Čempionų lyga: kosmines rungtynes sužaidęs Erlingas Haalandas mušė penkis įvarčius

UEFA Čempionų lygoje aiškūs dar du ketvirtfinalio dalyviai. Jais tapo Erlingo Haalando vedamas „Manchester City“ ir Portugalijoje atsilaikęs Milano „Inter“.

Atsakomosiose rungtynėse Mančesteryje šeimininkai pervažiavo varžovus net 7:0. Pirmoji tarpusavio akistata buvo pasibaigusi lygiosiomis 1:1.

Vokiečiai atvyko gerokai išretėjusia sudėtimi ir paraiškoje turėjo tik 17 futbolininkų. Dėl traumų komandai padėti negalėjo tokie svarbūs žaidėjai kaip Christopheris Nkunku ir Xaveras Schlageris.

3000 vokiečių atvyko palaikyti „RB Leipzig“ ekipos į „Etihad“ stadioną, bet sutikti jie buvo itin nesvetingai. Ne tik varžovų, bet ir arbitro.

Leipcigo komanda buvo skaudžiai nubausta 20-ąją minutę. Po kampinio Rodri atliko smūgį galva, tačiau kamuolys kiek paglostė Benjamino Henrichso ranką.

Nors kamuolio ir rankos kontaktas buvo minimalus ir epizodui, atrodo, įtakos nė kiek neturėjo, teisėjas Slavko Vinčičius po VAR peržiūros paskyrė 11 metrų baudinį.

Baudinį užtikrintai realizavo Erlingas Haalandas, kurio vakarėlis netrukus prasitęsė. Norvegas jau po minutės mušė dar vieną įvartį ir tai galutinai sugniuždė svečius iš Vokietijos.

E.Haalandui tai buvo 29-asis ir 30-asis įvartis Čempionų lygoje, nors žaidė norvegas tik 25-ąsias rungtynes šiame turnyre.

Iki šiol Ruudas van Nistelrooy'us buvo greičiausiai tris dešimtis įvarčių pasiekusiu žaidėju istorijoje. Olandui tam prireikė 34 mačų, tad „Man City“ norvegas pagerino eilinį rekordą.

Bet ir tai dar nebuvo pabaiga. 22-iejų E.Haalandas prieš pat pertrauką iš kelių metrų dar kartą nukreipė kamuolį į tinklą ir įformino „hat-tricką“. Tai jau penktas kartas šiame sezone, kai E.Haalandas per rungtynes sugebėjo mušti triskart.

Po pertraukos vikingo smūgiai ir toliau talžė svečius. Iš pradžių Ilkay'us Gundoganas pasižymėjo 49-ąją minutę, o E.Haalandas mušė dar dukart 54-ąją ir 57-ąją minutėmis.

Norvegijos supertalentas tapo trečiuoju žaidėju Čempionų lygos istorijoje, mušusiu penkis vieneriose rungtynėse. Tą 2014-siais darė Luizas Adriano prieš Borisovo BATE ir Lionelis Messi 2012-siais prieš Lėverkuzeno „Bayer“.

E.Haalandą ant suolo Pepas Guardiola sodino 63-ąją minutę, kai sirgaliai iš aikštės išlydėjo norvegą itin griausmingomis ovacijomis.

Paskutinį – septintąjį – šeimininkų įvartį jau per pridėtą antrojo kėlinio laiką įmušė Kevinas De Bruyne.

„Man City“ ekipa liko nepralaimėjusi jau 24-ose iš eilės namų rungtynėse Čempionų lygoje. Pastarąjį kartą „mėlynuosius“ šiame turnyre jų pačių aikštėje įveikė „Liverpool“ dar 2018-siais.

Kitame aštuntfinalyje „Porto“ namuose sužaidė 0:0 su Milano „Inter“ klubu, o į kitą etapą žengė italai. Jie pirmąjį mačą namuose laimėjo 1:0.

Tiesa, „Porto“ vienoje paskutinių atakų turėjo net tris idealias progas pasižymėti, dukart sudrebino vartų konstrukciją, bet pratęsimo neišplėšė.

Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas