Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 18d. 15:07

„Bangos“ treneris Aleksandras Zernovas žaidė ir prieš „Manchester United“

Aleksandras Zernovas
V.Knyzelis/LFF.lt nuotr. / Aleksandras Zernovas

Šiuo metu Gargždų „Bangoje“ dirbantis specialistas iš Rusijos Aleksandras Zernovas yra praeityje žinomas Volgorado „Rotor“ futbolininkas, padėjęs šiam klubui 1996-ais metais iškovoti šalies bronzą, o 1997-ais aukščiausią visų laikų klubo pasiekimą – sidabrą. A.Zernovui per savo karjerą teko kovoti su galingomis komandomis, kurių gretose rungtyniavo vieni geriausių pasaulyje šiuo metu Lietuvoje dirbančio stratego kartos žaidėjų. Apie savo karjerą, išskirtines debiutines rungtynes, Volgogrado „Rotor“ klubą, triumfą Lietuvos veteranų pirmenybėse bei galimus čempionato prizininkus, A.Zernovas sutiko pasikalbėti su „SMScredit.lt A lygos“ oficialia svetaine.

Svajonė žaisti stipriame klube išsipildė

Kilęs iš Ivanovo A.Zernovas pirmuosius žingsnius futbolininko karjeroje padėjo būtent šiame mieste. „Mano tėtis Sergejus rungtyniavo antroje pagal pajėgumą Sovietų Sąjungos lygoje, vietos „Tekstilščik“ gretose. Būtent jis mane 8-erių metų atvedė į šio klubo jaunimo sporto mokyklą. Ten aš treniravausi vadovaujant Vladimirui Skarapejevui, o 17-metį mane pakvietė į pagrindinę „Tekstilščik“ komandą, kurioje aš rungtyniavau iki 1995-ųjų metų“, – teigė Gargždų „Bangos“ vyriausiojo trenerio asistentas.    

Mano svajonė – buvo žaisti stiprioje komandoje. Ji išsipildė, kadangi tais laikais „Rotor“ demonstravo puikius rezultatus.

Šiuo metu Lietuvoje dirbantis specialistas labiausiai žavėjosi legendiniu, šių metų spalio mėnesį iš gyvenimo pasitraukusiu Maskvos „Spartak“ saugu Fiodoru Čerenkovu, tačiau pripažino, jog aukštumas jam pasiekti padėjo tėtis. „Man didelę įtaką padarė tėtis, jis sekė mano vystymąsi ir už tai jam esu labai dėkingas“, – kalbėjo A.Zernovas.

1995-ais metais Volgogrado „Rotor“ selekcininkas Aleksandras Nikitinas stebėdamas „Tekstilščik“ rungtynes atkreipė dėmesį į perspektyvų puolėją ir pakvietė jį pabandyti savo laimę Rusijos aukščiausios lygos klube. „Mano svajonė – buvo žaisti stiprioje komandoje. Ji išsipildė, kadangi tais laikais „Rotor“ demonstravo puikius rezultatus“, – pasakojo buvęs futbolininkas.

Debiutinės rungtynės prieš „Manchester United“ neapkarto

Volgogrado klubas spėjo A.Zernovą įregistruoti tik UEFA Taurės dvikovoms. Visgi jau netrukus 21-erių metų puolėjui treneris Viktoras Prokopenko suteikė progą debiutuoti startinėje sudėtyje. „Rotor“ klubą burtai suvedė su „Manchester United“ komanda, kurioje tuo metu rungtyniavo tokie žaidėjai kaip Peteris Schmeichelis, Steve‘as Bruce‘as, Ryanas Giggsas, Davidas Beckhamas, Gary Neville‘as ir kiti visame pasaulyje puikiai žinomi futbolininkai. 

Tačiau volgogradiečiai nepaisė autoritetų – namuose sužaidę be įvarčių bei pasiekę rezultatyvias lygiąsias išvykoje, „Rotor“ šokiravo Europą eliminuodami iš tolimesnės kovos garsų Anglijos klubą.

A.Zernovas pasidalino įspūdžiais apie savo debiutą „Rotor“ klube: „Treneris V.Prokopenko buvo geras psichologas, jis galėjo reikiamu metu rasti tinkamus žodžius bet kuriam futbolininkui. Strategas dar prieš rungtynes su grėsmingu varžovu mane įspėjo, jog žaisiu startinėje sudėtyje, tad beliko tik ramiai ruoštis artėjančiai akistatai“.

