Baltijos lygos ketvirtfinalyje pergalės neiškovojo ir „Sūduva“

Baltijos futbolo lygos ketvirtfinalio pirmose rungtynėse pergalės iškovoti nepavyko ir trečiam pasirodymą turnyre tęsiančiam Lietuvos klubui – Marijampolės „Sūduvai“. Savo gerbėjų palaikomi „Sūduvos“ futbolininkai susikūrė ne vieną progą įvarčiui, tačiau Estijos čempionų gynybos užtvarų įveikti nesugebėjo. „Sūduva“ ir „Levadia“ išsiskyrė taikiai – 0:0. Atsakomąjį mačą komandos žais gegužės 4 dieną Taline.
Marijampolės futbolininkams pavyko iškovoti antrąją vietą čempionate
„Sūduva“ nepralaužė Estijos čempionų gynybos / pliadisfoto.lt nuotr.

Estijos čempionų komanda į Marijampolę atsivežė vos 13-a futbolininkų. Į startinę „Levadia“ ekipos sudėtį nepateko ir ant atsarginių suolo liko tik vartininkas Martinas Kaalma ir puolėjas Artiomas Dmitrijevas.

Aikštės šeimininkai „Sūduvos“ futbolininkai jau susitikimo pradžioje Estijos čempionams pasiuntė žinią, kad šie Marijampolėje lengvo pasivaikščiojimo nelauktų. Vien per pirmas šešias mačo minutes „Sūduvos“ ispanas Esau bent du kartus grasino svečių vartų saugumui.

Tačiau netrukus krūptelėjo ir „Sūduvos“ gerbėjai – „Levadia“ komandos puolėjo Vladislavo Ivanovo iš toli smūgiuotas kamuolys prašvilpė virš Armanto Vitkausko ginamų vartų skersinio.

Pirmajam kėliniui įpusėjus, marijampoliečių atakos smaigalyje atsidūrė rezultatyviausias „Sūduvos“ žaidėjas Povilas Lukšys, tačiau šio puolėjo smūgis galva tikslo nepasiekė.

Nors žaidimo kontrolė daugiau priklausė „Sūduvai“, bronzinei Lietuvos komandai per pirmas 45-ias susitikimo minutes Estijos čempionų gynybos užtvarų sugriauti nepavyko – 0:0.

Po pertraukos svečių gynybą pradėjo terorizuoti Esau, po kurio atakų „Levadia“ komandos vartininkui teko gerokai paprakaituoti. Iš pradžių Sergejus Lepmetsas atrėmė tolimą ispano smūgį. O jau po kelių minučių Esau aplenkė Talino ekipos gynėjus ir atsidūrė vienas prieš S.Lepmetsą, tačiau „Levadia“ vartininkas ir šiame epizode sužaidė patikimai.

Antrojo kėlinio viduryje pavojus kilo ir prie „Sūduvos“ vartų, kai svčių komandos žaidėjas Tarmo Neemelo po baudos smūgio smūgiavo galva. Laimei, nesėkmingai.

Likus žaisti 10 minučių, darbo ėmėsi po keitimo aikštėje pasirodęs Andrius Urbšys – labai mažai trūko, kad „Sūduvos“ saugo šūvis iš 12-os metrų būtų pasiekęs tikslą, tačiau kamuolys pralėkė šalia vartų.

Rungtynių laikrodžiui skaičiuojant paskutines minutes, „Levadia“ komandos žaidėjams darėsi vis karščiau. Svečių vartininkas turėjo padirbėti, kad atremtų Sergejaus Koziuberdos smūgį iš 10-ies metrų. Plušėjo ir „Levadia“ ekipos gynėjai, kurie blokavo net kelis iš eilės marijampoliečių bandymus įmušti. Tikslo nepasiekė ir Audriaus Broko bei dar vienas S.Koziuberdos šūviai.

„Levadia“ futbolininkai atlaikė „Sūduvos“ atakų bangą, ir teisėjo švilpukas paskelbė apie lygiąsias – 0:0. Atsakomąsias ketvirtfinalio rungtynes „Sūduva“ ir „Levadia“ gegužės 4 dieną žais Taline.

Taigi, Baltijos lygos pirmose ketvirtfinalio rungtynėse iškovoti pergalės nepavyko nė vienam Lietuvos klubui. Priminsime, kad Panevėžio „Ekranas“ išvykoje nulinėmis lygiosiomis sužaidė su Talino „Flora“, o Vilniaus „Vėtra“ namuose 1:2 nusileido „Ventspils“ futbolininkams.

„Metalurgs“ palaužė „Skonto“

Baltijos lygos ketvirtfinalį pergale pradėjo Tomo Tamošausko atstovaujama Liepojos „Metalurgs“ ekipa, namuose 1:0 (0:0) palaužusi Rygos „Skonto“ futbolininkus.

T.Tamošauskas žaidė visas rungtynes ir pirmame kėlinyje buvo įspėtas.

Pergalingą įvartį antrajame kėlinyje įmušė Jurgis Klava (58 min.).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas