Afrikos futbolo čempionato pusfinalyje – Gana ir Alžyras (video)

Sekmadienį Afrikos futbolo čempionate Angoloje sužaisti du ketvirtfinalio mačai, po kurių vietas pusfinalyje užsitikrino Ganos bei Alžyro vienuolikės, minimaliais rezultatais įveikusios atitinkamai turnyro šeimininkus Angolos bei Dramblio Kaulo Kranto futbolininkus.
Alžyro vienuolikė į pusfinalį pateko tik po neįtikėtinai dramatiškos kovos palaužusi Dramblo Kaulo Kranto futbolininkų pasipriešinimą. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ganos rinktinės pergalę prieš aktyviai savų sirgalių palaikomus Afrikos futbolo čempionato šeimininkus lėmė vienintelis Asamoah Gyano (16 min.) įvartis.

Dar dramatiškiau klostėsi kitas ketvirtfinalis, kuriame susitiko vienais pirmenybių favoritų laikyti Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai ir Alžyro rinktinė.

Dramblio Kaulo Kranto komanda du kartus pirmavo – po taiklių Salomono Kalou (4 min.) ir Abdelkaderio Keita (89 min.) smūgių, tačiau kovingai žaisdama Alžyro ekipa du kartus sugebėjo išlyginti rezultatą.

Pirmą kartą pirmame kėlinyje tai padarė Karimas Matmouras (40 min.), o antrą kartą grąžinti pusiausvyrą Alžyro rinktinei pavyko tik per teisėjo pridėtą laiką – pasižymėjo Madjid as Bougherra (90+1 min.).

Rinktinės buvo priverstos žaisti pratęsimą, o jame stipresni pasirodė Alžyro futbolininkai – palaužė varžovus rezultatu 3:2 (1:1, 2:2). Pergalingo įvarčio autoriumi tapo Hameuras Bouazza (92 min.).

Likusius du Afrikos futbolo pirmenybių ketvirtfinalio mačus pirmadienį žais Zambijos ir Nigerijos rinktinės bei nugalėtojos titulą ginanti Egipto komanda ir Kamerūno vienuolikė.