„Arsenal“ ir „Bayern“ pirmieji žengė į UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalį

Pirmieji UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalyje vietas užsitikrino anglų Londono „Arsenal“ ir vokiečių Miuncheno „Bayern“ klubai. Atsakomosiose aštuntfinalio rungtynėse antradienį „Arsenal“ namie net 5:0 sutriuškino portugalų „Porto“, o Miuncheno „Bayern“ išvykoje 2:3 nusileido italų „Fiorentina“ ekipai, tačiau dėl daugiau svečiuose pelnytų įvarčių žengė toliau.
N.Bendtneris pelnė tris iš penkių „Arsenal“ įvarčių
N.Bendtneris pelnė tris iš penkių „Arsenal“ įvarčių. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Komanda turi gerą šansą pakeisti bendrą rezultatą savo naudai“, – prieš atsakomąją UEFA Čempionų lygos dvikovą su „Porto“ klubu nebe reikalo optimizmu tryško britų ekipos strategas Arsene‘as Wengeras. Jo pusėje buvo ir palankus statistinis rodiklis – „Porto“ per visą klubo istoriją nė karto nebuvo laimėjęs Anglijoje.

„Arsenal“ nepasigailėjo varžovų

Pirmoje tarpusavio dvikovoje išvykoje Londono komanda turėjo pripažinti „Porto“ pranašumą 1:2, tačiau atsakomajame mače antradienį namie be kapitono Cesco Fabregaso žaisdami „bombardieriai“ atsiėmė su kaupu – 5:0 (bendras rezultatas 6:2). Nuo pat rungtynių pradžios „Arsenal“ svečius prispaudė jų aikštės pusėje ir jau 10-ą minutę pasiekė pirmą įvartį.

Per greitą kontrataką Andrejus Aršavinas turėjo galimybę iš arti smūgiuoti į vartus, tačiau į priekį išbėgęs „Porto“ vartininkas Heltonas išmušė kamuolį rusui iš po kojų. Po susidūrimo Heltonas nespėjo nepakilti, tad atšokusį kamuolį pataisė Nicklas Bendtneris – 1:0.

Šalto dušo nulieti „Porto“ futbolininkai atsigavo ir surengė keletą pavojingų atakų, tačiau aikštės šeimininkų tai nesustabdė. Netrukus A.Aršavinas išmaudė visą portugalų gynybą ir po jo perdavimo N.Bendtneris pelnė antrą savo įvartį. 25-ą minutę „Arsenal“ pirmavo 2:0.

Po pertraukos pastebimai pagyvėjęs „Porto“ puolimas ir pavojingi portugalų smūgiai privertė nerimauti „Arsenal“ trenerį A.Wengerą, tačiau tai truko neilgai. Netrukus jo auklėtiniai pradėjo triuškinti varžovus  – 63-ią minutę išmaudęs tris gynėjus įvartį pelnė Nasri, 66-ąją per kontrataką portugalų ekipos vartininką nuginklavo Emmanuelis Eboue, o 91-ą minutę 11 metrų baudinį realizavo ir savo trečią įvartį pelnė N.Bendtneris.

„Bayern“ vos išsigelbėjo

„Jeigu rungtynės ir nebūtų palankios mums, savitvardos neprarasčiau. Pralaimėjimas taip pat yra žaidimo dalis“, – prieš dvikovą su „Fiorentina“ kalbėjo „Bayern“ strategas Louisas van Gaalas. Olandų specialistas pasirodė esąs tikras orakulas.

Pirmose aštuntfinalio rungtynėse namie 2:1 pergalę šventę „Bayern“ futbolininkai antradienį išvykoje turėjo plušėti išsijuosę. Vokiečių klubas pirmame kėlinyje ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau pirmieji įvartį pelnė aikštės šeimininkai. 28-ą minutę pasižymėjo Juanas Vargas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./A.Robbenas antruoju įvarčiu išvedė „Bayern“ į ketvirtfinalį.

Po pertraukos Stevanas Jovetičius pelnė antrą įvartį (54 min.) ir įstūmė svečius į nepavydėtiną padėtį. Vis dėlto L.van Gaalo auklėtiniai baltos vėliavos nekėlė – pasipylė įvarčių lietus. Markas van Bommelis pelnė pirmąjį „Bayern“ įvartį (60 min. – 2:1), tačiau netrukus S.Jovetičius (64 min. – 3:1) dar kartą nuginklavo Miuncheno komandos vartininką.

Nepraėjusi nė minutei po „Fiorentina“ džiaugsmo antrą ir lemiamą „Bayern“ įvartį pelnė Arjenas Robenas (65 min. – 3:2). Bendras komandų tarpusavio rungtynių rezultatas – 4:4, tačiau „Bayern“ ekipa žengė į ketvfirtfinalį dėl išvykoje daugiau pelnytų įvarčių (pirmose aštuntfinalio rungtynėse „Fiorentina“ Miunchene pelnė tik vieną įvartį).