Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 27d. 11:34

Ar teisėjaus Lietuvos arbitrai svarbiausiose futbolo rungtynėse?

Nuo chuliganų smurto labiausiai nukentėjo šoninis varžybų teisėjas
TopFoto/Scanpix nuotr. / Planuojama, kad netolimoje ateityje visose Lietuvos apskrityse dirbs aukštos kvalifikacijos futbolo teisėjai, o tarptautinėje erdvėje svarbiausiose rungtynėse teisėjaus ir lietuviai.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas ir UEFA Vykdomojo komiteto narys Liutauras Varanavičius sausio 28-29 dienomis posėdžiaus Maltoje. Pirmajame šiais metais UEFA Vykdomojo komiteto posėdyje bus sprendžiami ne tik Europai, bet ir Lietuvos futbolui aktualūs klausimai.

„Balsuosime dėl Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos priėmimo į Europos teisėjų konvenciją. Šiuo metu iš 53 UEFA narių Teisėjų konvencijoje vos 25 šalys. Maltoje spręsime dėl dar penkių, tam tarpe ir Lietuvos“, - LFF svetainei internete sakė L.Varanavičius.

Pasak L. Varanavičiaus, priėmimas į Europos futbolo teisėjų konvenciją, tai patvirtinimas, jog mūsų teisėjų rengimo ir priežiūros sistema atitinka UEFA reikalavimus.

Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos prezidentas Jonas Braga pasakojo, jog šiam žingsniui buvo ruoštasi daugiau kaip dvejus metus.

„Per šį laikotarpį turėjome įvykdyti daugybę reikalavimų, UEFA atstovai nuolat vertino mūsų pastangas. Labai daug dėmesio buvo skiriama tiek teisėjų, tiek inspektorių veiklai”, - sakė J. Braga – „Siekiame tobulumo ir tikimės, kad priėmimas į UEFA teisėjų konvenciją padės plėsti savo veiklą bei gerokai kilstelti teisėjų kvalifikaciją. Planuojame, kad netolimoje ateityje visose Lietuvos apskrityse turėsime aukštos kvalifikacijos teisėjus, o tarptautinėje erdvėje galėsime teisėjauti svarbiausiose rungtynėse“.

Maltoje UEFA vykdomojo komiteto nariai taip pat vertins vykstantį pasirengimą UEFA EURO 2012; kandidatų paraiškas UEFA EURO 2016 finaliniams susitikimams; UEFA Europos lygos rungtynes, kuriose buvo išbandyta 5 teisėjų (du papildomi už vartų, stebintys įvykius baudos aikštelėse) sistema; aptars visoje Europoje gegužę planuojamą „Grassroots“ (masinio futbolo) šventę, kurioje, beje, aktyviai dalyvaus ir Lietuva.

Temos: 1 UEFA
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką