Azijos futbolo taurę iškovojo japonai, finale po pratęsimo palaužę australus (video)

Šeštadienį Kataro sostinės Dohos „Khalifa” tarptautiniame stadione buvo žaidžiamas 2011-ųjų metų Azijos taurės finalas. Jame susigrūmė Japonijos ir Australijos nacionalinės rinktinės. Mačą po pratęsimo minimaliu rezultatu 1-0 laimėjo japonai.
Finalo didvyris Tadanari Lee.
Finalo didvyris Tadanari Lee. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Per pagrindinį rungtynių laiką įvarčių buvo nepelnyta, todėl buvo žaidžiamas pratęsimas. Jo metu tiek prie vienų, tiek prie kitų vartų futbolas tapo aktyvesnis, tačiau futbolininkai švaistė progas.

110-ą minutę Australijos gynėjų šalia vartų paliktas japonų puolėjas Tadanari Lee gavo aukštą perdavimą iš krašto ir puikiu smūgiu vienu lietimu sudrebino priešininkų vartų tinklą išverždamas savo rinktinę į priekį.

Lemtingąjį rezultatyvų perdavimą atliko kraštu prasiveržęs Japonijos gynėjas Yuto Nagatomo. Verta paminėti, jog įvarčio autoriui šis įvartis buvo pirmasis nacionalinėje rinktinėje.

Iškovojusi šį titulą Japonija tampa daugiausiai kartų (4) Azijos taurės čempionatą laimėjusia rinktine. Tuo tarpu pirmą kartą finale žaidusiems australams veikiausiai teks palaukti 2015-ųjų metų, kai šis turnyras bus organizuojamas jų gimtinėje.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas