2012 11 07 /21:40

Čempionų lyga: „Chelsea“ pergalę išplėšė paskutinėmis sekundėmis, „Barcelona“ pralaimėjo

UEFA Čempionų lygos varžybose trečiadienio vakarą baigėsi ketvirtasis grupių etapų turas, kuriame dviems iki šiol vien pergales skynusioms komandoms sekėsi skirtingai. „Manchester United“ sugebėjo atsitiesti ir iškovoti pergalę bei pateko į kitą etapą, o „Barcelona“ klubui teko pripažinti „Celtic“ pranašumą.
Rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Sporto grupė „Facebook“ tinkle. Junkis ir tu, spausk LIKE.

Du klubai – „Nordsjaeland“ ir „Lille“ – jau prarado bet kokias viltis kovoti dėl vietos kitame etape. Tuo tarpu, Lisabonos „Benfica“ ir Stambulo „Galatasaray“ iškovojo pergales ir dar gali tikėtis kelialapio į tolimesnį etapą.

Londono „Chelsea“ – Donecko „Šachtar“ 3:2

Startinėje „Chelsea“ sudėtyje dėl traumos nepasirodė Ashley Cole'as. Johnas Terry taip pat liko sėdėti ant atsarginių suolo.

Prieš rungtynes Fernando Torresui buvo įteiktas auksinis Europos futbolo čempionato batelis. Tai padarė buvęs „Chelsea“ žaidėjas Kerry Dixonas.

6 min. Fernando Torresas pateisino savo geriausio Europos žaidėjo vardą ir išvedė „Chelsea“ į priekį.

9 min. Willianas Borges Da Silva neleido ilgai džiūgauti varžovams ir išlygino rezultatą.

40 min. Oscaras pasinaudojo vartininko klaida ir taikliai smūgiavo, išvesdamas „Chelsea“ į priekį.

47 min. Antras kėlinys prasidėjo karštai, kai antrą įvartį pelnė ir rezultatą vėl išlygino Willianas.

67 min. Po Oscaro perdavimo galva įvartį įmušė Johnas Mikelis, bet dėl nuošalės įvartis nebuvo įskaitytas.

90+4 min. „Chelsea“ išgelbėjo Victoras Moses, aikštėje pasirodęs 79 minutę.

Praėjusiame ture ukrainiečiai pateikė staigmeną ir savo aikštėje įveikė „mėlynuosius“. Pergalė šiose rungtynėse „Šachtar“ būtų garantavusi vietą kitame etape, lygiosios taip pat nebūtų prastas rezultatas. Dabar visos trys komandos – „Chelsea“, „Juventus“ ir „Šachtar“ kausis dėl dviejų kelialapių į kitą etapą.

Įdomus faktas: Londono klubo gynėjui Branislavui Ivanovičiui tai buvo 300-asis karjeros mačas. Ukrainiečių puolėjas Henrikas Mkhitaryanas yra rezultatyviausias Europos lygų futbolininkas (14 įvarčių per 13 mačų nacionalinėse pirmenybėse).

Turino „Juventus“ – „Nordsjaeland“ 4:0

7 min. Claudio Marchisio išvedė į priekį „Juventus“ ekipą.

23 min. „Juventus“ dvigubino savo persvarą po Arturo Vidalio įvarčio.

37 min. Sebastianas Giovinco pelnė trečiąjį „Juventus“ įvartį.

75 min. Fabio Quagliarella toliau triuškino Danijos klubą be jokio atsako.

Savaitgalį nutrūko 49 nepralaimėtų „senosios senjoros“ mačų serija, tad italai buvo pikti. Danai į aikštę ėjo kovoti dėl garbės, „Bianconeri“ – tik dėl pergalės. „Nordsjaeland“ nepavyko sukurti stebuklo ir jie iš turnyro pasitraukė.

Įdomus faktas: pastarosiose 11-oje Čempionų lygos rungtynių „Juventus“ šventė vos dvi pergales, dukart pralaimėjo ir net 8 kartus sužaidė lygiosiomis.

„Valencia“ – Barysovo BATE 4:2

26 min. „Valencia“ klubą į priekį pastūmėjo Jono įvartis.

29 min. Vos po 3 min. Roberto Soldado realizavo 11 metrų baudinį ir padvigubino ispanų pranašumą.

51 min. Antras kėlinys prasidėjo dar vienu „Valencia“ klubo įvarčiu. Šįkart pasižymėjo Sofiane Feghoulis.

53 min. BATE atsakė pirmuoju savo įvarčiu. Rezultatą sušvelnino Renanas Bressanas.

83 min. BATE vijosi savo varžovus po Dmitri Mozolevskio įvarčio.

86 min. Antrąjį įvartį įmušė Sofiane Feghoulis.

Puikiai turnyrą pradėję Baltarusijos futbolininkai trečiame ture pralaimėjo prieš „Valencia“ namuose, tad siekė revanšo, tačiau jiems nepavyko. Po sunkaus starto Ispanijoje (blogiausio nuo 1999-2000 m.) „Valencia“ savaitgalį svečiuose įveikė nė karto iki tol nesuklupusį Madrido „Atletico“, tad pasitikėjimo jėgomis komandai tikrai nestigo. Dabar „Valencia“ turi realius šansus patekti į kitą etapą.

Įdomus faktas: nuo 2010 m. „Valencia“ Čempionų lygos mačuose namuose nepralaimėjo nė vieno iš septynių susitikimų, tuo tarpu BATE su Ispanijos klubais yra žaidusi 7 kartus ir visus pralaimėjo. Be to, baltarusiai yra mažiausiai kampinių šiemet uždirbanti komanda – vos 2 per trejas rungtynes.

Miuncheno „Bayern“ – „Lille“ 6:1

5 min. Įvartį įmušė ir „Bayern“ į priekį išvedė Bastianas Schweinsteigeris.

18 min. Claudio Pizarro padvigubino Miuncheno komandos persvarą. „Lille“ sparčiai artėja prie iškritimo iš Čempionų lygos.

23 min. Florentas Balmontas įsimušė į savus vartus ir palaidojo „Lille“ viltis išsigelbėti.

Ir Miuncheno „Bayern“ nesiruošė sustoti. 28 min. 4:0 po dar vieno Claudio Pizarro įvarčio.

33 min. Claudio Pizarro hatrick'as ir „Lille“ košmaras.

57 min. „Lille“ pagaliau atsigavo – įvartį įmušė Salomonas Kalou.

66 min. Toni Kroosas dar labiau padidino „Bayern“ persvarą.

Šios rungtynės buvo paskutinė galimybė „Lille“ klubui dar pamėginti įšokti į nuvažiuojantį kito etapo traukinį, tačiau jiems to padaryti nepavyko. „Bayern“ laimėdami šias rungtynes žengė rimtą žingsnį link kito etapo.

Įdomus faktas: „Lille“ kartu su „Anderlecht“ yra daugiausiai kortelių šiemet turnyre gavusi komanda (10), tačiau jų žaidėjas Florent Balmontas yra futbolininkas, prieš kurį prasižengta daugiausia kartų – 13. Bavarų futbolininkai Franckas Ribery ir Dante karjeras pradėjo „Lille“ jaunimo akademijoje.

Glazgo „Celtic“ – „Barcelona“ 2:1

21 min. Victoras Wanyama galva išvedė į priekį „Celtic“ ir privertė sunerimti „Barcelona“ gerbėjus.

83 min. Aštuoniolikmetis Anthony Wattas pelnė antrąjį „Celtic“ įvartį, o „Barcelona“ susidūrė su rimta galimybe pralaimėti pirmąsias rungtynes šiame turnyre.

90+1 min. Lionelis Messi gelbėjo „Barcelona“ įmušdamas įvartį paskutinėmis rungtynių minutėmis.

Praėjusiame ture škotai pirmame kėlinyje nutildė „Camp Nou“ stadioną, tačiau po įvarčio visiškai užsidarė gynyboje ir leido „Barcai“ iš pradžių išlyginti rezultatą, o paskutinėmis mačo sekundėmis ir išplėšti pergalę. Katalonai šiame sezone kol kas šluoja visus nuo kelio ir pasiekė geriausią visų laikų startą „Primera“ lygoje (9 pergalės ir lygiosios). Mače su „Keltais“ katalonai pasiekė ir Čempionų lygos rekordą – kamuolį kontroliavo net 90 proc. rungtynių laiko. Tačiau šį kartą viskas buvo kitaip ir „Barcelona“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą Čempionų lygoje. Jiems tai didelių problemų nesudarė, bet „Celtic“ tai didelis žingsnis į priekį.

Įdomus faktas: „Barca“ per trejas rungtynes atliko 2283 tikslius perdavimus iš 2622 (87 proc.) ir tvirtai pirmauja pagal šį rodiklį visame turnyre. „Keltų“ puolėjas Miku puikiai pažįsta Davidą Villą ir Jordi Alba – visas trejetas karjeras pradėjo „Valencia“ jaunimo akademijoje.

Lisabonos „Benfica“ – Maskvos „Spartak“ 2:0

57 min. Pirmą įvartį šiose rungtynėse pelnė Óscaras Cardozo. 1:0 „Benfica“ naudai.

69 min. Óscaro Cardozo dublis ir „Valencia“ padvigubino savo persvarą.

76 min. „Spartak“ padėtis dar labiau susikomplikavo, kai raudoną kortelę užsidirbo Nicolás Pareja.

77 min. Oscaro Cardozo nesugebėjo įmušti 11 metrų baudinio.

Kova dėl išlikimo – taip galime pavadinti šį mačą. Ir jį laimėjo „Benfica“. Dabar portugalai dar turi galimybių patekti į kitą etapą, o „Spartak“ padėtis labai susikomplikavo ir prireiks stebuklo šiai situacijai pataisyti.

Įdomus faktas:  varžovai Čempionų lygoje prieš „Benfica“ kol kas prasižengė daugiausiai – 52 kartus, tačiau naudos iš to kol kas ne itin daug.

Bragos „Sporting“ – „Manchester United“ 1:3

Startinėje „Manchester United“ vienuolikėje nėra Robino van Persie.

49 min. Alanas realizavo 11 metrų baudinį ir išvedė „Braga“ ekipą į priekį.

80 min. Rezultatą išlygino aikštėje pasirodęs Robinas van Persie.

84 min. Wayne'as Rooney realizavo 11 metrų baudinį ir išvedė Mančesterio ekipą į priekį.

90+2 min. Paskutinėmis mačo minutėmis įvartį pridėjo ir Chicharito.

Praėjusiame ture portugalai „Old Traford“ stadione anglams buvo užkūrę tikrą pirtį, tačiau „raudonieji velniai“ sugebėjo išplėšti pergalę. Toks pats scenarijus klostėsi ir antrose rungtynėse. Mančesterio klubas vietą kitame etape jau užsitikrino, o „Sporting“ savo padėtį itin sukomplikavo.

Įdomus faktas: „Sporting“ per pastarąsias ketverias namų rungtynes su Anglijos klubais iškovojo keturias pergales, tuo tarpu „Manchester United“ per pastaruosius keturis susitikimus Portugalijoje taip pat nė karto nepralaimėjo. Galbūt kažkuri šių serijų nutrūks.

Klužo CFR – Stambulo „Galatasaray“ 1:3

18 min. Burakas Yılmazas išvedė „Galatasaray“ ekipą į priekį ir suteikė viltį patekti į kitą etapą.

53 min. Rezultatą išlygino Modou Sougou.

61 min. Burakas Yılmazas pelnė dublį ir vėl išvedė savo komandą į priekį.

74 min. Hatrick'ą pelnė B. Yilmazas.

Praėjusiame ture komandos išsiskyrė taikiai 1:1, nors abu įvarčius pelnė CFR futbolininkai. Šiame mače Stambulo ekipai reikėjo tik pergalės ir ji ją iškovojo.

Įdomus faktas: „Galatasaray“ Čempionų lygoje kol kas pasižymėjo tik kartą, tuo tarpu CFR atakuoja itin efektyviai – 5 smūgiai į vartų plotą, 4 įvarčiai.