Alžyro rinktinė iškovojo penktąjį Afrikai skirtą kelialapį į pasaulio futbolo čempionatą Brazilijoje

Penktąjį Afrikos žemynui skirtą kelialapį į 2014 metų pasaulio futbolo čempionato finalinį etapą Brazilijoje iškovojo Alžyro rinktinė.
Vahido Halilhodžičiaus vedama Alžyro rinktinė pateko į 2014 metų pasaulio futbolo čempionatą / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Antradienį atsakomosiose Afrikos zonos atkrintamųjų varžybų rungtynėse namuose Alžyro futbolininkai 1:0 (0:0) įveikė Burkina Faso vienuolikę ir į Braziliją vyks dėl daugiau svečiuose įmuštų įvarčių, nes pirmąjį susitikimą svečiuose pralaimėjo 2:3 (0:1).

„Auksinį“ įvartį šeimininkams, kurie pasaulio pirmenybių finaliniame etape žais ketvirtą kartą, antradienį pelnė Madjidas Bougherra (49 min.).

Anksčiau Alžyro rinktinė planetos pirmenybėse žaidė 1982, 1986 ir 2010 metais.

Kitus Afrikai skirtus kelialapius į Braziliją iškovojo Nigerijos, Dramblio Kaulo Kranto, Kamerūno bei Ganos komandos.

Po spalio viduryje pasibaigusių 2014 metų pasaulio futbolo čempionato atrankos turnyrų įvairiuose žemynuose buvo paaiškėjusi 21 planetos pirmenybių Brazilijoje finalinio etapo dalyvė.

Europai šiame čempionate atstovaus Italijos, Olandijos, Belgijos, Šveicarijos, Vokietijos, Rusijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Anglijos rinktinės bei čempionės titulą ginanti Ispanija.

Azijos žemyne kelialapius iškovojo Australijos, Irano, Japonijos bei Pietų Korėjos komandos, Pietų Amerikoje, be pirmenybių šeimininkų Brazilijos futbolininkų, kelialapiais į finalinį etapą džiaugiasi Argentinos, Kolumbijos, Čilės ir Ekvadoro vienuolikės, o Centrinės ir Šiaurės Amerikos bei Karibų šalių (CONCACAF) zonos garbę gins Kosta Rikos, JAV ir Hondūro ekipos.

Finalinis pasaulio futbolo čempionato etapas Brazilijoje vyks ateinančių metų birželio 12 – liepos 13 dienomis.