2012 10 02 /23:48

Čempionų lyga: „Barcelona“, „Chelsea“ ir „Manchester United“ šventė pergales, BATE įtikinamai palaužė „Bayern“

Po dviejų savaičių pertraukos į futbolo stadionus sugrįžo UEFA Čempionų lyga. Per dvi dienas įvyks 16 susitikimų, o antradienį sužaistos E, F, G ir H grupių rungtynės.
Borisovo BATE futbolininkai palaužė favoritus
Borisovo BATE futbolininkai palaužė favoritus / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 UEFA

Europos futbolo grandai šiame antradienio Čempionų lygos ture nesusidūrė akis į akį, tačiau staigmenų buvo sulaukta.

Ispanijos „Barcelona“, Anglijos Londono „Chelsea“, Vokietijos Miuncheno „Bayern“ ir Anglijos „Manchester United“ ekipos žaidė išvykose, o vienai iš jų teko sulaukti skaudaus antausio. Tai - Miuncheno „Bayern“ komanda.

Praėjusio sezono Čempionų lygos finalininkai išvykoje neturėjo vilčių prieš Europos futbolo gerbėjų širdis užkariaujančią Borisovo BATE ekipą. Šeimininkai šventė pergalę rezultatu 3:1 (1:0) ir iškovojo 6-tąjį tašką F grupėje.

G grupės rungtynėse Lisabonoje ilgai įvarčio laukti neteko. Alexis Sanchezas po Lionelio Messi perdavimo iš kairiojo krašto 6-tą minutę nuginklavo „Benfica“ vartininką ir išvedė „Barcelona“ komandą į priekį – 1:0. Antrasis įvartis į šeimininkų vartus krito antrajame kėlinyje, kuomet 56-tą minutę pasižymėjo Cescas Fabregasas. Katalonai šventė pergalę rezultatu 2:0 (1:0) ir įsirašė dar tris taškus į savo sąskaitą. Tiesa, šį susitikimą aptemdė tik po traumos grįžusio kapitono Carleso Puyolio šiurpi rankos trauma.

Reuters/Scanpix nuotr./Robinas van Persie'as
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Robinas van Persie'as

H grupėje „CFR Cluj“ pirmieji pramušė „Manchester United“ gynybos vartus. 14-ą minutę šeimininkus į priekį išvedė Pantelis Kapetanosas. 29-ąją minutę rezultatas tapo lygus, kai svečių gretose pasižymėjo naujokas Robinas van Persis. Tas pats olandas po ilgosios pertraukos dar kartą pasiuntė kamuolį į vartus ir išvedė „Manchester United“ į priekį – 2:1. Tokiu rezultatu ir baigėsi susitikimas, o „Raudonieji velniai“ H grupėje su 6 taškais tapo lyderiais.

E grupėje po Juano Matos įvarčio „Chelsea“ 33-ą minutę išsiveržė į priekį ir po pirmojo kėlinio rezultatu 1:0 pirmavo prieš šeimininkus „Nordsjaelland“ futbolininkus. Po pertraukos žiūrovai išvydo dar tris įvarčius, tačiau visus juos mušė svečiai, užtikrintai laimėję susitikimą 4:0 (1:0).

Pirmosiose pasibaigusiose rungtynėse Rusijoje Maskvos „Spartak“ patyrė antrąjį pralaimėjimą ir namuose 2:3 nusileido Glazgo „Celtic“ ekipai.

Antradienį į kovą stojo šios poros:

E grupė:

„Juventus“ – „Shakhtar Donetsk“ 1:1

23' [0 - 1] A. Teixeira
25' [1 - 1] L. Bonucci

„Nordsjaelland“ – „Chelsea“ 0:4

33' [0 - 1] J. Mata
80' [0 - 2] D. Luizas
82' [0 - 3] J. Mata
89' [0 - 4] Ramiresas

„BATE Borisov“ – „Bayern Munich“ 3:1

23' [1 - 0] A. Pavlovas
78' [2 - 0] V. Rodionovas
90' [2 - 1] F. Ribery
90' [3 - 1] R. Bressanas

„Valencia“ – „Lille“ 2:0

38' [1 - 0] Jonas
75' [2 - 0] Jonas

„Spartak Moscow“ – „Celtic“ 2:3

13' [0 - 1] G. Hooperis
41' [1 - 1] E. Emenike
48' [2 - 1] E. Emenike
71' [2 - 2] D. Kombarovas (į savus vartus)
90' [2 - 3] G. Samaras

„Benfica“ – „Barcelona“ 0:1

6' [0 - 1] A. Sanchezas
56' [0 - 2] C. Fabregasas

„CFR Cluj“ – „Manchester United“ 1:2

14' [1 - 0] P. Kapetanosas
29' [1 - 1] R.v. Persis
49' [1 - 2] R.v. Persis

„Galatasaray“ – „Braga“ 0:1

27' [0 - 1] R. Micael
90' [0 - 2] Alan