš organizuoto nusikalstamumo. Septynis kartus teistas vienas garsiausių nusikaltėlių ateina, šalia jo kiti asmenys – Žydrūnas Buzas, kuris yra sėdėjęs ir taip toliau. Turime FIFA reitingą – 142 vieta. Be tų pinigų buvo geresnė situacija nei yra dabar“, – kalbėjo S.Malinauskas.

„Akivaizdu, kad pokyčiai – būtini. Futbolas, prisikabinęs švininį inkarą, į dugną nusileido“, – teigė jis.

Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Diskusija po dokumentinio filmo „Navalnas“
Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Diskusija po dokumentinio filmo „Navalnas“

A.Valinskas sako pripažįstantis, kad futbole yra problemų, tačiau teigė, kad politikai, inicijuojantys pokyčius ir svarstantys tiesioginį valdymą, nori tiesiog pasireklamuoti.

„Politikai, reikšdami susirūpinimą, nenuėjo tuo keliu, kuriuo reikia nueiti. Suabejojau dar ir tuo: jei prieš devynis mėnesius Lietuvoje lankėsi FIFA prezidentas ir generalinė sekretorė, o jau tada buvo tos bėdos ir reitinge buvome žemai… Jei taip norėjosi pasikalbėti, tai kas trukdė su jais susitikti, pasikalbėti ir akis į akį pasakyti. Gal būtų atėję ir LFF vadovai“, – kalbėjo A.Valinskas.

„Būtų susėdę Seime ir pasakę: žiūrėkit, mums atrodo, kad jūs, kaip FIFA vadovas, turite atkreipti dėmesį, nes šitie vaikinai draugauja su kažkokiais neaiškiais kriminaliniais elementais ir taip toliau. Tai reikėjo daryti, tai buvo prieš devynis mėnesius. Kas per juos nutiko? Nieko. Tiesiog artėja rinkimai ir jie vėl susirinko pareikšti susirūpinimą“, – teigė jis.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Arūnas Valinskas
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Arūnas Valinskas

Laidoje A.Valinsko buvo pasiteirauta, koks yra jo ryšys su LFF ir ar jis iš jos gauna naudos.

„Ne, tikrai negavom. Ryšys labai paprastas. Mes, kaip prodiuserinė kompanija, pavyzdžiui, kuriame „Teleloto“ laidą. Pasirašome projektą, į mus kreipiasi, pavyzdžiui, „Bitė“, kuriems reikia padaryti kasmetinę prezentaciją, mes filmuojame, tai darome, nes jiems tinka toks formatas. Lygiai taip, kaip į prodiuserinę kompaniją, į mus kreipėsi (LFF), kad mes atliktume ne tik moderatoriaus vaidmenį, bet užsakytume studiją, šviesas, techniką. Mes tą ir padarėme. Padarėme užsakymą ir viskas. Iš kur tas pasakymas, kad Valinskas nupirktas Šviniaus? Tokie blėniai, kur pasakai ir paskui jis purtosi. Nesiruošiu purtytis. Mes prodiuserinė kompanija, į kurią kreipėsi, be visų kitų užsakovų, ir LFF“, – sakė A.Valinskas.

S.Malinausko tai neįtikino.

„Pakalbėkime apie pinigus. Klausiate, ar Arūnas Valinskas gavo pinigus, jis sako ne, o už akimirkos sako mano prodiuserinė kompanija gavo. Ar galite atskirti prodiuserinę kompaniją nuo pono Valinsko? Ar galite atskirti mano valdomą UAB nuo Malinausko?“ – kalbėjo tinklaraštininkas.

Jis taip pat papasakojo jau seniai girdėjęs apie A.Valinsko kontaktus su LFF vykdomojo komiteto nariu Arūnu Pukeliu, kuris buvo žinomas Šviniaus pravarde.

„Kada idėja apie Valinsko įsitraukimą į LFF piarinimą, kontaktus su Šviniumi mane pasiekė? Gana seniai, prieš beveik dvejus metus. Aš su ponu Valinsku apie tai esu kalbėjęs. Po vieno filmavimo, tai buvo laida „Bučiuoju. Rūta“. Buvau priėjęs, sakiau: Arūnai, galiu padėti jums pačiam, jei kalbate apie rinktinę, klubus, komandas ir t. t., bet jūs dabar užsiimsite Šviniaus munduro plovimu.

Ponas Valinskas, švelniai tariant, yra veidmainis, kai sako, kad įsitraukė tik nuomodamas įrangą. Ponas Valinskas susitikinėjo su kitais prodiuseriais, kalbėjo, kaip būtų galima padėti LFF. Tuos dalykus sužinojau. Po to teko kalbėtis su daug žmonių, kurie buvo nustebę, kad žmogus, turintis didelį autoritetą visuomenėje, skirtingose žiniasklaidos priemonėse dirba, daro projektus, atsiduria šitoje temoje“, – teigė S.Malinauskas.

A.Valinskas kalbas apie A.Pukelio „nupirkimą“ pavadino nesąmonėmis.

„Skirmantas mėgėjas suvelti visus dalykus, jis užmeta tokį kaltinimą ir... Ši jo nuomonė esą įrodo teiginį, kad aš esu nupirktas Šviniaus. Ane? Nes jis taip pasakė? Tai visiški blėniai. Aš asmeniškai pasakiau, kad nesu gavęs jokių pinigų. Su mumis pasirašė kaip su prodiuserine kompanija ir tai yra viešas dalykas“, – sakė jis.

Kontaktai su FIFA

Diskusijoje taip pat buvo aptartas A.Valinsko komentaras, kuriame jis parlamentarą Mykolą Majauską išvadino melagiu.

M.Majauskas tokių epitetų sulaukė po to, kai pareiškė, kad Lietuvos ambasadorius yra informavęs FIFA apie planuojamas pertvarkas. A.Valinskas sakė iš LFF prezidento Tomo Danilevičiaus sužinojęs, kad tuo metu, kai kalbėjo M.Majauskas, tokio laiško FIFA dar nebuvo gavusi. 15min redakcija turi patvirtinimą, kad šį laišką į FIFA būstinę Lietuvos ambasada išsiuntė parlamentinio komiteto ir M.Majausko komentarų išvakarėse.

„Vienintelius faktus neginčijamus turi tik Skirmantas Malinauskas. Jo kanalai visiškai šventi, kaip šventasis popiežius, niekad neklysta. Klausausi, man net juokas kyla, na bet linksma vasaros diena. Informaciją man patvirtino vakar ar užvakar Londone viešėjęs Tomas Danilevičius, kuris susitiko su UEFA vadovais. Jis man dar kartą patvirtino savo akimis matęs laiško įkritimo laiką“, – kalbėjo A.Valinskas.

A.Valinskas taip pat atskleidė, kad apie Lietuvos futbolo reikalus ir galimą susitikimą su FIFA vadovais yra kalbėjęs ir su dabartine Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen.

„Beje, kalbėjau su Seimo pirmininke, ji buvo sutikusi susitikti su FIFA vadovais, vėliau tą nuomonę pakeitė. Ir išvis su nieku neįvyko“, – teigė A.Valinskas.

Jis rėžė, kad S.Malinauskas šią temą eskaluoja siekdamas susigrąžinti nubyrėjusius klausytojus.

„Tai visiški blėniai, neatsakingas kalbėjimas, o šita šventuolio poza visai seniai užkniso. Kai sumažėjo Skirmanto skaitytojų ir sekėjų būriai, jis dar kartą ištraukė Pukelio kortą ir dar kartą mala tą patį per tą patį, nors, matyt, pinigėlių neužtenka“, – kalbėjo A.Valinskas.

„Arūnai, aš neimu pinigų iš Pukelio, dėl to ir neužtenka“, – atkirto S.Malinauskas.

S.Malinausko nuomone, esminės problemos kyla dėl Arūno Pukelio įtakos. Jo nuomone, šio asmens ir prieštaringai vertinamo verslininko Žydrūno Buzo pasitraukimas būtų svarbus sprendimas.

„Žmonės turi įsivaizdavimą, kad jie yra virš valstybės, o Pukelis turi visišką kontrolę. Pirmas dalykas, kurį galima daryti, tai bendrauti tiesiogiai su UEFA ir FIFA be nusikalstamo pasaulio atstovų. Išsiaiškinti, ar jie tam pritaria, ar ne. Jei pritaria, viskas aišku, gal nereikia nieko versti revoliucijos būdu, gal tai gali būti dviejų žmonių pasitraukimas ir naujos valdžios atėjimas“, – teigė jis.

A.Valinskas sakė, kad su yra „vienoje barikadų pusėje“ su S.Malinausku dėl to, kaip mato problemas, bet pabrėžė nepritariantis Seimo narių iniciatyvai.

„Šioje vietoje su Skirmantu esame vienoje barikadų pusėje. Mes matome problemas. Tik tas siūlomas prievartinis, parodomasis politikų žygis, manau, niekur neveda. Tai niekas kitas kaip tik noras pasireklamuoti. Tokiais veikimais problemų išspręsti nepavyks, susirgus vėžiu tabletės nepadės. Atkreipkime dėmesį į vieną faktą... Neginu nei Arūno Pukelio, nei Žydrūno Buzo, bet yra problema: atrodo, kad vienam ar dviem žmonėm bus kuriamas įstatymas. Filtras, norint patekti į Seimą, yra mažesnis nei federacijoje“, – teigė A.Valinskas.

Grupė parlamentarų su konservatoriumi Mykolu Majausku priešakyje neseniai parengė specialaus įstatymo projektą, kuriuo remiantis federacijoje galėtų būti įvestas tiesioginis valdymas.

Politikai sako, kad šis žingsnis būtų žengtas, jei federacija savo noru nepakeis organizacijos įstatų ir nesuteiks jais daugiau galių futbolo klubams. Iniciatoriai teigia, kad tai padėtų užtikrinti didesnį skaidrumą federacijos viduje.

Federacija atkerta, kad politikai užsiima viešųjų ryšių akcija, siekdami populiarumo, ir tikina nuolat bendraujanti su UEFA dėl galimų įstatų atnaujinimo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką