„Barcelona“ futbolininkai pergale pažymėjo pasirengimą sezonui, bet prarado gynėją

Naujojo „Barcelona“ vyriausiojo trenerio Tito Vilanovos debiutas prie pagrindinės komandos vairo paženklintas pergale.
Rungtynių akimirka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Katalonijos klubas antradienį Hamburge, vykusias draugiškas rungtynes su „Hambuger SV“ ekipa, baigė pergale rezultatu 2:1, tačiau patyrė ir skaudžią netektį. Dėl sunkios kelio traumos antrajame kėlinyje aikštę buvo priverstas palikti šiame sezone į pagrindinę komandą perkeltas Marcas Muniesa. Gynėjui trūko kryžminiai kelio raiščiai. Prognozuojama, kad futbolininkas dėl patirtos sunkios traumos nežais mažiausiai šešis mėnesius.

Dvikovoje su Vokietijos komanda „Barcelona“ žaidė be daugelio pagrindinių futbolininkų, kurie atostogauja po Europos čempionato kovų, o trys ekipos nariai rengiasi ginti Ispanijos garbę netrukus prasidėsiančioje Londono olimpiadoje.

Eksperimentine sudėtimi rungtyniavę T. Vilanovos auklėtiniai į priekį išsiveržė jau pačioje mačo pradžioje. 4 minutę po pakelto kampinio kamuolys nuskriejo link tolimojo aikštės šeimininkų vartų virpsto, kur buvo Alexis Sanchezas. Čilietis nepagailėjo perdavimo kur kas palankesnėje pozicijoje atsidūrusiam Dani Alvesas, o brazilas galingu smūgiu „iš eigos“ tiesiog sušaudė Rene Adlerio ginamus vartus.

Aikštės šeimininkams rezultatą pavyko išlyginti maždaug po 15 minučių. Katalonai prarado kamuolį aikštės viduryje, o „Hamburger“ futbolininkai surengė greitą kontrataką. Pirmą kartą į „Barcelona“ vartus smūgiuotas kamuolys atšoko į baudos aikštelę ir atiteko Tolgay'iui Arslanui. Vokietijos komandos garbę ginančiam turkui pavyko sėkmingai „prakišti“ jį pro kelis „Barcos“ gynėjus ir vartininką Jose Manuelį Pinto.

Svečiai į priekį išsiveržė dar iki pertraukos. Greitos atakos metu R. Adleris sužaidė neužtikrintai ir nevykusiai atrėmė Ibrahimo Afellay smūgį, o prie atšokusio kamuolio pirmasis suskubo „Barcelona“ vunderkindas Gerardas Deulofeu. Po jo smūgio „Hamburg“ ekipos vartininkas kamuolį sugebėjo atmušti tik už vartų linijos – 2:1.

Antrojo kėlinio pradžioje T. Vilanova buvo priverstas atlikti keitimą, kai mačo tęsti nebegalėjo jaunasis M. Muniesa. Pirminiais duomenimis, gynėjas patyrė sunkią traumą – jam trūko kryžminiai kelio raiščiai. M. Muniesą aikštėje pakeitė Marcas Bartra.

Dvikovos rezultatas nebepasikeitė iki pat finalinio teisėjo švilpuko, o po mačo surengtoje spaudos konferencijoje T. Vilanova liko patenkintas savo auklėtinių žaidimu.

Pasak trenerio, rungtynės padėjo komandai prisiminti daug gerų dalykų: „Barcos“ žaidėjai didesniąją rungtynių dalį kontroliavo kamuolį bei kur kas dažniau žaidė varžovų aikštės pusėje.

Antrąją ikisezoninio pasirengimo dvikovą „Barcelona“ liepos 28 dieną žais Maroke. Tanžero mieste katalonai jėgas išmėgins su Kasablankos „Raja Athletic“ ekipa.

Iš rungtynių protokolo

Hamburger SV: Adler; Diekmeier (46 min. Besic), Bruma (76 min. Norgaard), Mancienne (87 min. Chrisantus), Aogo (46 min. Ilicevic); Westermann (46 min. Steinmann), Skjelbred (46 min. Sala); Arslan (46 min. Tesche), Son (46 min. Beister), Jansen, Berg (46 min. Rudnevs).

FC Barcelona: Pinto (71 min. Oier), Alves (46 min. Balliu), Bartra (46 min. Sergi Gómez), Mascherano (46 min. Muniesa / 63 min. Bartra), Adriano (46 min. Planas); Dos Santos (46 min. Ilie), Espinosa (46 min. Patric), Sergi Roberto; Afellay (46 min. Cristian Lobato), Deulofeu (46 min. Rafinha), Alexis (46 min. Joan Àngel Roman).

Teisėjas: Peter Gagelmann (Vokietija).

Įspėjimai: -

Įvarčiai

4 min. (0:1) Daniel Alves

19 min. (1:1) Tolgay Arslan

36 min. (1:2) Gerard Deulofeu