Be šansų: Škotija Vilniuje sutriuškino Lietuvos futbolo rinktinę

Įspūdinga 2 tūkst. siekianti Škotijos rinktinės sirgalių armija Vilniuje nieko gero nežadėjo. LFF stadione jų skanduočių palaikoma rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse 3:0 sutriuškino Lietuvos rinktinę. Į Lietuvos rinktinę po daugiau nei metų pertraukos sugrįžo Lukas Spalvis, tačiau jis komandos neišgelbėjo.
Darvydas Šernas
Pasaulio čempionato atranka: Lietuva – Škotija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Futbolo sirgaliai užkūrė Vilnių: įvertinkite Lietuvos ir Škotijos fanų eisenas

Viskas prasidėjo netgi labai optimistiškai Edgaro Jankausko vadovaujamai komandai. Jau devintąją minutę Arvydas Novikovas individualiu reidu užklupo škotų gynėjus nepasirengusius. Saugo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

Dar po 10-ies minučių traumą išsigydęs Lietuvos rinktinės lyderis paleido itin galingą baudos smūgį, kurį atrėmė Škotijos vartininkas Craigas Gordonas. Tai buvo pirmasis rungtynių smūgis į vartus abejose aikštės pusėse.

Tačiau 25-ąją minutę Lietuvos sirgalių nuotaiką sugadino Stuartas Armstrongas, kuris galva pasiuntė kamuolį į vartus po kampinio. Lietuvos gynėjai pralaimėjo oro dvikovą, o vartininkas Ernestas Šetkus išgelbėti jau nesugebėjo.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Pasaulio čempionato atranka: Lietuva – Škotija

Po penkių minučių 2000 škotų sirgalių palaikomi svečiai pasinaudojo lietuvių sutrikimu ir nubaudė dar kartą. Andy Robertsonas iš baudos aikštelės prieigų puikiu smūgiu nuginklavo E.Šetkaus ginamus vartus ir vėl nesulaukė pasipriešinimo iš Lietuvos rinktinės gynėjų.

Antrajame kėlinyje E.Jankauskas nesulaukė Lietuvos rinktinės spurto ir metė į kovą Luką Spalvį. Traumų kamuotas puolėjas į nacionalinę komandą sugrįžo po beveik dvejų metų pertraukos. 68-ąją minutę jis pakeitė Artūrą Žulpą ir Lietuvos rinktinės gynyba tapo dar trapesnė.

Tuo pasinaudojo škotai. Glazge lygiąsias išplėšęs Jamesas McArthuras pasižymėjo ir LFF stadione.

Prieš šias rungtynes tylos minute buvo pagerbta neseniai mirusi Lietuvos futbolo federacijos komunikacijos vadovė Vaiva Zizaitė.

Ketvirtą pralaimėjimą patyrusi Lietuvos rinktinė F grupėje su 5 taškais rikiuojasi penkta ir dar labiau apsunkino savo šansus pakilti iš šios vietos. Škotijos rinktinė pakilo į trečiąją vietą.

Pasaulio čempionato atrankoje Lietuvos rinktinė kol kas iškovojo vienintelę pergalę prieš Maltos futbolininkus bei sužaidė lygiosiomis su škotais išvykoje ir slovėnais namuose.

Pirmadienį Lietuvos rinktinės lauks akistata su Slovėnija išvykoje.

V. Komanda Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įv. Tšk.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Škotija 0:3

90 min. Lietuvos rinktinė patyrė ketvirtą pralaimėjimą šiame cikle.

82 min. Deivydas Matulevičius pakeitė Darvydą Šerną.

79 min. Ovidijus Verbickas pakeitė V.Slivką.

79 min. Geltoną kortelę gavo F.Černychas.

73 min. ĮVARTIS. Jamesas McArthuras triuškino Lietuvą. Glazge lygiąsias išplėšęs futbolininkas pasižymėjo ir LFF stadione.

68 min. Lietuvos rinktinėje po metų pertraukos pasirodė Lukas Spalvis, kuris pakeitė Artūrą Žulpą.

67 min. Pirmoji geltona kortelė Charlie Mulgrewui, kuris neleistinai griovė D,Šerną.

60 min. Po A.Novikovo perdavimo itin pavojingai smūgiavo Vykintas Slivka, bet kamuolys skriejo šalia vartų.

50 min. Škotijos rinktinė antrajame kėlinyje ir toliau dominavo. S.Armstrongas dar kartą pavojingai smūgiavo, bet antro įvarčio neįmušė.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Škotija 0:2

45 min. Po pirmojo kėlinio Škotijos rinktinė įgijo svarią persvarą ir kontroliavo rungtynes. E.Jankausko laukia svarbus pokalbis rūbinėje.

40 min. Dar vienas A.Novikovo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų. Lietuviai stengėsi atsigauti po dviejų škotų įvarčių.

30 min. ĮVARTIS. Andy Robertsonas iš baudos aikštelės prieigų puikiu smūgiu nuginklavo E.Šetkaus ginamus vartus ir nesulaukė pasipriešinimo iš Lietuvos rinktinės gynėjų.

25 min. ĮVARTIS. Škotijos rinktinę į priekį išvedė Stuartas Armstrongas, kuris galva pasiuntė kamuolį į vartus po kampinio.

20 min. Standartinę padėtį meistriškai išnaudojo A.Novikovas, kuris iš toli baudos smūgį taikė tiesiai į vartus, tačiau škotų vartininkas kamuolį išmušė. Tai buvo pirmasis rungtynių smūgis į vartų plotą.

10 min. Škotai taip pat išmaudė lietuvių gynybą. Matthew Phillipsas paleido itin pavojingą, tačiau per aukštą smūgį.

9 min. Arvydas Novikovas individualiu reidu užklupo škotų gynėjus nepasirengusius. Saugo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

6 min. Pirmas pavojingas smūgis Lietuvos vartų link. Leighas Griffithsas patikrino Ernesto Šetkaus budrumą.

2 min. Edgaras Jankauskas nesiryžo puolimo smaigalyje statyti Vokietijos antroje lygoje itin mažai rungtyniaujančio Luko Spalvio. Nuo rungtynių pradžios įvartį medžiojo Darvydas Šernas.

1 min. Prieš rungtynes tylos minute buvo pagerbta neseniai mirusi Lietuvos futbolo federacijos komunikacijos vadovė Vaiva Zizaitė.

Startinės sudėtys:

Lietuva: Ernestas Šetkus, Georgas Freidgeimas, Tadas Kijanskas, Egidijus Vaitkūnas, Darvydas Šernas, Arvydas Novikovas, Vykintas Slivka, Mantas Kuklys, Artūras Žulpa, Valdemaras Borovskis, Fiodoras Černychas.

Škotija: Craigas Gordonas, Kieranas Tierney, Andy Robertsonas, Christophe Berra, Charlie Mulgrewas, Jamesas McArthuras, Stuartas Armstrongas, Scottas Brownas, Leigh Griffiths, Matthew Phillipsas, Jamesas Forrestas.