Žinomas futbolo specialistas iš Ukrainos treniravo „Rotor“ didingiausiais šio klubo metais ir pagarsėjo tuo, jog niekada neieškodavo žodžių kišenėje. Prisimindamas akistatą „Old Trafford“ stadione V.Prokopenko teigė: „Aš mačiau, jog futbolininkai buvo įsitempę. Rungtynės turėjo prasidėti po penkių minučių, bet žaidėjai negalėjo žengti į aikštę tokios būklės, tad aš jiems pasakiau: „Ar žinote, kas yra svarbiausia vairuojant tanką? Nepridaryti į kelnes. Žaidėjai pradėjo juoktis, atsipalaidavo bei įžengę į aikštę įmušė du įvarčius“.

A.Zernovas prie istorinio rezultato prisidėjo sužaidęs geras rungtynes ir pirmojo įvarčio metu atlikęs rezultatyvų perdavimą komandos draugui. 

Atlikę puikų spurtą rungtynių pradžioje „Rotor“ žaidėjai susikrovė dviejų įvarčių persvarą, tačiau jos neišlaikė. Visgi pergalės „raudoniesiems velniams“ išplėšti nepavyko. A.Zernovas prie istorinio rezultato prisidėjo sužaidęs geras rungtynes ir pirmojo įvarčio metu atlikęs rezultatyvų perdavimą komandos draugui. Paklaustas apie trenerio pokštą, buvęs Volgogrado klubo žaidėjas sakė: „Šios citatos aš negirdėjau, kadangi dvikovai nusiteikti stengiausi pats“.

Šiame mače įvyko gana išskirtinis atvejis – baudos aikštelėje buvęs vartininkas sugebėjo galva pelnyti įvartį. A.Zernovas taip pat prisiminė šį epizodą: „Varžovai mačo pabaigoje atsilikinėjo 1:2, o teisėjas skyrė kampinį. Po R.Giggso perdavimo atbėgęs į baudos aikštelę P.Schmeichelis sugebėjo galva nukreipti kamuolį į mūsų vartus. Paskutinėmis minutėmis spaudimas vis didėjo, tad galvoti apie tokį įvartį nebuvo nei laiko nei jėgų. Visgi kovodami su Europos futbolo žvaigždėmis mes gavome krūvą teigiamų emocijų, aikštėje atidavę visas jėgas“.

Šių laikų ir praeities komandos – skirtinguose poliuose

10-ajame dešimtmetyje Volgogrado „Rotor“ klubas labai rimtai kibo į atlapus grandams iš Maskvos. Nors iškovoti aukso taip ir nepavyko, tačiau medaliais volgogradiečiai sugebėjo pasidžiaugti – du kartus iškovota antroji vieta bei kartą – trečioji. Tarptautiniame fronte „Rotor“ kovojo sėkmingai, o sirgaliai turėjo galimybę savo akimis pamatyti ne tik „Manchester United“ klubo žvaigždes. Į Volgogradą su „Bordeaux“ klubu buvo atvykę Zinedine‘as Zidane‘as ir Bixentas Lizarazu, o po kelių metų su „Lazio“ – Roberto Mancinis, Pavelas Nedvedas, Alesandro Nesta ir kiti aukščiausio lygio žaidėjai. Su visais šiais futbolininkais teko kovoti ir A.Zernovui.

„Rotor“ rungtynių lankomumas buvo vienas didžiausių nepriklausomos Rusijos futbolo istorijoje, apsilankiusiųjų vidurkis kartais siekdavo kiek daugiau nei 30 tūkstančių. Sirgalių meilę futbolui akcentavo ir buvęs šio klubo puolėjas: „Po pergalės prieš „Manchester United“ visi buvo patenkinti puikiu pasiekimu. Sirgaliai atpažindavo gatvėse ir imdavo autografus. Iki šiol vyresnioji karta prisimena šiuos laikus.

„Rotor“ rungtynių lankomumas buvo vienas didžiausių nepriklausomos Rusijos futbolo istorijoje, apsilankiusiųjų vidurkis kartais siekdavo kiek daugiau nei 30 tūkstančių.

