Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Broliai nebijo tarpusavio konkurencijos „Žalgiryje“

Robertas ir Georgas Freidgeimas
avgi.lt nuotr. / Robertas ir Georgas Freidgeimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Nei vyresnysis brolis Georgas, nei jaunesnysis – Robertas tarpusavio konkurencijos nebijo, nors abu žaidžia krašto gynėjo pozicijoje. Vilniaus miesto futbolo draugija „Žalgiris“ pasirašė sutartį su gynėju Robertu Freidgeimu. 22 metų gynėjas yra kito „Žalgirio“ futbolininko Georgo Freidgeimo jaunesnysis brolis.

Robertas Freidgeimas gimė ir augo Kaišiadoryse, kur ir pradėjo lankyti futbolą. Profesionalo karjerą pradėjo anksčiau egzistavusiame „Vilniaus“ futbolo klube. Pastarajam išnykus, rado prieglobstį Tauragės „Taure“. Vėliau R.Freidgeimo kelias vedė į Vilniaus „Vėtrą“, „Šiaulius“, „Kauną“.

Tas kelias kartais sutapdavo su jo brolio Georgo keliu, kartais susikirsdavo. Kaip kad pernai per „Žalgirio“ susitikimus su „Kaunu“, kai vyresnysis rungtyniavo Vilniaus, o jaunėlis – Kauno komandose.

„Esame žaidę vienoje komandoje ir „Vilniuje“, ir „Šiauliuose“. Bet vienu metu aikštėje žaisti teko  tik „Šiauliuose“, – prisiminė Georgas.

Jis neslėpė to, kad džiaugiasi galėdamas su broliu vėl žaisti vienoje komandoje.

„Žinoma, kad džiaugiuosi. Tai, kad į tokį klubą atėjo brolis, jam tai yra žingsnis į priekį“, – kalbėjo vyresnysis Freidgeimas.

„Žalgiryje“ R. Freidgeimas atsidūrė, kai baigėsi jo sutartis su „Kaunu“.

„Vykti į „Kauną“ man pasiūlė treneris, sutikau, nuvažiavau ir greitai tenai adaptavausi. Kiek žinau, „Kauno“ treneriams patikau. Bet sutartis pasibaigė, o klubas nerodė daug noro ją pratęsti. Pasikalbėjom su Mindaugu Nikoličiumi ir nusprendėme, kad man bus gerai „Žalgiryje“, – pasakojo Robertas.

Georgas prisipažino, kad už brolį užtaręs žodelį. „Tiesa sakant, pasiūliau, kaip variantą. Bet jį pastebėjo gal tada, kai žaidė prieš mus. Ir nutariau, tai tikrai ne aš, o direktorius“, – sakė vyresnysis brolis.

Robertui „Žalgiris“ imponuoja. Kaip ir Vilnius. „Noriu žaisti „Žalgiryje“, nes tai yra stipri komanda ir žinomiausias klubas Lietuvoje. Ir dėl miesto dydžio – Vilnius – tai ne koks miestelis, tai – sostinė“, – kalbėjo jaunėlis.

Abu broliai žaidžia panašiose pozicijose. Jie yra krašto gynėjai. Tik Georgas pernai žaidė dešiniajam „Žalgirio“ krašte, Robertas – „Kauno“ kairiajame.

„Aš dar galiu ir centre žaisti, o brolis, tai tikras – krašto gynėjas“, – kalbėjo Georgas.

Konkurencijos vienas prieš kitą dėl vietos pagrinde nebijo nė vienas brolių.

„Nemanau, kad ji bus. Aišku, klausimas dar – kaip jis žais. Bet jei žais geriau, tai man bus malonu bent dėl to, kad jei mane kas nukonkuravo, tai brolis, o ne kas kitas... Be to „Kaune“ Robertas žaidė kairiu gynėju. Tad tikrai galime vienu metu būti aikštėje“ – teigė vyresnysis Freidgeimas.

Dvejais metais už Robertą vyresnis Georgas įsitikinęs, kad nepaisant galimos konkurencijos, jo, kaip vyresnio brolio pareiga, pamokyti Robertą, padėti jam įsitvirtinti futbole.

„Visada stengiuosi patarti. Aš vis dėl to – vyresnis brolis, tai norisi broliui perduoti patirtį“, – kalbėjo G. Freidgeimas

„Konkurencija yra sveika. Ir koks skirtumas: brolis ar ne brolis? Visvien reikia įrodinėti kas geresnis...“ – sakė jaunesnysis brolis.

Abu Freidgeimai gyvena Vilniuje viename bute Šeškinės mikrorajone.

Georgas ir Robertas Freidgeimai – toli gražu ne pirmoji brolių pora, žaidžianti „Žalgiryje“. Pastarą kartą du broliai „Žalgiriui“ atstovavo 2010-aisias, kai komandoje žaidė ne tik Andrejus Nagumanovas, bet ir vyresnysis jo brolis Romanas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką