Po skambios pergalės – į skaudžią realybę: Šveicarija sutriuškino Lietuvą

Valdas Ivanauskas prieš dvikovą su Šveicarija tikino, kad varžovai „viena koja“ lietuvių tikrai neapžais, tačiau itin slogus buvo antradienio vakaras LFF stadione. Pergalę prieš Bulgariją prieš keletą dienų pasiekę Lietuvos futbolininkai buvo sutriuškinti 2022-ųjų pasaulio čempionato atrankoje net 0:4.
Futbolo rungtynės: Lietuva – Šveicarija
Futbolo rungtynės: Lietuva – Šveicarija / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Vėsų vakarą šveicariškas vakarėlis Vilniuje prasidėjo 31-ąją minutę, kai Xherdanas Shaqiri pakėlė kampinį, o galingai įsibėgėjęs Breelis Embolo galva pasiuntė kamuolį į Ernesto Šetkaus vartus.

Antrą kartą iš tinklo kamuolį painioti lietuviams teko 42-ąją minutę. Fabianas Schaeris pasiuntė nuostabų perdavimą iš gilumos, o Renato Steffenas permetė kamuolį virš E.Šetkaus, kuris buvo palikęs vartus.

Iki pertraukos ir tokio rezultato išlaikyti nepavyko. Paskutinę pirmojo kėlinio minutę po kampinio B.Embolo vėl surado kamuolį baudos aikštelėje ir rezultatas jau tapo triuškinantis – 3:0.

Po pertraukos krito ir ketvirtas kamuolys į Lietuvos vartus – jau ištiksėjus teisėjo pridėtam laikui galva mušė Mario Gavranovičius.

Sužaista Pergalės Lygiosios Pralaimėjimai Įmušta Praleista Įvarčių santykis Taškai
Italija 6 4 2 0 12 1 11 14
Šveicarija 6 4 2 0 10 1 9 14
Bulgarija 7 2 2 3 6 10 -4 8
Šiaurės Airija 6 1 2 3 5 7 -2 5
Lietuva 7 1 0 6 4 18 -14 3

Priminsime, kad šeštadienį Lietuva 3:1 nugalėjo Bulgariją, tačiau ant geros bangos išsilaikyti nepavyko – vėl buvo tėkštasi veidu į realybės purvo balą.

Paskutines rungtynes atrankoje į pasaulio čempionatą Lietuva sužais lapkričio 12-ąją, kai išvykoje susitiks su Šiaurės Airija.

Rungtynių eiga. Lietuva – Šveicarija 0:4

Antras kėlinys. Lietuva – Šveicarija

90 min. Rungtynės baigėsi.

90+4 min. ĮVARTIS! Mario Gavranovičius muša galva jau ištiksėjus trims pridėto laiko minutėms. Prastokas akordas.

82 min. Dar vienas kampinis vos nesibaigė įvarčiu. Du iš eilės nostabūs E.Šetkaus epizodai.

72 min. Futbolas kol kas ramus, šveicarai, panašu, savo darbą jau padarė.

62 min. X.Shaqiri smūgiavo į vartus pavojingai, bet kamuolys praskriejo šalia virpsto.

58 min. Vidurio gynėjas B.Šatkus surado kamuolį priešais vartus, tačiau smūgiavo virš skersinio.

55 min. E.Girdvainis po kampinio smūgiavo galva, bet į vartus nepataikė.

46 min. Rungtynės tęsiasi.

Pirmas kėlinys. Lietuva – Šveicarija

45 min. Baigėsi pirmasis kėlinys.

45 min. ĮVARTIS! Jau esame triuškinami... Dar vienas įvartis, kurį praleidžiame po kampinio. Antrą kartą šiandien pasižymėjo Breelis Embolo. Rezultatas jau 0:3, žvelgiant iš mūsų pozicijų.

42 min. ĮVARTIS! Renato Steffenas pabėgo į greitą ataką ir permetė kamuolį virš Ernesto Šetkaus, kuris buvo kiek palikęs vartus. Labai geras buvo Fabiano Schaerio perdavimas iš gilumos. Lietuvos deficitas didėja, jau 0:2.

34 min. Dar vienas B.Embolo pavojingas smūgis, tačiau E.Šetkus gelbsti Lietuvos ekipą.

31 min. ĮVARTIS! Breelis Embolo kampinio metu įsibėgėjo iš toli, sulaukė gerai Xherdano Shaqiri pakelto kamuolio ir galva mušė nepriekaištingai. Atsiliekame 0:1.

25 min. Oho... A.Novikovas atsidūrė nuostabioje pozicijoje, bet šovė dievui į langus.

24 min. Gerą progą turėjo R.Rodriguezas, tačiau į vartus pataikyti nesugebėjo.

23 min. Šveicarai aktyvesni, daug ilgiau laiko leidžia su kamuoliu, tačiau pavojaus kuria nedaug.

10 min. J.Lasickas atsidūrė geroje pozicijoje ir smūgiavo kaire koja, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

8 min. Pasisekė lietuviams. E.Šetkus paliko vartus, suklydo, o varžovas vos neįmušė iš toli. Situaciją išgelbėjo laiku vartininką pasaugojęs B.Šatkus.

4 min. Pirmas smūgis į Lietuvos vartų plotą, tačiau E.Šetkus sužaidė užtikrintai.

3 min. Keletas iš eilės A.Novikovo perdavimų į baudos aikštelę, tačiau ten komandos draugų surasti nepavyko.

1 min. Rungtynės prasidėjo!

Startinės sudėtys:

Lietuva: Ernestas Šetkus; Rolandas Baravykas, Dominykas Barauskas, Benas Šatkus, Edvinas Girdvainis; Vykintas Slivka, Linas Mėgelaitis, Justas Lasickas, Fiodoras Černychas, Arvydas Novikovas; Karolis Laukžemis.

Šveicarija: Yannas Sommeris; Ricardo Rodriguezas, Silvanas Widmeris, Nico Elvedi, Fabianas Schaeris; Remo Freuleris, Djibrilis Sow, Renato Steffenas, Xherdanas Shaqiri, Stevenas Zeberis; Breelis Embolo.