Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 20d. 12:59

Buvę rinktinės treneriai E.Jankauskui turi patarimą, ką daryti po paskutinio mačo

Edgaras Jankauskas
Edgaras Jankauskas

Lietuvos futbolo rinktinė antradienį prieš pat vidurnaktį Belgrade baigs pasirodymą Tautų lygos varžybose, o po mačo su Serbija vyks spaudos konferencija. Ar gali būti, kad per ją apie atsistatydinimą praneš treneris Edgaras Jankauskas? Jo pirmtakai žino, kaip pasielgtų šioje situacijoje.

„Dabar ne laikas apie tai kalbėti“, – sakė E.Jankauskas praėjusią savaitę, prieš paskutinį Tautų lygos etapą paklaustas, ar jau yra priėmęs sprendimą dėl ateities Lietuvos rinktinėje.

Po šio vakaro mačo Belgrade ateis laikas.

Lietuva baigs pasirodymą Tautų lygos C lygos varžybose, kuriose net pergalė prieš serbus nepajudintų lietuvių iš paskutinės vietos grupėje ir kritimo į žemiausiąją D lygą.

Prieš dešimtmetį Jose Couceiro laimėtos rungtynės prieš Serbiją Marijampolėje buvo paskutinės, nors būtent vadovaujant portugalui mūsų šalies futbolininkai pastarąjį kartą rodė simpatišką futbolą.

Tuo pat metu J.Couceiro siekė į trenerių-konsultantų štabą pritraukti E.Jankauską, kuris pats Lietuvos rinktinei vadovauja nuo 2016 metų pradžios. Buvęs vienas geriausių šalies futbolininkų stovėdamas prie nacionalinės komandos vairo iki šio vakaro dvikovos Belgrade laimėjo 4 mačus, 6 rungtynes baigė lygiosiomis ir 19 kartų pralaimėjo.

„Jankauskas turėtų pats atsistatydinti, nelaukdamas kitų sprendimo, – pareiškė buvęs Lietuvos rinktinės treneris Algimantas Liubinskas. – Žaidėjai juo nebetiki, publika netiki. Sėdėti ir laukti, kol nuims – vargu, ar tai jo charakteriui.“

A.Liubinskas nėra vienintelis buvęs šalies futbolo rinktinės strategas, turintis aiškų patarimą E.Jankauskui.

„Aš sakyčiau, kad Jankauskas dirbo pakankamai ilgai. Nė vienas kitas prie tokių rezultatų taip ilgai nedirbo. Pats žinočiau, ką daryti tuo atveju, kai komanda tiek pasiekė. Aš taip ir esu padaręs”, – sakė Kęstutis Latoža, pasitraukęs iš Lietuvos rinktinės trenerio pareigų 1999 metais.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Edgaras Jankauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Edgaras Jankauskas

Problemos slypi ne trenerio asmenyje

15min kalbinti futbolo specialistai vieningai sutarė, kad ne tik E.Jankauskas turėtų prisiimti atsakomybę dėl rezultatų, kurie kankina šalies futbolo sirgalius pastaraisiais metais.

Iš keturių pergalių tik viena buvo pasiekta oficialiose varžybose – prieš Maltą Europos čempionato atrankoje. Dar laimėta prieš Estiją (Baltijos taurė), Armėniją (kontrolinis mačas) ir Šri Lanką (žaidė rezervinė Lietuvos rinktinė).

E.Jankauskas labiau gali didžiuotis keliais mačais, kurie baigėsi lygiosiomis: su Slovėnija ir Škotija Europos čempionato atrankoje ir Lenkija kontrolinėse rungtynėse.

Tačiau lygiosios buvo jo darbo su rinktine etapo pradžioje, o dabar Lietuvos futbolininkai keliauja per penkių pralaimėjimų seriją. Jei neskaičiuotume egzotinės išvykos į Šri Lanką rezultatų, Lietuvos rinktinė pralaimėjo pastaruosius septynis mačus ir per juos įmušė du įvarčius.

