„Atlantas“ grįžo į pergalių kelią

Klaipėdos „Atlantas“ antrajame kėlinyje pelnė tris įvarčius, savo aikštėje rezultatu 3:0 (0:0) palauždamas Gargždų „Bangos“ pasipriešinimą „SMScredit.lt A lygos“ futbolo čempionato 18-ameI ture. Po pergalės uostamiesčio klubas turnyro lentelėje pakilo į antrąją vietą, aplenkdamas vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusį Panevėžio „Ekraną“.
Donatas Kazlauskas
Donatas Kazlauskas / V. Knyzelio nuotr.

Aurelijus Staponka pačioje rungtynių pradžioje galėjo dukart nubausti labai pasyviai rungtyniavusią aikštės šeimininkų gynybą. 2-ąją minutę „Bangos“ puolėjas sulaukė perdavimo dešinėje baudos aikštelės pusėje, tačiau kiek paskubėjo ir, stipriai smūgiuodamas, į vartus nepataikė. Dar po keturių minučių jo bandymas pelnyti įvartį iš kairės pusės taip pat nebuvo sėkmingas, kai pažeme į tolimą kampą pasiųstas kamuolys prariedėjo greta virpsto.

Atsibudęs po šaltoko dušo, „Atlantas“ perėmė iniciatyvą ir užgulė svečių vartus. Klaipėdiečiai stengėsi išnaudoti labai aktyviai žaidusius krašto saugus, po kurių perdavimų į baudos aikštelę „Bangos“ gynėjai turėjo problemų kovodami „antrame aukšte“. 13-ąją minutę po kampinio į vartus smūgiavęs Gerardas Žukauskas tikėjo, kad rungtynių arbitras užfiksuos žaidimą ranka, tačiau švilpukas tylėjo.

Kėlinio viduryje Andrius Butkus savo aikštės pusėje prarado kamuolį ir buvo priverstas stabdyti varžovų ataką pražanga tiesiai prieš savo vartus, tačiau „Atlantas“ šia dovana nepasinaudojo. Andriaus Urbšio baudos smūgis iš maždaug 20 metrų skriejo pro šalį.

Mikas Kura retos kontratakos metu galėjo išversti svečių komandą į priekį 34-ąją minutę, kai, sulaukęs perdavimo dešinėje pusėje, suklaidino vieną gynėją ir pabandė tiksliai pasiųsti kamuolį pažeme į tolimą vartų kampą, priversdamas puikią reakciją pademonstruoti Mantą Galdiką.

Po minutės puikios progos neišnaudojo labai aktyviai žaidęs Marius Papšys. Tačiau, klaipėdiškis, ikęs visiškai laisvas baudos aikštelėje, nesugebėjo techniškai vienu lietimu pasiųsti kamuolio į vartus ir silpną jo smūgį nesunkiai sugavo Rimantas Bogužas.

Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeitė. 53-ąją minutę Žilvinas Banys tik nuo vartų linijos atmušė Valdo Trakio smūgį, po puikios „Atlanto“ atakos. Tačiau dar po minutės gargždiškių gynėjai nesėkmingai atmušė į baudos aikštelę po baudos smūgio pasiųstą kamuolį. Jis nukrito Andriui Jokšui, kuris netrukdomas iš maždaug 18 metrų atidarė rungtynių įvarčių sąskaitą.

Sutrikusius svečių futbolininkus kitos klaipėdiečių atakos metu išgelbėjo tik fantastiškai sužaidęs R.Bogužas. Vartininkas puikiu šuoliu į kampinį nukreipė labai pavojingai M.Papšio smūgiuotą kamuolį iš dešiniojo krašto.

Praleidusi įvartį, „Banga“ nuskubėjo į priekį ir 76-ąją minutę buvo nubausta. Donatas Kazlauskas perėmė kamuolį iš neapdairiai sužaidusio varžovo, įsiveržė į baudos aikštelę ir neatremiamu smūgiu padvigubino komandos persvarą.

Po trijų minučių jau Mantui Galdikui teko gelbėti komandą po labai stipraus Gajaus Kulbio baudos smūgio. Nors kamuolys buvo pasiųstas tiesiai į vartų vidurį, ten stovėjusiam „Atlanto“ vartų sargui jį nukreipti į kampinį prireikė akrobatinio šuolio.

Po keitimo aikštėje pasirodęs Gediminas Kruša įtvirtino klaipėdiečių pergalę 84-ąją minutę, pelnydamas netikėtą įvartį. R.Bogužas paliko vartus, tačiau jo bandymas išsmūgiuoti atriedantį kamuolį toliau nuo vartų baigėsi katastrofa. Kamuolys, atsimušęs į atbėgantį G.Krušą, įskriejo į „Bangos“ vartus.

Klaipėdos „Atlantas“ – Gargždų „Banga“ 3:0 (0:0).

„Atlantas“: M.Galdikas, A.Jokšas, M.Papšys, M.Beneta, M.Kazlauskas, K.Gnedojus, D.Navikas (74 min. G.Kruša), G.Žukauskas (86 min. S.Rakauskas), D.Kazlauskas, A.Urbšys, V.Trakys (88 min. T.Eliošius).

„Banga“: R.Bogužas, A.Ivanauskas, M.Gudauskas, M.Dūda, T.Salamanavičius, Ž.Banys (72 min. A.dos Santos), E.Grigaitis (80 min. V.Bedoidze), T.Čargeišvilis (60 min. G.Kulbis), A.Butkus, M.Kura, A.Staponka.

Įvarčiai: A.Jokšas (54), D.Kazlauskas (76), G.Kruša (84).

Geltonos kortelės: M.Beneta (61), G.Kruša (78); M.Dūda (29), A.Staponka (29), E.Grigaitis (64).

Rungtynių teisėjai: J.Paškovskis, A.Radiuš, V.Gomolko.

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

9. Tauragės „Tauras“ 15 1 1 13 10:42 4

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: K.Bilinskis („Žalgiris“) – 15 įvarčių, E.Razulis („Atlantas“) – 11, N.Valskis („Sūduva“) – 10, G.Alaverdašvili („Šiauliai“) – 9, M.Kuklys („Žalgiris“) – 7.