Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Barcelona“ klubas kviečia mesti rūkyti: sirgaliams tai padaryti padės Xavi ir Andresas Iniesta

Europos komisija pristatė specialią programą
Organizatorių nuotr. / Europos komisija pristatė specialią programą
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 1 d., prasidedant išskirtinei visuomenės sveikatos programai, rūkaliai visoje Europoje galės mesti rūkyti su „Barça“.

Ši kampanija, bendra Europos Komisijos ir futbolo klubo „Barcelona“ iniciatyva, pasitelkia unikalų, mokslu pagrįstą būdą, skirtą padėti mylintiems gyvenimą, futbolą ir „Barça“ visam laikui mesti rūkyti.

Sėkmingos Europos Komisijos kampanijos „Exrūkaliai nenugalimi“, kuri pastaruosius dvejus metus vykdoma visose 27 ES šalyse, paskutinės naujovės „Quit Smoking with Barça“ (quitsmokingwithbarca.eu) varomoji jėga yra „FCB iCoach“ – nemokama, šiam tikslui sukurta internetinė priemonė ir mobilioji programa, teikianti asmenines konsultacijas ir pagalbą tiesiai iš „Barça“ žaidėjų, trenerių ir personalo lūpų.

Kuriama sėkmingos kampanijos „Exrūkaliai nenugalimi” (exsmokers.eu) pagrindu ir pasitelkdama milijonų „Barça“ klubo sirgalių pagalbą, ši beprecedentė sporto klubo ir Europos Komisijos partnerystė gali padėti dar didesniam skaičiui iš 140 milijonų Europos rūkalių atsisakyti šio įpročio visiems laikams.

„Quit Smoking with Barça“ pagrindas yra „FCB iCoach“ – asmeninė konsultacijų sveikatos klausimais programa. Užsiregistruodamas rūkantysis užpildo trumpą klausimyną, pagal kurį sprendžiama, kokios konsultavimo priemonės padėtų šiam žmogui mesti rūkyti. Priklausomai nuo atsakymų, „Barça“ žaidėjai, treneriai ir personalas asmeniui duoda konkrečius jam skirtus patarimus, informaciją ir papildomos motyvacijos. Patarimus dalins keturi klubo kapitonai – Carlesas Puyolas, Andresas Iniesta, Victoras Valdesas ir Xavi, taip pat prezidentas Sandro Rosellas, treneris Tito Villanova, Guilermo Amoras ir kiti klubo ekspertai.

Kalbėdamas spaudos konferencijoje „Camp Nou“ stadione prieš „Barça“ klubo aukščiausios lygos rungtynes su „Athletic Bilbao“, futbolo klubo „Barcelona“ prezidentas Rosellas kvietė futbolo sirgalius visoje Europoje įsitraukti į šią kampaniją: „ Barça“ klubas turi pačius geriausius sirgalius visame pasaulyje, kurie mums iš tiesų rūpi. Mūsų šūkis „Daugiau nei klubas“ reiškia, kad mes esame įsipareigoję įgyvendinti šią filosofiją, ir ji turi būti akivaizdi visuose mūsų veiksmuose. Mūsų veiklą visada lydi socialinis sąmoningumas, o dar vienas būdas tai įrodyti – eiti koja kojon su Europos Komisija pradedant kampaniją „Quit Smoking with Barça“. Svarbus žingsnis buvo rūkymo uždraudimas mūsų patalpose bei stadione, dar vienas  žingsnis žengiamas šiandien – startuoja „FCB iCoach“. Kai užsiregistruosite „FCB iCoach“, visas klubas jus palaikys kiekviename žingsnyje, teikdamas profesionalius klubo narių patarimus, siekdamas padėti laimėti kovą ir mesti rūkyti visiems laikams. Norime, kad visi rūkaliai apsvarstytų galimybę atsisakyti šio žalingo įpročio. Jeigu jūs įsipareigosite pabandyti, mes įsipareigosime jus palaikyti kiekviename žingsnyje link gyvenimo be tabako. Dar niekada nebuvo geresnės progos mesti rūkyti kaip šiandien.“

Pagrindinė Europos Komisijos ir „Barça“ klubo bendradarbiavimo varomoji jėga – bendras įsipareigojimas saugoti žmonių sveikatą, teigia Sveikatos ir vartotojų reikalų GD generalinė direktorė Europos Komisijoje, Paola Testori Coggi: „Didžiuojuosi, kad šiandien esu čia ir skelbiu kitą Europos Komisijos misijos kurti nerūkančią Europą etapą. Džiaugiuosi, kad apdovanojimu įvertinta mūsų kampanija „Exrūkaliai nenugalimi“ mus suvedė su tokiu prestižiniu pasaulio sporto klubu. Šiuo metu padedami „iCoach“, mesti rūkyti bando 300 000 europiečių. Tikimės, kad ta patirtis, priemonės ir pamokos, surinktos per mūsų iniciatyvas, nukreiptas prieš tabaką ir suderintas su „Barça“ klubo statusu, dar daugiau žmonių įkvėps gyventi nerūkant.“

Sirgalių palaikymas

Kampanijos pradžiai pažymėti buvo surinkta 11-os „Barça“ klubo sirgalių iš įvairių ES šalių komanda, kurie taps pirmaisiais savo tautos atstovais, užsiregistravusiais „FCB iCoach“ programoje. Tie 11 „Quit Smoking with Barça“ sirgalių šįvakar bus garbės svečiai klubo „Barça“ rungtynėse su „Bilbao“, kurių metu jie į aikštelę išneš kampanijos vėliavą, o stadione tuo metu bus rodomas vaizdo įrašas, skatinantis į „Nou Camp“ susirinkusius rūkalius prisidėti prie kampanijos.

Didžiuodamasis tuo, kad tapo pirmuoju „Barça“ klubo sirgaliumi, užsiregistravusiu į „FCB iCoach“, Michaelis sakė: „Būti šios kampanijos dalimi – nepaprastai įdomi ir įkvepianti patirtis. Dievinu „Barça“, todėl man šiandien būti čia kaip šios kampanijos ambasadoriui – išties didžiulė garbė. Žinau, kad mesti rūkyti – vienas sunkiausių uždavinių, kuriuos gali tekti įveikti gyvenime, nes esu ne kartą nesėkmingai bandęs tai padaryti. Tikiuosi, kad šįkart man tai pavyks. Galbūt esminis skirtumas šįkart bus tai, kad mane palaikys mano didvyriai, ir tai bus lemiamas faktas išsipildant mano svajonei – gyventi be tabako.“

Daugiau informacijos apie „Quit Smoking with Barça“ ir „FCB iCoach“ rasite www.quitsmokingwithbarca.eu

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką