TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Atsistatydins „Barcelona“ Direktorių taryba – klubas ruošiasi rinkimams

Josepas Maria Bartomeu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Josepas Maria Bartomeu
Šaltinis: fcbarcelona.lt
0
A A

„Barcelona“ prezidentas Josepas Maria Bartomeu šiandien turėtų tęsėti metų pradžioje duotą pažadą ir paskelbti naujus Katalonijos ekipos vadovo rinkimus.

Iš savo pareigų, kaip to reikalauja „Barcelona“ statutas, privalės pasitraukti visa klubo Direktorių taryba su prezidentu priešakyje.

Nors nauja rinkimų data turi būti paskelbti per tris mėnesius nuo Direktorių tarybos atsistatydinimo, tačiau neabejojama, jog šįkart tai bus padaryta nedelsiant.

Rinkimų kampanijos metu klubo valdymą laikinai perims Ekonomikos komitetas, kontroliuosiantis visus svarbiausius vidaus procesus. Nesant išrinktam prezidentui, klubo lėšos gali būti naudojamos tik pačioms svarbiausioms išlaidoms padengti, pavyzdžiui, mokėjimams už suteiktas aptarnavimo paslaugas ir pan. Naudoti biudžeto lėšas naujiems bet kokių klubo sekcijų žaidėjams įsigyti yra draudžiama.

J.M.Bartomeu nuolat buvo raginamas skelbti rinkimus, tačiau „Barcelona“ prezidento pareigas iš Sandro Rosellio perėmęs 51 metų katalonas tvirtino esąs pasiruošęs dirbti iki pat 2016-ųjų vasaros, kuomet pagal klubo statutą turėtų baigtis dabartinės Direktorių tarybos mandatas bei įgaliojimai.

Vis tik 2014-2015 metų sezone Katalonijos klubą vienas po kito ėmė purtyti skandalai.

Ekipos viršūnėlėms teko aiškintis dėl brazilo Neymaro įsigijimo aplinkybių, dar vėliau – viešai teisintis dėl galimų Lionelio Messi nesutarimų su vyriausiuoju treneriu Luiso Enrique, pats „Barcelona“ klubas buvo varstomas kritikų strėlių dėl prastos žaidimo kokybės ir nepatenkinamų rezultatų, pralaimėjo apeliaciją dėl FIFA draudimo registruoti naujus žaidėjus ir galiausiai buvo priverstas atsisveikinti su ekipos sporto direktoriumi Andoni Zubizarreta.

2015-ųjų pradžioje J. M. Bartomeu nebeatlaikė spaudimo.

„Rengti pirmalaikius rinkimus nusprendžiau po pasitarimų su Direktorių taryba. Iki šiol maniau, kad esame pajėgūs dirbti dar pusantrų metų, tačiau klubą slegianti įtampa padarė labai daug žalos. Taip dirbti daugiau neįmanoma ir tai turi baigtis, – tuomet sakė prezidentas. – Dabar, kai jau aišku, kad rinkimai tikrai įvyks, raginu visus būsimus kandidatus nepamiršti elgtis korektiškai ir netrukdyti komandai kovoti dėl trofėjų. Būtent šis tikslas šiuo metu yra svarbiausias“.

„Barcelona“ prezidentas yra renkamas šešerių metų kadencijai ir gali būti perrinktas, tačiau ne daugiau, nei dar vienai papildomai kadencijai.

Teisingumo vardan derėtų pažymėti, jog būtent tas faktas, jog į nepavydėtiną padėtį patekęs „Barcelona“ vadovas sutiko skelbti rinkimus, padėjo ekipai išsivaduoti nuo ją purčiusios itin gilios institucinės krizės.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Josepas Maria Bartomeu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Josepas Maria Bartomeu

Paradoksalu, tačiau jau po keleto savaičių „Barcelona“ žaidimo kreivė staigiai šoko aukštyn, pagerėjo atmosfera ekipos rūbinėje ir katalonai vieną po kito ėmė šluoti nuo kelio visus varžovus.