A.Narbekovas: „Raimondas Žutautas buvo prastas dėl rezultatų, Igoris Pankratjevas – dėl treningų. Edgaras Jankauskas su kostiumu, bet rezultatai – tie patys“.

„Visais laikais man gaila rinktinės trenerio, nes jo tokia duona: jei prasti rezultatai, prastas ir treneris, – sakė buvęs Lietuvos rinktinės futbolininkas Arminas Narbekovas. – Raimondas Žutautas buvo prastas dėl rezultatų, Igoris Pankratjevas – dėl treningų. Edgaras Jankauskas su kostiumu, bet rezultatai – tie patys.

Reikėtų spręsti kitas problemas, o jos slypi vaikų futbole. Miškas nupjautas, bet pasodinti naujo nesugebame.

Aš nemanau, kad Jose Mourinho ar kiti ką pasikeistų. Padėtis labai sunki, nes talentingo jaunimo nėra. Todėl ir dėl rinktinės trenerio sunku kažką pasakyti. Jei klube gali pasirinkti žaidėjus, gali kaltinti trenerį. Šiuo atveju jis dirba su tais, kuriuos ruošia kiti. Tiesa, rezultatai yra prasti šiemet.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Fiodoras Černychas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Fiodoras Černychas

A.Narbekovui pritarė ir A.Liubinskas. „Aišku, jis (E.Jankauskas) papuolė į tokią situaciją. Galbūt tikėjosi, kad bus lengva ir gražu, bet mūsų futbolas rieda žemyn. Lietuvių vis mažiau žaidžia Lietuvos klubuose, jų savininkai rūpinasi tik pinigais, neruošiamas jaunimas, nėra kur treniruotis, treneriai nieko neuždirba, aplinkui vyksta daug nesąmonių. Čia kaip politikoje – papuoli, norėdamas nuveikti gerų darbų, bet ne viskas priklauso nuo tavęs.“

Kiek uždirba rinktinės treneris?

Šįvakar Belgrade E.Jankauskui pasibaigs Tautų lygos turnyras, bet ne sutartis su Lietuvos futbolo federacija (LFF).

Lietuvos futbolą valdančios organizacijos prezidentas Tomas Danilevičius yra sakęs, kad trenerio kontraktas su LFF galioja iki 2019 metų, bet sprendimas dėl E.Jankausko gali būti priimtas šių metų gruodį.

„Kontrakto klausimas gali būti svarbus priimant sprendimą, – svarstė K.Latoža. – Galbūt iniciatyvos imsis federacija.“

Sauliaus Čirbos nuotr./Edgaras Jankauskas, Rokas Garastas ir Igoris Morinas
Sauliaus Čirbos nuotr./Edgaras Jankauskas, Rokas Garastas ir Igoris Morinas

15min žiniomis, sprendimus diktuojančio LFF Vykdomasis komiteto nariai jau yra nusprendę atsisveikinti su E.Jankausku. Vienintelis klausimas kilo tik dėl kompensacijos treneriui dydžio.

Neoficialiais duomenimis, dabartinio rinktinės trenerio atlyginimas yra apie 6 tūkst. eurų per mėnesį, jau po mokesčių. Atlygis nuo 2015 metų gruodžio, kai E.Jankauskas sudarė sutartį su LFF, buvo pastovus, skirtingai nei jo asistentų – Igorio Morino, Roko Garasto ir kitų padėjėjų, kuriems ilgai buvo mokama tik už kelias savaites per rinktinės stovyklas ir varžybas.

LFF Vykdomasis komitetas norėtų, kad kompensacija E.Jankauskui už nutrauktą sutartį būtų mažesnė mėnesio ar dviejų mėnesių uždarbio dydžiu.

Palikta truputį vietos deryboms, bet gali būti, kad E.Jankauskas ir pats yra apsisprendęs, kaip pasielgti po mačo su Serbija.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edgaras Jankauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edgaras Jankauskas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką