Afrikos čempionatas: Senegalas grupę laimėjo įmušęs vos kartą, Gana patyrė fiasko

Antradienio vakarą Afrikos Tautų turnyre baigėsi varžybos B ir C grupėse. Vietas varžybų aštuntfinalyje užsitikrino Senegalas, Gvinėja, Gabonas ir Marokas.
Rungtynių akimirka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jos prisijungė prie pirmadienį vietas užsitikrinusių Kamerūno ir Burkina Faso komandų. Vietas aštuntfinalį dar prieš trečią turą turėjo ir Nigerija, o po antradienio kovų bilietą gavo ir trečią poziciją A grupėje užėmęs Žaliasis Kyšulys.

B grupės ir viso turnyro favoritas Senegalas ir vėl tik nulinėmis lygiosiomis išsiskyrė su Malaviu.

Grupės varžybas senegaliečiai laimėjo su penkiais taškais ir įvarčių santykiu 1:0.

Po keturis taškus surinko Gvinėja ir Malavis, bet Gvinėja laimėjo garantuotą kelialapį į aštuntfinalį, nes buvo laimėjusi tarpusavio akistatą 1:0, o visi kiti komandų rodikliai buvo lygūs.

Tiesa, trečioje pozicijoje likęs Malavis su 4 taškais taip pat turi labai gerus šansus žengti į kitą etapą.

Paskutiniame grupės mače Gvinėja kiek netikėtai 1:2 nusileido jau po dviejų turų jokių šansų žengti toliau neturėjusiai Zimbabvei.

26-ąją minutę pasižymėjo Knowledge'as Musona, o netrukus Kudakwashe Mahachi persvarą padvigubino.

Po pertraukos Gvinėjos kapitonas Naby Keita gražiu smūgiu grąžino intrigą, bet bent taško mačo favoritai neįstengė iškovoti.

C grupės lyderių Gabono ir jau po dviejų turų vietą atkrintamosiose turėjusio Maroko akistata pasibaigė lygiosiomis 2:2.

Marokas liko pirmoje pozicijoje, o Gabonas išliko antras, nes trečia grupės sunkiasvorė Gana patyrė absoliutų fiasko.

Paskutiniame mače Milovano Rajovaco vyrai 2:3 pralaimėjo varžybose debiutuojantiems Komorams ir su tašku liko paskutiniai.

Visas Ganos kortas sumaišė 25-ąją minutę komandos kapitono Andre Ayew gauta raudona kortelė.

Iki 64-osios minutės „Juodosios žvaigždės“ atsiliko dviem įvarčiais ir nors rungtyniaudamos dešimtyje sugebėjo išlyginti rezultatą, vėliau praleido trečiąkart ir jų kelionė sensacingai baigėsi jau po pirmojo etapo.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti