Anglijos futbolo čempionate – įspūdingas jubiliejus ir lyderių Mančesterio klubų pergalės

Trečiadienį Anglijos futbolo čempionate sužaistos septynerios rungtynės. Atotrūkį nuo persekiotojų dar labiau padidino „Manchester City“ ir „Manchester United“ klubai, iškovoję triuškinančias pergales.
Kalėdas pirmojoje čempionato vietoje „Manchester City“ futbolininkai pasitinka pirmą kartą net nuo 1929 metų. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Trečiadienio vakaras tapo istoriniu, mat 54 minutę Birmingeme „Aston Villa“ puolėjas Markas Albrightonas nuginklavo Londono „Arsenal“ vartininką bei įmušė jubiliejinį 20-tūkstantąjį įvartį „Premier“ lygos istorijoje. Už šį pasiekimą čempionato rėmėjas „Barclays“ skirs futbolininkui beveik 25 tūkstančius eurų, kurie bus paaukoti labdarai.

Tiesa, to nepakako, nes „Aston Villa“ mačą prieš Londono "Arsenal" pralaimėjo 1-2. Svečių gretose pasižymėjo 11 metrų baudinį pirmajame kėlinyje realizavęs Robinas van Persie, o lemiamą smūgį besibaigiant pagrindiniam laikui atliko po keitimo aikštėje pasirodęs Yossi Benayounas.

Ir toliau nesulaikomai rungtyniauja Mančesterio ekipos. Pirmą kartą nuo 1929 metų Kalėdas pirmaudama lygoje pasitiks „Manchester City“ komanda, namie 3-0 sutriuškinusi „Stoke“.

Pirmąjį įvartį pelnė prie atšokusio kamuolio pirmasis suskubęs Sergio Aguero, o netrukus po Samiro Nasri perdavimo persvarą padvigubino Adamas Johnsonas. Trečią kartą vartininką Thomą Sorenseną po pertraukos nuginklavo tas pats Aguero.

Dar didesniu skirtumu pergalę šventė „Manchester United“ klubas, Londone net 5-0 pažeminęs vietos „Fulham“.

"Raudonieji velniai" puikiai pradėjo mačą ir jau 5 minutę pirmavo po Danny Welbecko įvarčio. 28 minutę antrą įvartį įmušė Nani. Dar prieš pertrauką rungtynių baigtį nulėmė Ryanas Giggsas, o besibaigiant dvikovai savo įvarčių sąskaitas papildė Wayne'as Rooney ir Dimitaras Berbatovas.

Rezultatai:

„Manchester City“ 3 – 0 „Stoke“
29' [1 – 0] S.Aguero
36' [2 – 0] A.Johnsonas
54' [3 – 0] S.Aguero

„Newcastle“ 2 – 3 „West Bromwich“
20' [0 – 1] P.Odemwingie
34' [1 – 1] D.Ba
44' [1 – 2] G.McAuley
81' [2 – 2] D.Ba
85' [2 – 3] P.Scharneris

Birmingemo „Aston Villa“ 1 – 2 Londono „Arsenal“
17' [0 – 1] R.van Persie (iš 11 m. baudinio)
54' [1 – 1] M.Albrightonas
87' [1 – 2] Y.Benayounas
90' iš aikštės pašalintas A.Huttonas („Aston Villa“)

Liverpulio „Everton“ 1 – 0 „Swansea“
60' [1 – 0] L.Osmanas

Londono „Fulham“ 0 – 5 „Manchester United“
5' [0 – 1] D.Welbeckas
28' [0 – 2] Nani
43' [0 – 3] R.Giggsas
88' [0 – 4] W.Rooney
90' [0 – 5] D.Berbatovas

„Queens Park Rangers“ 2 – 3 „Sunderland“
19' [0 – 1] N.Bendtneris
53' [0 – 2] S.Sessegnonas
63' [1 – 2] H.Helgusonas
67' [2 – 2] J.Mackie
89' [2 – 3] W.Brownas

„Wigan“ 0 – 0 „Liverpool“
51' C.Adamas („Liverpool“) nerealizavo 11 metrų baudinio