„Rotor“ gerbėjai gyvena futbolu, jie myli šitą žaidimą ir komandai yra neabejingi. Futbolą žaisti moka visi, tačiau išskirtinių futbolininkų – vienetai. Gerbėjams pavyko pamatyti didžių futbolininkų pasirodymą ir tai yra visų nuopelnas – žaidėjų, sirgalių, klubo bei regiono vadovybės. Juk surinkti komandą paprasta, o iš jos padaryti stiprų, konkurencingai kovojantį Europoje klubą yra ilgas procesas“.       

„Jeigu „Rotor“ – ne komanda, reiškia, Volga – ne upė“. Visgi ši daina pastaruoju metu skamba ne tokiame pilname stadione, o daug problemų patyrusi ekipa šiuo metu kovoja trečiajame pagal pajėgumą divizione, kurią treniruoja vis dar rezultatyviausias visų laikų Rusijos aukščiausios lygos žaidėjas ir buvęs A.Zernovo komandos draugas Olegas Veretennikovas. „Šių dienų „Rotor“ problemos – prasta infrastruktūra, menkas finansavimas bei žaidėjų selekcija. Viskas tarpusavyje susiję, futbole smulkmenų nebūna“, – teigė A.Zernovas.

Įvartis į „Dainavos“ veteranų vartus išliks atmintyje 

Puolėjo pozicijoje rungtyniavusiam A.Zernovui patys „derlingiausi“ buvo 1997-ieji metai. Gargždų „Bangos“ trenerio asistentas buvo vienas iš rezultatyviausių Rusijos čempionato žaidėjų, svariai prisidėjo prie iškovotų sidabro medalių ir tame sezone buvo išrinktas tarp 33-ejų geriausių pirmenybių futbolininkų.  

Neseniai pasibaigusiame veteranų čempionate A.Zernovas ir „Bangos“ vyriausiasis treneris Maksimas Tiščenko kartu užlipo ant aukščiausios pirmenybių pakylos. Buvę komandos draugai „Gargždų veterano“ ekipoje griežė pirmaisiais smuikais ir padėjo šiai komandai pirmą kartą pasidabinti aukso medaliais.

„1997-ieji metai – buvo sėkmingiausi mano karjeroje. Finale įmuštas įvartis į „Dainavos“ vartus taip pat išliks atmintyje – perdavimas iš krašto, varžovo apibėgimas, tikslus smūgis. Pergalę šventėme visi kartu, išgėrėme kavos, arbatos, vyno, tarpusavyje pajuokavome. Čempionatas paliko gerą įspūdį, teko susidurti su stipriomis komandomis pusfinalyje bei finale“, – paprašytas pakomentuoti veteranų čempionatą bei geriausius savo karjerus laikus ir įvarčius, teigė A.Zernovas. 

Antrąją vietą prognozuoja „Kruojai“, trečiąją – „Atlantui“

Iki čempionato pabaigos likus porai turų prizininkų gretose yra du neaiškumai. Ar pavyks „Kruojai“ išsaugoti antrąją vietą bei kuri komanda čempionatą užbaigs trečioje pozicijoje.

„Antrąją vietą prognozuoju „Kruojai“, ši ekipa viso čempionato metu demonstravo stabilų futbolą. Trečiąją vietą – „Atlantui“, – prognozavo Gargždų „Bangos“ trenerio asistentas.

Nors šis gargždiškių sezonas buvo itin ryškiai pažymėtas balta ir juoda juosta, A.Zernovas jame įžvelgė ir teigiamų aspektų: „Pozityvų tai, jog „Banga“ pateko į Lietuvos taurės finalą bei kovojo Europos lygos kvalifikacijos mačuose“.

Paklaustas apie klube rungtyniaujančio jaunimo ateities perspektyvas strategas nedaugžodžiavo: „Visiems jauniems futbolininkams yra suteikiama proga pasireikšti, jiems reikia daug dirbti. Ar yra perspektyvų, parodys laikas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Policijos fokusas: kaip alaus butelio vagį paversti visoje Lietuvoje ieškomu nusikaltėliu

24sek

Šaras pasiuntė dviprasmišką žinutę: „Žais tie, kurie pasiruošę mirti už komandą“

Aktualu

Sostinės pareigūnų reide – beteisio „CityBee“ vairuotojo gaudynės

24sek

Jono Valančiūno pergalės skonį apkartino ilgas laikas ant atsarginių suolo

Aktualu

Orai.lt: saulė vis dažniau slėpsis už debesų

24sek

Pralaimėjimo fone – Domanto Sabonio dublis ir sutraiškytas varžovas

Aktualu

Saudo Arabija prisipažino: žurnalistas Jamalas Khashoggi nužudytas Stambulo konsulate

