Čempionų lyga: į aštuntfinalį prasmuko „Eintracht“ ir „Tottenham Hotspur“

Antradienio vakarą kovas UEFA Čempionų lygos grupių etape baigė pusė turnyro komandų. Po jų prie atkrintamųjų dalyvių prisijungė Londono „Tottenham Hotspur“ ir Frankfurto „Eintracht“ klubai.
Clementas Lenglet
Clementas Lenglet / „Scanpix“ nuotr.

A grupės lyderių akistoje antrąją vietą užėmęs „Liverpool“ 2:0 pranoko įspūdingą formą pastaruoju metu demonstravusius ir visus penkis mačus iki tol Čempionų lygoje laimėjusius „Napoli“ futbolininkus.

85-ąją minutę įvartį pelnė Mohamedas Salahas, 98-ąją – Darwinas Nunezas.

Trečią vietą ir tuo pačiu kelialapį į Europos lygą nugvelbė Amsterdamo „Ajax“, 3:1 svečiuose pranokęs Glazgo „Rangers“.

Škotijos komanda, kartu su Plzeno „Viktoria“ yra vieninteliai klubai, kurie šiemet Čempionų lygoje pralaimėjo visus šešis susitikimus.

C grupėje intrigos taip pat nebuvo daug. Vietas atkrintamosiose jau užsitikrinusių komandų akistatą vėl laimėjo Miuncheno „Bayern“, 2:0 namuose nugalėjęs Milano „Inter“.

Įvarčius bavarams pelnė Benjaminas Pavard'as ir Ericas Maximas Choupo-Motingas.

Vokietijos čempionai – vienintelė šios Čempionų lygos kampanijos komanda, kuri grupių etape laimėjo visus šešis susitikimus.

Trečią poziciją užėmė ir kovą Europos lygoje pratęs „Barcelona“ futbolininkai. Be Roberto Lewandowskio žaidę katalonai 4:2 svečiuose nugalėjo Plzeno „Viktoria“.

Du įvarčius svečiams pelnė Ferranas Torresas, po kartą pasižymėjo Marcosas Alonso ir Pablo Torre.

Daugiausiai intrigos prieš paskutinį turą buvo D grupėje, kur žengti toliau šansų turėjo visos keturios komandos.

Laimingosiomis tapo Frankfurto „Eintracht“ ir Londono „Tottenham Hotspur“ ekipos.

Vokiečiai pirmieji praleido įvartį, kai 39-ąją minutę pasižymėjo Arthuras Gomesas, bet vis tiek 2:1 įveikė svečiuose Lisabonos „Sporting“ ekipą.

Svečius gelbėjo Daichi Kamada ir Randalo Kolo Muani taiklūs smūgiai.

Kelialapį į atkrintamąsias ištraukė ir „Spurs“, svečiuose atsilaikęs ir nugalėjęs „Marseille“ ekipą – 2:1.

Prancūzai po pirmojo kėlinio pabaigoje Chancelio Mbemba smūgio galva pirmavo, bet antrajame kėlinyje Clement'as Lenglet taip pat smūgiu galva rezultatą išlygino.

Penktą pridėto laiko minutę įmušė Pierre'as-Emile'is Hojbjergas.

Įvartis lėmė pirmąją „Spurs“ vietą grupėje ir tuo pačiu „Marseille“ palaidotas europines viltis. Lygiosios prancūzams būtų garantavę kelialapį į Europos lygą, o dabar jis atiteko „Sporting“ ekipai.

Po antradienio akistatų lieka du neaiškūs aštuntfinalio dalyviai. Vietas tarp šešiolikos stipriausių žemyno komandų jau turi „Liverpool“, „Napoli“, „Porto“, „Brugge“, Miuncheno „Bayern“, Milano „Inter“, Londono „Chelsea“, Madrido „Real“, „Manchester City“, Dortmundo „Borussia“, Frankfurto „Eintracht“, Londono „Tottenham Hotspur“, „Paris Saint Germain“ ir Lisabonos „Benfica“.