Keli kluptelėjimai nacionalinėse pirmenybėse nesutrukdė Luiso Enrique komandai laimėti „Primeros“ aukso, „Barca“ taip pat iškovojo Karaliaus taurę, o birželio 6-ąją triumfavo ir Čempionų lygos finale taip pakartodama istorinį 2009-ųjų pasiekimą – antrą kartą klubo istorijoje per vieną sezoną laimėti visi svarbiausi trofėjai.  

Metų pradžioje apie pirmalaikius prezidento rinkimus paskelbęs J.M.Bartomeu iškart patikino ketinantis kelti savo kandidatūrą. Ir jei tuomet jo galimybės būti perrinktam atrodė lygios nuliui, tačiau dabar, kai klubas įveikė krizę ir nuskynė tris taures, J.M.Bartomeu šansai tikrai nėra tokie jau blankūs.

Net priešingai – būtent jis, o ne opozicija gali į savo pusę patraukti balso teisę turinčius, tačiau iki šio neapsisprendusius klubo narius. Tiesa, realiausiu pretendentu vėl užimti „Barcelona“ prezidento postą laikomas 2003-2010 metais klubui jau vadovavęs Joanas Laporta.

„Barcelona“ prezidento rinkimų mechanizmas

• „Barcelona“ prezidentas renkamas balso teisę turinčių klubo narių rinkimuose vienai šešerių metų kadencijai. Vieną kadenciją baigęs prezidentas gali kelti savo kandidatūrą sekančiuose rinkimuose ir, jei yra išrenkamas antrai kadencijai, trečiuose iš eilės rinkimuose dalyvauti negali;

• „Barcelona“ prezidentu panoręs tapti pretendentas (jis būtinai privalo būti klubo nariu), turi surinkti ir iki nustatytos datos pateikti 2095* socios parašus. Jų autentiškumas yra tvirtinamas po grafologinės ekspertizės.

• Reikiamą parašų kiekį pristatęs pretendentas į prezidentus tampa oficialiu kandidatu;

• Jei 2095 parašų ribą įveikia tik vienas pretendentas, praėjus nustatytam terminui, jis skelbiamas „Barcelona“ prezidentu be rinkimų kovos (būtent taip 2006 m. J.Laporta perrinktas „Barcos“ prezidentu);

• Jei oficialių kandidatų yra daugiau, sudaroma speciali rinkimų komisija, kuri skelbia rinkimų datą, reguliuoja priešrinkiminės agitacijos laiką, patvirtina rinkimų biuletenio pavyzdį ir pan.;

• Oficialiems kandidatams yra nustatomas septynių darbo dienų laikotarpis, per kurį jie privalo viešai paskelbti savo rinkiminę programą, pristatyti rinkimų štabo komandą ir pan.;

• Iš karto po to skelbiama  aktyviosios agitacijos savaitė. Ji baigiama likus vienai dienai iki rinkimų. Likus 24 valandoms iki rinkimų pradžios skelbiama vadinamoji ramybės diena: jokios agitacijos, jokių debatų, jokių rinkiminių interviu ir pan.;

• Visi kandidatai turi teisę naudotis „Barcelona“ klubo infrastruktūra (pvz. spaudos konferencijų sale ir pan.) bei įranga lygiomis teisėmis bei nepažeidžiant sąžiningumo principo.

• Balsavimo diena. Rezultatų skaičiavimas. Nugalėtojo paskelbimas. Rinkimai laikomi įvykusiais, jei juose dalyvauja bent 10 procentų klubo narių. Prezidentu tampa paprastą balsų daugumą surinkęs kandidatas.

* PASTABA: iki 2008 m. reikėjo surinkti 1805 socios parašus, tačiau atsižvelgus į tai, kad „Barcelona“ socios skaičius padidėjo, 2010 metais proporcingai buvo padidintas ir privalomas surinkti parašų skaičius. 
2015 metais gali būti nustatytas kitoks privalomų surinkti parašų skaičius.

fcbarcelona.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką