Brazilijos futbolininkai – Rio olimpiniai čempionai

Brazilijos olimpinė futbolo rinktinė triumfavo namuose – „Maracana“ stadione vykusiame Rio 2016 futbolo turnyro finale po vienuolikos metrų baudinių serijos 5:4 įveikė Vokietijos futbolininkus. Pagrindinis mačo laikas ir pratęsimas baigėsi rezultatu 1:1.
Neymaras
Neymaras / „Scanpix“/AP nuotr.

Pirmajame kėlinyje aistringai sirgalių palaikomi brazilai išsiveržė į priekį po fantastiško Neymaro baudos smūgio 27-ąją minutę.

Rinktinė kapitonas precizišku smūgiu pataikė tiesiai į artimąjį vartų kamputį. Kamuolys vos lietė virpstą ir skriejo į devyniukę.

Vis dėlto vokiečiai turėjo labai pavojingų progų. Jau 11-ąją minutę Julianas Brandtas galingu smūgiu nuo baudos aikštelės linijos sudrebino skersinį.

35-ąją minutę po baudos smūgiu atlikto perdavimo galva smūgiavęs Svenas Benderis irgi pataikė į skersinį.

Po pertraukos brazilai kurį laiką kontroliavo žaidimą ir valdė kamuolį prie vokiečių vartų. Bet po 7-8 minučių viskas persikėlė į kitą aikštės pusę.

Vokiečiai rezultatą išlygino 59-ąją minutę, kai po gražios kombinacijos Maxas Meyeris gavo kamuolį baudos aikštelėje laisvas ir lengvai nuginklavo vartininką.

Felipe Andersonas turėjo puikią progą 77-ąją mačo minutę ir per pratęsimą, tačiau daugiau įvarčių nebuvo pasiekta.

Baudinių serijoje žaidėjai šį kartą nugalėjo vartininkus. Visi penki brazilai savo baudinius įmušė - Renato Augusto, Marquinhosas, Rafinha, Launas ir Neymaras.

Tuo tarpų po taiklių Matthiaso Ginterio, Serge'o Gnabry, Juliano Brandto ir Niklaso Sule smūgių suklydo Nilsas Petersenas, kurio smūgį atrėmė vartininkas.