24sek

Šarą pagyręs Željko Obradovičius: „Mes geri draugai – išeisime kur nors drauge“

Gyvenimas

Tinklaraštininkė pataria: patys svarbiausi rudens darbai sode, darže ir gėlyne

Vardai

VIP vakaras Vilniuje subūrė perlus ir deimantų spindesį mėgstančius svečius

24sek

Finiše uždusęs „Žalgiris“ dramatiškai krito prieš Eurolygos vicečempionus

Gyvenimas

Onkologinė liga ir intymumas: kodėl pasaulyje tai – tyrimų objektas, o Lietuvoje – gėdinga tema?

N-18 Vardai

Kim Kardashian akių šešėlius reklamuoja savo stiliumi – nuoga

Aktualu

Masinė avarija kelyje Vilnius-Panevėžys: susidūrė keturi automobiliai ir autobusas, žuvo žmogus

Aktualu

Juozo Urbšio išpažintis švedų diplomatui: „1940-aisiais pasipriešinimas jau nebuvo įmanomas“

Kultūra

Menininkė žiūrovų akivaizdoje kūrė antrą odą: prie prisilietimo prisiliesta žodžiais ir rankomis

Vardai

M.Šedžiuvienė įsiuto – jos sūnų prižiūri svetima moteris: „Ponas Andriau, kokio velnio pasiimi vaiką?“

Aktualu

Girtam panevėžiečiui pasivažinėjimas baigėsi prie kelio ženklo „Plyta“

Pasaulis kišenėje

Kalnai Vokietijoje, kuriuos renkasi vietiniai bavarai ir kaimynai austrai

24sek

Savo rekordą pakartojęs „Žalgirio“ vedlys: „Skaudu“

Naujienos

Aktualu

Policijos fokusas: kaip alaus butelio vagį paversti visoje Lietuvoje ieškomu nusikaltėliu

Aktualu

Regina Statkuvienė: Kaip aklą Temidę keičia visamatanti Horo akis

Aktualu

Sostinės pareigūnų reide – beteisio „CityBee“ vairuotojo gaudynės

24sek

Šaras pasiuntė dviprasmišką žinutę: „Žais tie, kurie pasiruošę mirti už komandą“

24sek

Jono Valančiūno pergalės skonį apkartino ilgas laikas ant atsarginių suolo

Aktualu

Orai.lt: saulė vis dažniau slėpsis už debesų

24sek

Pralaimėjimo fone – Domanto Sabonio dublis ir sutraiškytas varžovas

Aktualu

Saudo Arabija prisipažino: žurnalistas Jamalas Khashoggi nužudytas Stambulo konsulate

24sek

Šarą pagyręs Željko Obradovičius: „Mes geri draugai – išeisime kur nors drauge“

Gyvenimas

Tinklaraštininkė pataria: patys svarbiausi rudens darbai sode, darže ir gėlyne

Vardai

VIP vakaras Vilniuje subūrė perlus ir deimantų spindesį mėgstančius svečius

Gyvenimas

Onkologinė liga ir intymumas: kodėl pasaulyje tai – tyrimų objektas, o Lietuvoje – gėdinga tema?

N-18 Vardai

Kim Kardashian akių šešėlius reklamuoja savo stiliumi – nuoga

Aktualu

Masinė avarija kelyje Vilnius-Panevėžys: susidūrė keturi automobiliai ir autobusas, žuvo žmogus

Aktualu

Juozo Urbšio išpažintis švedų diplomatui: „1940-aisiais pasipriešinimas jau nebuvo įmanomas“

Kultūra

Menininkė žiūrovų akivaizdoje kūrė antrą odą: prie prisilietimo prisiliesta žodžiais ir rankomis

Vardai

M.Šedžiuvienė įsiuto – jos sūnų prižiūri svetima moteris: „Ponas Andriau, kokio velnio pasiimi vaiką?“

24sek

Finiše uždusęs „Žalgiris“ dramatiškai krito prieš Eurolygos vicečempionus

Aktualu

Girtam panevėžiečiui pasivažinėjimas baigėsi prie kelio ženklo „Plyta“

Pasaulis kišenėje

Kalnai Vokietijoje, kuriuos renkasi vietiniai bavarai ir kaimynai austrai

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką