Čempionas „Žalgiris“ futbolo A lygoje trečiąkart įveikė vicečempioną „Atlantą“

Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas nutraukė Klaipėdos „Atlanto“ trejų iš eilės laimėtų rungtynių seriją „SMScredit.lt A lygoje“. Šalies čempionai savo žiūrovams padovanojo puikias emocijas, įveikdami pagrindinius praėjusio sezono varžovus rezultatu 3:0 (0:0). Po šios pergalės sostinės komanda artimiausius persekiotojus turnyro lentelėje „Trakus“ lenkia jau devyniais taškais. Galėjęs sumažinti atsilikimą nuo lyderių grupės „Atlantas“ – penktas.
„Trakai“ – „Žalgiris“
„Trakai“ – „Žalgiris“ / Karolinos Pansevič nuotr.

Pirmas dešimt dvikovos minučių aktyviausias jos dalyvis buvo arbitras Sergejus Slyva, kuriam nuolat teko įsijungti į žaidimą ir fiksuoti futbolininkų pražangas. Ypač dažnai taisykles pažeidinėjo vilniečiai, griaudami uostamiesčio komandos atakas vos tik joms prasidėjus.

Pirmą pavojingesnį išpuolį sukūrė „Žalgiris“. 8-ąją minute Serge Nyuiadzis puikiai pranėrė pro tris žaidėjus palei galinę liniją ir perdavimu surado puolimo grandyje žaidusį Liną Pilibaitį. Futbolininkui smūgis nepavyko, Mantas Galdikas kamuolį lengvai sugavo.

Pirmas dešimt dvikovos minučių aktyviausias jos dalyvis buvo arbitras Sergėjus Slyva, kuriam nuolat teko įsijungti į žaidimą ir fiksuoti futbolininkų pražangas.

Kėliniui įsibėgėjus, aikštės šeimininkų atakos darėsi vis aštresnės. Greito išpuolio metu Andro Švrljuga iš dešinės pažeme perdavė kamuolį Deividui Šemberui. Vartininkui į pagalbą atskubėjo gynėjas Antonas Jemelinas ir krisdamas blokavo žalgiriečių kapitono pavojingą smūgį.

Po kelių minučių link vartų iš aikštės gilumos pasiuntus kamuolį, suklydo blogą poziciją užsiėmęs Edgaras Žarskis. Gynėjas leido iš už nugaros išnerti ir prie kamuolio atsidurti S.Nyuiadziui. Jo laimei, legionierius iš Prancūzijos smūgiavo visiškai netaikliai.

27-ąją minutę „Žalgiris“ sukūrė pavojingiausią momentą. Paliktas be priežiūros baudos aikštelės dešiniajame krašte perdavimo sulaukė L.Pilibaitis ir, pasitaisęs kamuolį, šūviu tarsi iš patrankos sudrebino vartų konstrukciją.

„Atlantas“ atsakė pora pavojingų išpuolių, kurių smaigalyje abukart atsidūrė Evaldas Razulis. Iš pradžių puolėjas dvikovoje su gynėju neišsilaikė ant kojų ir nesugebėjo „uždaryti“ Andriaus Bartkaus perdavimo, vėliau pataikė į gynėją po puikaus Mariaus Papšio reido dešiniu flangu.

Pirmajame kėlinyje braškėjusi „Atlanto“ gynyba subyrėjo iškart po pertraukos. Vos per devynias minutes į klaipėdiečių vartus krito net trys įvarčiai.

Taiklių smūgių lietų 53-ąją minutę pradėjo varžovų be priežiūros vartininko aikštelėje paliktas L.Pilibaitis, kuriam beliko smūgiu galva nukreipti kamuolį į vartus po idealiai tikslaus D.Šembero perdavimo.

Po šešių minučių į puolimo grandį perkeltas saugas pasižymėjo antrąsyk, „Žalgiriui“ surengus puikią ataką ir perdavimais vienu lietimu sudraskius varžovų gynybą. Jakubas Wilkas dešiniajame krašte išvedė Andro Švrljugą, šis – L.Pilibaitį, kuris savo antrąją progą taip pat išnaudojo.

62-ąją minutę į baudos aikštelę įsiveržė ir po kontakto krito A.Švrljuga. Virsdamas gynėjas sugebėjo nuspirti kamuolį Artūrui Žulpai, kuris nepagailėjo perdavimo šalia buvusiam J.Wilkui. Atremti idealiai tikslų tolimą lenko smūgį M.Galdikas neturėjo jokių galimybių.

Į puolimą nuskubėjusius svečius sostinės futbolininkai galėjo nubausti dar bent porą kartų. Įsiminė stiprus Manto Kuklio tolimas šūvis, privertęs „Atlanto“ vartininką šuoliu palydėti pro šalį skriejantį kamuolį.

Arčiausiai paguodos įvarčio „Atlantas“ buvo 83-ąją minutę. Po kampinio atmuštas kamuolys nukrito tiesiai be priežiūros paliktam Donatui Navikui. Šio smūgis kliudė gynėją ir pakeitė kryptį, tačiau Armantas Vitkauskas pademonstravo puikią reakciją ir išlaikė sausus ginamus vartus.

Vilniaus „Žalgiris“ – Klaipėdos „Atlantas“ 3:0 (0:0)

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, G.Freidgeimas, S.Kerla, E.Vaitkūnas, A.Švrljuga, M.Kuklys, D.Šemberas (63 min. P.Janušauskas), J.Wilkas, A.Žulpa, S.Nyuiadzis (81 min. V.Šilėnas), L.Pillibaitis (77 min. A.Velička).

„Atlantas“: M.Galdikas, R.Baravykas, A.Jemelinas (79 min. S.Rakauskas), M.Kazlauskas (65 min. Z.Jesipovas), E.Žarskis, G.Žukauskas, A.Bartkus, O.Verbickas (74 min. D.Navikas), M.Papšys, M.Maksimovas, E.Razulis.

Įvarčiai: L.Pilibaitis (53, 59), J.Wilkas (62).

Geltonos kortelės: A.Švrljuga (74); R.Baravykas (19).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava" 22 1 0 21 8:117 3

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: N.Tokičius („Šiauliai“) – 12, Elivelto („Ekranas“) – 10 įvarčių.