Austrai gelbėjosi nuo estų košmaro, prancūzai nešė sveiką kailį iš Dublino

Estijos rinktinė buvo arti pirmųjų taškų atrankoje į kitų metų Europos futbolo čempionatą, tačiau dramatiškai krito Austrijoje.
Michaelas Gregoritschas švenčia po pergalingo įvarčio į estų vartus
Michaelas Gregoritschas švenčia po pergalingo įvarčio į estų vartus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Svečių vartus be perstojo atakavę austrai pergalę 2:1 (0:1) išplėšė tik 88-ąją minutę, kai įvartį pelnė Michaelas Gregoritschas.

Būtent jis pirmajame kėlinyje nerealizavo 11 m baudinio (17 min.), o estai netikėtai pirmavo po tikslaus Rauno Sappineno (25 min.) smūgio.

Austrams, nepaisant didžiulės persvaros aikštėje, išlyginti rezultatą pavyko 68 minutę. Tai padarė pirmasis prie atšokusio kamuolio nuo vartininko suskubęs Florianas Kainzas.

Pagal kamuolio kontrolę austrai pirmavo 62:38, pagal smūgius į vartus – 20:7 (į vartų plotą – 9:3), o tikėtinus įvarčius – 2,92:0,53.

Kitose rungtynėse dramą išgyveno pasaulio vicečempionai prancūzai. Jie Dubline tik 1:0 (0:0) palaužė kovingą Airiją.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Benjaminas Pavardas ir Kylianas Mbappe

Vienintelį įvartį smūgiu nuo skersinio pelnė Benjaminas Pavardas (50 min.).

Baigiantis mačui airiai užkūrė tikrą pirtį prie prancūzų vartų, tačiau svečius gelbėjo puikią reakciją pademonstravęs vartininkas Mike’as Maignanas, neleidęs kamuoliui įskrieti į vartus po pavojingų šeimininkų smūgių galva.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Dušanas Vlahovičius muša į Juodkalnijos rinktinės vartus.

Lietuvių grupėje antrąją pergalę tokiu pačiu rezultatu – 2:0 – įsirašė serbai.

Prieš tai lietuvius namie įveikę Serbijos futbolininkai šįkart išvykoje susitvarkė su Juodkalnijos nacionaline ekipa.

Abu įvarčius mušė Turino „Juventus“ puolėjas Dušanas Vlahovičius (78 ir 90+6 min.), penktadienį vieną tikslų smūgį atlikęs ir į Lietuvos vartus.