Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 8d. 00:29

Gargždų „Bangos“ futbolo klubas paskelbė karą savo fanams

Gargždų „Banga“
Valdo Knyzelio/LFF.lt nuotr. / Gargždų „Banga“

Kai kurie Gargždų „Bangos“ komandos gerbėjai suka galvą, kaip patekti į šeštadienį Gargžduose vyksiančias šios komandos rungtynes su „Klaipėdos granitu“. Dešimtmečius besistengę kiekvieną gargždiškių mačą stadione stebėti fanai įtaria, kad asociacijos „Gargždų Bangos draugai“ valdomo futbolo klubo direktoriaus Vladleno Grigorjevo iniciatyva jiems į stadioną vartai bus užverti. Kaip buvo stengiamasi padaryti prieš dvi savaites, kai Gargžduose svečiavosi Pakruojo „Kruoja“.

„Mes dažniausiai einame į futbolą būriu. Tąsyk mūsų buvo apie 25. Prie įėjimo buvome sustabdyti apsaugos. Jos vadas sako man – „nepyk, bet turiu įsakymą jūsų neleisti“. Ir davė pasiskaityti raštą, kuriame reikalaujama Aldo Mockaus vadovaujamų fanų į rungtynes nepraleisti“, – pasakojo 46-erių verslininkas A. Mockus. Jis paneigė, kad yra oficialus kokio nors fanų klubo vadovas.

Pagal seną susitarimą su klubu, aktyviausi „Bangos“ gerbėjai eidavo į rungtynes nemokamai. Bet supratusi, kad klubas susitarimo laikytis neketina, grupė patraukė prie stadiono kasos.

Mes dažniausiai einame į futbolą būriu. Tąsyk mūsų buvo apie 25. Prie įėjimo buvome sustabdyti apsaugos. Jos vadas sako man – „nepyk, bet turiu įsakymą jūsų neleisti“.
 

„Mes suprantame sunkią „Bangos“ padėtį ir tikrai nebuvo kažkokio pasipiktinimo, kad reikės pirkti bilietus“, – kalbėjo A. Mockus.

Tačiau kasininko pareigas prieš rungtynes atliekantis „Bangos“ direktorius V. Grigorjevas bilietus parduoti atsisakė. Paklausę, kuo motyvuoja atsisakymą parduoti bilietus, fanai teišgirdo nelabai rišlius atsakymus: „Nenoriu riaušių“, „Ilgai jau kentėjau“, „Neparduodu ir viskas. Turiu teisę. Skambinkite į policiją“.

„Aš nepasakosiu, kaip mes patekome į rungtynes. Bet bilietų mums niekas nepardavė“, – sakė jau ne pirmą dešimtmetį Gargždų „Bangą“ palaikantis aistruolis.

Bijo dūminio užtaiso

Sportas.info pokalbis telefonu su V. Grigorjevu buvo kur kas trumpesnis, negu norėjome. Iš pradžių „Bangos“ direktorius lyg ir leidosi į kalbas, bet vėliau pokalbį nutraukė, nespėjus užduoti dar nemažai klausimų.

– Norėjau jūsų paklausti apie per pastaras rungtynes vykusius nesusipratimus su jūsų komandos gerbėjais...

– Man atrodo, kad tai buvo ne mūsų komandos gerbėjai.

– Kodėl jūs taip manote?

– Todėl, kad jie su savo plakatais ir šūkiais negerbia savo komandos. Ir džiaugiasi, kai komanda pralaimi. Todėl aš nemanau, kad jie yra jos gerbėjai.

– Bet kodėl jūs atsisakėte jiems parduoti bilietus?

– Vėliau aš jiems tuos bilietus pardaviau. Kas norėjo, tas nusipirko ir įėjo be jokių problemų. Kai kurie taip vadinami fanai nėra įleidžiami į stadioną dėl savo veiksmų. Visi kiti nusipirko bilietus ir įėjo.

– Ar galėtumėte konkretizuoti dėl kokių veiksmų?

Jeigu jūs nueitumėte į jų internetinį puslapį, pamatytumėte ir jų plakatus ir užrašus. Jie vieną kartą atsisakė tuos plakatus nuimti ir, kad nebūtų riaušių, mes paprasčiausiai nesiėmėme veiksmų. Bet mes irgi negalime to kentėti ilgai.

– Jeigu jūs nueitumėte į jų internetinį puslapį, pamatytumėte ir jų plakatus ir užrašus. Jie vieną kartą atsisakė tuos plakatus nuimti ir, kad nebūtų riaušių, mes paprasčiausiai nesiėmėme veiksmų. Bet mes irgi negalime to kentėti ilgai.

– Kokių riaušių iš jų pusės bijote?

– Pavyzdžiui, turiu informacijos, kad šeštadienį jie ruošiasi mesti į stadioną dūminį užtaisą. Todėl apsauga bus dar papildomai sustiprinta.

– Ar esate sudarę kokį nors tų pavojingų žmonių sąrašą?

– Nežinau tiksliai, koks to žmogaus vardas, bet yra vienas toks veikėjas. Man labai keista, kad jis – pedagogas, mokytojas. Nežinau, ko jis gali išmokyti mokinius. Bet jo veiksmai ir jo šūkiai stadione... Mes labai ilgai kentėjome... Bet aš telefonu nenoriu daug kalbėti. Juo labiau, kad esu pavargęs po keliones, nes šiandien buvau federacijoje. Aš nežinau kas iš tiesų jūs esate. Telefonu aš galiu ir Anglijos karaliene prisistatyti.

Fanų netenkina žaidimas

„Jei direktorius kalba apie mokytoją, tai matyt turi omeny mane. Tiesiog esu baigęs pedagoginį institutą. O mokytoju dirbau kažkada labai seniai“, – kalbėjo A. Mockus. 

Jis visiška nesąmone pavadino direktoriaus kalbas, kad „Bangos“ fanai džiaugiasi komandos pralaimėjimais.

„Visas mūsų konfliktas dėl tų pralaimėjimų ir yra. Mes komandą palaikome, bet toks „Bangos“ žaidimas mūsų netenkina. Netenkina ir toks treneris, kuris po tiek pralaimėjimų nesiryžta atsistatydinti ir tvirtina, kad klubo vadovai juo pasitiki“, – sakė A. Mockus.

Treneriui Maksimui Tiščenkai fanai anksčiau yra skyrę ir įžeidžiančių skanduočių.

Rugsėjį jie pagamino audeklą, su rusišku užrašu „Pošla von, gazmiasovskaja von“, duodami klubui suprasti, kad „Banga“, šiemet vadovaujama žmonių iš Rusijos, žadėjusių investuoti į klubą, nusirito iki Rusijoje populiaraus serialo „Naša Raša“ pašiepiamos visada pralaiminčios išgalvotos „Gazmias“ komandos lygio.

Tai, matyt, labiausiai supykdė klubo direktorių.

A. Mockus nesąmone pavadino ir V. Grigorjevo nuogąstavimus, kad aistruoliai bandys nutraukti šeštadienio rungtynes.

„Kodėl mes turime tai daryti? Kad „Banga“ gautų baudą ir patiems reikėtų vėliau, kai jis ir tie žmonės, kurie stovi už jo, pasitrauks, patys apmokėtume? V. Grigorjevas atėjo šiemet pavasarį ir išeis, kadangi jam „Banga“ – tik darbovietė. O „Bangos“ fanai kaip buvo su komanda dešimtis metų, taip ir bus jam dingus“,  – sakė ilgametis Gargždų klubo gerbėjas.

Rugsėjį jie pagamino audeklą, su rusišku užrašu „Pošla von, gazmiasovskaja von“, duodami klubui suprasti, kad „Banga“, šiemet vadovaujama žmonių iš Rusijos, žadėjusių investuoti į klubą, nusirito iki Rusijoje populiaraus serialo „Naša Raša“ pašiepiamos visada pralaiminčios išgalvotos „Gazmias“ komandos lygio.

V. Grigorjevas per vieną spaudos konferenciją yra sakęs, kad klubo direktoriaus pareigas eina nuo liepos 1 d.

Situacijos vertinimai

Klaipėdos rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto reikalų koordinatorė Liudmila Juknienė: „Gargždų Bangos draugai“ yra asociacija. Tai yra viešas juridinis asmuo. Tai nėra privatus juridinis asmuo. Stadionas yra viešosios paskirties erdvė. Jame vyksta viešieji renginiai. Ir teisę patekti į šituos renginius turi visi. Nebent pas juos yra kažkokios vidaus taisyklės taisyklės tai reguliuojančios. Bet apie tokių taisyklių egzistavimą, jų paskelbimą viešai aš, kaip sporto koordinatorė, tikrai nesu informuota.“

Lietuvos futbolo federacijos generalinis direktorius Edvinas Eimontas: „Keistas atvejis... Galiu pasakyti, kad mano akimis tai – nepateisinama, jeigu kažkas sprendžia tokius dalykus savo subjektyviais motyvais ir apie tai nepaaiškina. Nors kiekvienas klubas yra individualus, bet jis vis vien yra A lygos klubas. A lyga irgi yra struktūra, kuri vykdo čempionatą ir tu negali uždrausti žiūrovams, savo ar kitų komandų fanams, ateiti į rungtynes.

Iš esmės aš tai vertinu labai neigiamai, jeigu tai nėra daroma dėl kažkokių labai rimtų objektyvių priežasčių. Bet net ir tuo atveju turėtų būti bendraujama ir su policija, ir su apsauga, konsultuojamasi ar yra pavojinga įleisti, ar neįleisti. Tam reikalui, pagaliau, yra ir lygos vadovybė, kuri tokiu atveju turi būti informuota ir kuriai turi būti paaiškinta dėl ko taip daroma, taip pat turėtų būti pranešta LFF Varžybų vykdymo skyriui. Jau nekalbu apie tai ar tokie sprendimai atitinka Lietuvos įstatymus ir vartotojų teises, kai tu darai renginį ir kam nori bilietą parduodi, o kam nenori – neparduodi. Aš manau, kad taip neturėtų būti.“

Lietuvos futbolo klubų asociacijos direktorius Justinas Garliauskas tikino, kad “Banga” lygai nieko nepranešė apie savo sprendimą uždrausti daliai aistruolių lankytis rungtynėse, taip pat asociacijai nesiskundė iš klubo fanai.

Konflikto šaknys

V. Grigorjevo ir klubo aistruolių konflikto šaknys yra gilesnės.

Šio sezono pradžioje senieji “Bangos” rėmėjai, Gargždų verslininkai, susibūrę į Labdaros ir paramos fondą “Gargždų rėmėjas” sutarė dėl bendradarbiavimo su investuoti į klubą žadėjausiais verslininkais iš Rusijos. Tačiau po kiek laiko lietuviškoji ir rusiškoji “Gargždų Bangos draugų” pusės ėmė nesutarti.

Spalį lietuviškoji pusė apkaltino asociacijos prezidentą Dmitrijų Ševčenką įsipareigojimimų nevykdymu ir kreipėsi į teismą, prašydama taikyti laikinąsias apsaugos priemones klubo finansams.

Ypač tie nesutarimai išryškėjo po to, kai Lietuvos futbolo federacija, įtarusi sutartų rungtynių organizavimu, dviem metams nuo bet kokios veiklos Lietuvos futbole diskvalifikavo asociacijos viceprezidentą Dmitrijų Baidą ir iki sezono pabaigos – “Bangos” komandos vartininką Soslanbeką Aršijevą.

Spalį lietuviškoji pusė apkaltino asociacijos prezidentą Dmitrijų Ševčenką įsipareigojimimų nevykdymu ir kreipėsi į teismą, prašydama taikyti laikinąsias apsaugos priemones klubo finansams. Teismas prašymą patenkino ir Gargždų futbolo finansinius reikalus prižiūri jo skirtas administratorius.

Klaipėdietis V. Grigorjevas yra D. Ševčenkos statytinis. Bene visi “Bangos” aistruoliai palaiko “Gargždų rėmėją”.

Šiemet “Banga”, kuri kelis metus iš eilės užimdavo šeštąją vietą A lygoje, nusmuko į devintąją. Vis kartojantis skandalams labai žymiai krito stadiono lankomumas.

sportas.info

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Narkotikų byla: 11 metų kalėjimo nuteistas ir pusantrų metų sėdėjęs verslininkas išteisintas

Aktualu

15min studijoje – į Klaipėdos merus pretenduojantys V.Grubliauskas ir S.Gentvilas

Aktualu

„Karšta“ diena JK: ar vyriausybė patvirtins „Brexit“ susitarimo projektą?

