Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 4d. 15:35

Alytuje pradėtas statyti naujas futbolo stadionas

Statybų vietoje
Sportas.info nuotr. / Statybų vietoje

Toliau plečiama Alytaus sporto bazė. Alytiškiai turi vienus geriausių Lietuvoje plaukimo baseiną ir stadioną, kuriuose verda sportinis gyvenimas. Pradėtas statyti dar vienas stadionas, „Dainavos“ pagrindinėje mokykloje jau burzgia technika, čia prasidėjo futbolo stadiono statyba.

Iki lapkričio vidurio mokyklos stadionas turėtų pasipuošti nauja dirbtinės aikštės danga, o pavasarį toliau bus tvarkoma stadiono infrastruktūra – aptvėrimas, apšvietimas, atliekami kiti darbai. Miesto Sporto ir rekreacijos skyriaus vedėjas Adomas Andrušaitis sako, kad 2009 m. miesto savivaldybė dalyvavo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) organizuotame dirbtinių dangų projekte Lietuvoje. 

Alytaus apskrities futbolo federacija su LFF pasirašė sutartį ir miesto savivaldybė iš paramos lėšų, gautų iš verslininkų už infrastruktūros plėtrą mieste, skyrė 700 tūkst. litų daliniam šio projekto įgyvendinimui.  

Alytaus apskrities futbolo klubo (prezidentas – Andrius Stasiukynas) prašymu, šiam klubui buvo perduotos užsakovo funkcijos. Dabar darbai mokyklos stadione vyksta visu pajėgumu. Buvo atvykę Olandijos įmonės atstovai, užsiimantys dangų statyba, iš jų gautas palaiminimas toliau kloti dangą.

Alytaus sporto mėgėjai viliasi, kad Alytaus apskrities futbolo federacija kartu su miesto savivaldybe ir LFF šitą projekto dalį dar šiemet sėkmingai įgyvendins. 

„Mokyklos futbolo stadionas mums labai reikalingas, nes mūsų reprezentaciniame stadione ribojamas treniruočių ir rungtynių skaičius. Naujajame stadione turėtų atsirasti vietos visoms komandoms – pradedant „Dainavos“ futbolininkų treniruotėmis ir baigiant vaikučių varžybomis. Tai – treniruočių stadionas, tačiau pagal sertifikavimą galės vykti ir Lietuvos pirmosios lygos futbolo varžybos“, – sako A. Andrušaitis.

Stadionas pritaikytas tiktai futbolui, tačiau, pasistačius nedidelius vartus, bus galima žaisti ir rankinį.  

A ne per daug Alytui dviejų gerų stadionų? Alytaus meras Feliksas Džiautas teigia, kad tikrai ne. „Prie mokyklų mūsų stadionai jau seni, kompleksiniai, pritaikyti įvairių sporto šakų atstovams, juos būtinai reikia atnaujinti. O gero daikto arba gerų iniciatyvų niekada nebūna per daug“, – įsitikinęs F. Džiautas. 

Apie vieną geriausių Lietuvos stadionų, esantį miesto centre ir iš visų pusių apsuptą pušų, Alytaus miesto vadovas sako, kad jis dabar veikia visu pajėgumu ir yra reprezentacinis miesto stadionas, o ne koks nors dubleris, nekonkurencingas stadionas. 

„Tai visai kito lygio stadionas, kuriame vyks visai kito lygio varžybos, čia dangai – žolei – keliami aukšti reikalavimai, o „Dainavos“ stadionas – tai treniruočių, mokyklos ir gyventojų stadionas.“

Alytaus reprezentacinio miesto stadiono projektas dar nėra baigtas. Stadiono teritorijoje turėtų iškilti universalus maniežas su nedideliu viešbutuku, tačiau, pasak F. Džiauto, vizijos yra, bet statybos klausimas nėra išspręstas. 

„Nežinau, ar būtų galima teigti, jog Alytaus sporto bazė Lietuvoje yra geriausia, tačiau stengiamės, kad taip būtų. Malonu, kai mus giria, o ne peikia“, – sako Alytaus miesto vadovas.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką