„Barcelona“ futbolininkai pagerino pusę amžiaus Ispanijoje gyvavusį rekordą (rezultatai, nuotraukos, video)

Šeštadienį Ispanijoje buvo žaidžiamos septynerios 22–ojo „La Liga“ turo rungtynės. Barselonoje susigrūmė šalies čempionų titulą ginanti „Barcelona“ ekipa ir svečių Madrido „Atletico“ klubas. Mačą be didesnio vargo rezultatu 3:0 laimėjo katalonai, kurie šalies pirmenybėse laimėjo jau 16-as rungtynes i6 eilės, taip pagerindami rekordą.
Lionelis Messi pelnė tris įvarčius. / „Scanpix“ nuotr.

Rungtynės prasidėjo šeimininkų spaudimu. Jie nuo pat pirmųjų sekundžių stengėsi kontroliuoti žaidimą, kas jiems puikiai sekėsi.

17–ąją susitikimo minutę katalonų puolimo lyderis Lionelis Messi suklaidino keletą varžovų ir tiksliu smūgiu pažeme nuginklavo varžovų vartininką.

Išsiveržę į priekį aikštės šeimininkai nenustojo atakavę, tačiau Davidas Villa, Pedro Rodriguezas ir Messi švaistė progas.

Vis tik 29–ąją minutę geriausiam planetos futbolininkui L.Messiui pavyko padvigubinti rezultatą, kai atsikovojęs kamuolį į priešininkų gynėjo jis nuginklavo vartininką iš poros metrų.

Rezultatui padvigubėjus vaizdas aikštėje nesikeitė. „Barcelona“ nuolat kūrė vieną ataką po kitos ir, galima sakyti, visiškai kontroliavo žaidimą, tačiau pirmajame kėlinyje daugiau įvarčių pelnyta nebuvo.

Antrajame kėlinyje „Atletico“ gretose pasirodęs puolėjas Diego Forlanas pagyvino žaidimą, tačiau pamažu katalonai sugrąžino viską į savas vėžias.

Realiausia svečių sukurta proga buvo, kai vieno jų komandos nario smūgiuotas kamuolys sudrebino „Barcelona“ ekipos vartų konstrukciją, tačiau į vartus neįlėkė.

80–ąją minutę į madriediečių baudos aikštelę įsiveržęs Davidas Villa perdavė kamuolį L.Messiui, kuris, kovodamas su varžovu, šiaip ne taip įrideno jį į vartus ir pelnė „hat–trick'ą“. Mačas baigėsi triuškinama katalonų pergale - 3:0.

Verta paminėti, jog laimėdama šias rungtynes „Barcelona” pagerino Ispanijos „La Liga” rekordą – laimėjo šešiolika rungtynių iš eilės šalies pirmenybėse. Nuo 1960-1961 metų 15-os iš eilės laimėtų šalies pirmenybių runtgynių rekordas priklausė didžiausiam „Barcelona” priešui Madrido „Real“ klubui.

Ispanijos čempionate pirmaujanti „Barcelona“ (22 rungt., 61 tšk.) iki 10 taškų padidino savo persvarą prieš artimiausią persekiotoją „Real“ (21 rungt., 51 tšk.) klubą. Trečia žengia „Villarreal“ (22 rungt., 45 tšk.) vienuolikė, ketvirta – Mariaus Stankevičiaus „Valencia“ (21 rungt., 41 tšk.).