Aktualu

Šiurpi avarija Kauno rajone: žuvo dvi jaunos moterys, dar trys sunkiai sužeistos

Aktualu

Laisvės premiją siūloma skirti septyniems buvusiems partizanams

Aktualu

Smūgis mokytojų protestą nuvertinusiam premjerui: streikuos ir jo mokykla

Vardai

Martinavičiai nuo šiol – oficialiai nebe žmona ir vyras: „Jaučiuosi taip, lyg būtų mano gimtadienis“

Pasaulis kišenėje

Įtemptas vaizdas iš pilotų kabinos: kaip nutupdomas lėktuvas siaučiant audrai

Smurto randai

24sek

Palyginimų su A.Saboniu besikratantis L.Birutis atskleidė savo idealą

Aktualu

Sunaikinto Vyriausybės įrašo istorija: premjero patarėjas paslapčių neatskleidė

Vardai

„Dydžio (r)evoliucijos“ dalyve finale pasipiršo vaikinas: buvęs draugas ją paliko dėl svorio

Gazas

Nauja Vilniaus ambicija: kaip ateityje atrodys viena ilgiausių sostinės gatvių

Tiesiogiai Mokslas.IT

Stebėkite konferenciją „Build Stuff“ tiesiogiai!

Interviu 24sek

Dėjimais atsigavęs Martynas Echodas pabrėžė atsiskleisti trukdžiusį faktorių

Pasaulis kišenėje

Mažiausio Lietuvos miesto gyventoja: mes niekam nereikalingi

Vardai

Erika Vitulskienė pristatė naują savo mados namų plius dydžio kolekciją: pati tapo modeliu

Aktualu

„Pupytės“ mylimojo D.Bugavičiaus nužudymas Kaune: Airija išduos įtariamąjį estą

Aktualu

V.Pranckietis 15min studijoje pripažino galvojantis dalyvauti kitų metų rinkimuose

Aktualu

Konferencijoje „Žiniasklaida rytoj“ – žiniasklaidos verslo pokyčiai

Naujienos

Aktualu

Narkotikų byla: 11 metų kalėjimo nuteistas ir pusantrų metų sėdėjęs verslininkas išteisintas

Aktualu

Remigijus Šimašius ieško kandidatų į Vilniaus tarybą – tereikia užpildyti anketą

Verslas

15min studijoje – diskusija apie senojo Vilniaus oro uosto terminalo likimą

Aktualu

„Karšta“ diena JK: ar vyriausybė patvirtins „Brexit“ susitarimo projektą?

Aktualu

A.Širinskienė siūlo praplėsti komisijos tyrimą, bet opozicija mato dar vieną bandymą susidoroti

Aktualu

15min studijoje – į Klaipėdos merus pretenduojantys V.Grubliauskas ir S.Gentvilas

Aktualu

Šiurpi avarija Kauno rajone: žuvo dvi jaunos moterys, dar trys sunkiai sužeistos

Aktualu

Laisvės premiją siūloma skirti septyniems buvusiems partizanams

Smurto randai

Vardai

Reperis Ironvytas parduoda savo sporto klubą: „Patys kalti, kad nemokėjome konkuruoti“

Aktualu

Smūgis mokytojų protestą nuvertinusiam premjerui: streikuos ir jo mokykla

Vardai

Martinavičiai nuo šiol – oficialiai nebe žmona ir vyras: „Jaučiuosi taip, lyg būtų mano gimtadienis“

Pasaulis kišenėje

Įtemptas vaizdas iš pilotų kabinos: kaip nutupdomas lėktuvas siaučiant audrai

Tiesiogiai Mokslas.IT

Stebėkite konferenciją „Build Stuff“ tiesiogiai!

24sek

Palyginimų su A.Saboniu besikratantis L.Birutis atskleidė savo idealą

Vardai

„Dydžio (r)evoliucijos“ dalyve finale pasipiršo vaikinas: buvęs draugas ją paliko dėl svorio

Interviu 24sek

Dėjimais atsigavęs Martynas Echodas pabrėžė atsiskleisti trukdžiusį faktorių

Vaida Rimiškienė: aš paskiepijau savo dukrytes nuo meningokokinės infekcijos

Gazas

Nauja Vilniaus ambicija: kaip ateityje atrodys viena ilgiausių sostinės gatvių

Vardai

Erika Vitulskienė pristatė naują savo mados namų plius dydžio kolekciją: pati tapo modeliu

Vardai

Ypatingos

06:20
04:06

Gera keliauti kartu

Konferencija „Žiniasklaida rytoj“

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką