Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 25d. 19:06

„Barcelona“ futbolo klubo vadovai: Neymaro įsigijimo sandoris – skaidrus ir teisėtas

Neymaras
„Scanpix“ nuotr. / Neymaras

Pirmadienį vakare surengtoje spaudos konferencijoje „Barcelona“ futbolo klubo vadovai dar kartą patikino, jog Katalonijos klubas nepadarė jokio pažeidimo vasarą įsigydamas brazilą Neymarą.

Ekipos prezidentas Josepas Maria Bartomeu bei viceprezidentai Javieras Fausas bei Manelis Arroyo žurnalistams pristatė svarbiausius „Barcelona“ veiksmus aiškinantis susidariusią situacją.

Nors Ispanijos aukščiausiajame teisme nagrinėjama byla, kurioje „Barcelona“ kaltinama nesumokėjus 9,1 mln. eurų privalomų mokesčių, Katalonijos klubas taip pat ėmėsi veiksmų, kad būtų išvengta galimų dviprasmybių. „Barcelona“ sumokėjo 13,5 mln. eurų mokesčių, kurie apima visas sutartis, sudarytas įsigyjant Neymarą.

„Klubas viską padarė teisėtai ir legaliai. „Barcelona“ niekam nėra skolinga jokių mokesčių. Mus visada konsultavo patys geriausi profesionalai, todėl neturime ko jaudintis, – sakė J.M.Bartomeu. – Noriu pasakyti, kad tuo atveju, jei ponas Jordi Casesas nebūtų pateikęs skundo, mes dabar čia nesėdėtumėme ir mums nereiktų dėl nieko aiškintis“.

Pasak viceprezidento J.Fauso, Katalonijos klubas atsidūrė kuriozinėje situacijoje, kuomet mokesčius teko mokėti du kartus – Ispanijoje ir Brazilijoje.

Tie 40 milijonų, kurie atiteko Neymaro tėvo kompanijai „N&N“, yra sumokėti visiškai teisėtai ir skaidriai, o Neymaro tėvas mokesčius sumokės Brazilijoje.

„Dabar mes sumokėjome 13,5 mln. eurų tam, kad nebūtų jokių galimų spekuliacijų. Mus konsultavę ekspertai patikino, kad nepadarytas joks nusikaltimas – nei finansinis, nei kriminalinis. Tačiau patekome į keistą situaciją, kai mokesčius teko mokėti iškart dvejose šalyse. Matyt, kad turės praeiti kažkiek laiko, kol abiejų šalių teisėsaugininkai išsiaiškins, kuri valstybė turi grąžinti permoką“, – pažymėjo J.Fausas.

„Tie 40 milijonų, kurie atiteko Neymaro tėvo kompanijai „N&N“, yra sumokėti visiškai teisėtai ir skaidriai, o Neymaro tėvas mokesčius sumokės Brazilijoje. Mes iš anksto žinojome, kad 40 milijonų gali būti laikomi atlyginimu, nuo kurio privalu sumokėti mokesčius, tad tam iš anksto pasiruošėme. Tai nėra atlyginimas, tai – netesybų mokestis. Šiek tiek keista, kad teismas ėmėsi nagrinėti skundą ir prieš tai nepasitarė su mokesčių inspekcija. Susidarė paradoksali situacija, tačiau mes neabejojame savo teisumu“, – įsitikinęs viceprezidentas.

„Mus konsultavę mokesčių ekspertai patikino, kad dabar sumokėti 13,5 mln. eurų į klubą sugrįš per dvejus metus, tačiau dabar šią sumą esame priversti įskaičiuoti į Neymaro operacijos kainą. Lauksime, kol atsakingos dviejų šalių institucijos išsiaiškins, kuri iš jų turėtų grąžinti pinigus“, – apibendrino J.M.Bartomeu.

fcbarcelona.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką