Atranką į pasaulio čempionatą Brazilija ir Argentina pradėjo pralaimėjimais

Dešimt Pietų Amerikos futbolo rinktinių pradėjo kovas dėl vietos 2018 metų pasaulio futbolo čempionate. Jau pirmajame rate užfiksuotos dvi didelės staigmenos – Argentinos ir Brazilijos rinktinių pralaimėjimai.
Alexis Sanchezas
Alexis Sanchezas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Be Lionelio Messi rungtynes su Ekvadoro futbolininkais pradėjusi Argentinos rinktinė 20-ąją minutę neteko ir susižeidusio Sergio Aguero bei patyrė pralaimėjimą 0:2.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Felipe Caicedo

17-ąją minutę S.Aguero turėjo geriausią Argentinos progą įmušti, tačiau jo smūgį iš arti atrėmė vartininkas. Jam susižeidus argentiniečių puolimas buvo visiškai be minties.

Ekvadoro futbolininkų greitos atakos darė daug bėdos argentiniečiams. Sužaidus pusvalandį Milleris Bolanosas vėjais paleido vieną progą, o ties valandos žyma Christiano Noboa bandymas „perkelti“ vartininką buvo šiek tiek netikslus.

Vis dėlto, Ekvadoro futbolininkai galiausiai sulaužė Argentinos gynybą. F.Elazo 81 min. įmušė įvartį galva, o tik įžaidus kamuolį iš naujo A.Valencia surengė gražų reidą į baudos aikštelę, atliko perdavimą F.Caicedo, kuris persvarą padvigubino.

Tuo tarpu be Neymaro žaidę brazilai nesugebėjo pasipriešinti Alexio Sanchezo vedamai Čilės rinktinei. Mačas Čilėje baigėsi 2:0 šeimininkų naudai.

Nuo 2000 metų Čilė tarpusavio rungtynėse su Brazilija iškovojo vos 8-ąją pergalę per 71 rungtynes.

Brazilams negalėjo padėti ir traumuotas „Liverpool“ duetas – Philippe'as Coutinho ir Roberto Firmino. Atakos smaigalyje žaidė Hulkas, kuriam rungtynės buvo visiškai nesėkmingos.

Brazilijos rinktinė žaidimą grindė greitomis atakomis, tačiau Claudio Bravo vartams per 90 minučių didelės grėsmės taip ir nekilo.

Tuo tarpu Čilės futbolininkai įmušė 72-ąją minutę. Standartinės situacijos metu kamuolys atsidūrė pas Eduardo Vargasą, kuris gražiu smūgiu koja nuginklavo Jeffersoną.

Galutinį tašką padėjo A.Sanchezas, sužaidęs gražią kombinaciją su Arturo Vidaliu ir padvigubinęs Čilės persvarą.