Baltijos taurė – Lietuvos futbolininkų rankose (nuotraukos, komentarai)

Vienintelius du viso turnyro įvarčius pelniusi Lietuvos futbolo rinktinė sekmadienį rezultatu 2:0 įveikė Estijos ekipą ir į viršų iškėlė Baltijos taurę.
Futbolinininkų triumfo akimirka.
Futbolininkų triumfo akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Ant permirkusios Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadiono vejos vykusias rungtynes sėkmingiau pradėjo Estijos vienuolikė ir sužaidus apie 15 minučių kamuolį pasiuntė į Lietuvos rinktinės vartus. Tiesa, svečių ekipos futbolininkų džiaugsmą iškart nutraukė teisėjas –  užfiksavo taisyklių pažeidimą ir įvarčio neįskaitė.

Po šalto dušo lietuviai perėmė iniciatyvą. Kėlinio viduryje saugas Ramūnas Radavičius galingu baudos smūgiu iš beveik 25 metrų sudrebino abu Estijos rinktinės ginamų vartų virpstus, tačiau liniją prariedėjęs kamuolys galiausiai atšoko į aikštę. Sužaidus 30 minučių į varžovų baudos aikštelę įsiveržusį Mantą Savėną priešininkai neleistinai pargriovė ir teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį. Jį užtikrintu smūgiu realizavo pats M.Savėnas.

Antro kėlinio pradžioje komandos apsikeitė pavojingais išpuoliais ir vėliau kiek aprimo. Nors neturėdami ko prarasti Estijos futbolininkai kėlinio pabaigoje kelis kartus pagrasino varžovų vartams, puikiai žaidžiantis Paulius Grybauskas atrėmė visus priešininkų smūgius.

Lietuvos rinktinės pergalę galiausiai įtvirtino po keitimo aikštėje pasirodęs Artūras Rimkevičius. Priešpaskutinę pridėjo laiko minutę žaidėjas pergudravo varžovų ekipos vartininką ir padvigubino rezultatą. Po rungtynių Lietuvos rinktinės kapitonui Ignui Dedurai buvo įteikta Baltijos taurė, tuo tarpu geriausiu turnyro žaidėju išrinktas M.Savėnas.

Lietuvos rinktinės vyr. treneris Raimundas Žutautas

„Esu patenkintas žaidimu bei rezultatu. Neišnaudojome daug 100 proc. progų. Vyrai parodė, kad mokame ir galime kovoti. Manau, žiūrovams rungtynės paliko gerą įspūdį ir jų stadione per Lietuvos rinktinės rungtynes ateityje bus daugiau. Esu patenkintas visais žaidėjais, šiandien jie atidavė visas jėgas. Mes ir toliau dirbsime, gerinsime žaidimą. Kaip švęsime? Pavakarieniausime, išgersime po alaus bokalą ir skirstysimės.“