Dabar populiaru
15min be reklamos
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota 2019 01 06, 13:15

Britų mokslininkas: narkotikai plačiai paplitę tarp „Premier“ lygos futbolininkų

Narkotikai, tokie kaip kokainas ar marihuana, yra plačiai paplitę tarp Anglijos elitinio lygio futbolininkų, o šalies Futbolo asociacija (FA) į šią problemą nežiūri rimtai, teigia Česterio universiteto profesorius Ivanas Waddingtonas, dešimtmečius tyrinėjantis narkotikų įtaką ir paplitimą sporte.
Futbolo aikštė
Futbolo aikštė / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Premier lyga

Jis dar 2005 metais, bendradarbiaudamas su Profesionalių futbolininkų asociacija, atliko anonimines futbolininkų apklausas, kurios patvirtino, kad kvaišalai tarp „Premier“ lygos žaidėjų – plačiai paplitę.

„The Independent“ pacitavo profesorių po to, kai „The Sun“ laikraštis penktadienį išpublikavo informaciją apie tai, kad vienas „Premier“ lygos futbolininkas buvo išmestas iš naktinio klubo per kalėdinį vakarėlį, nes buvo sučiuptas vartojantis kokainą. Pasak „The Sun“, tai darantį futbolininką užklupo jo komandos draugas.

„FA į narkotikų kontrolę nežiūri rimtai, nors turėtų. Žinoma, ji tai neigs. Nemanau, kad ir patys klubai į žaidėjų tikrinimą žiūri rimtai. Ir vėl – klubai tai ko gero neigs“, – 2018 metais sakė „Independent“ kalbintas I.Waddingtonas.

„Dvi mūsų atlikos studijos, susijusios su profesionaliais futbolininkais, atskleidė, kad kai kurie narkotikai, t.y. marihuana ir kokainas, yra plačiai paplitę tarp žaidėjų. Nėra jokios abejonės dėl to“, – kalbėjo profesorius, pridūręs, kad techniškai nėra sudėtinga organizme aptikti tiek marihuanos, tiek kokaino pėdsakus.

Po „The Sun“ publikacijos FA pradėjo tyrimą.

Pasak leidinio, tai nebuvo komandos vakarėlis, o kitos šalies, ne Anglijos, futbolininkas buvo pastebėtas darantis miltelių liniją klubo tualete.

Teigiama, kad futbolininkas vartojo praėjus vos dienai po to, kai dopingo kontrolieriams pridavė švarius mėginius, tad buvo tikras, kad artimiausiu metu nebus tikrinamas.

Jungtinės Karalystės antidopingo agentūra per 2017-18 m. sezoną iš futbolo žaidėjų paėmė daugiau nei 5000 mėginių, iš jų 1923 – iš „Premier“ lygos žaidėjų. Įkliuvo šeši futbolininkai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką