Čempionų lyga: „Real“ žingsnis ketvirtfinalio link, „Basel“ ir „Porto“ lygiosios

Trečiadienio vakarą Čempionų lygoje buvo sužaisti dar du aštuntfinalio susitikimai. Madrido „Real“ išvykoje 2:0 nugalėjo Gelzenkircheno „Schalke“ ir žengė didelį žingsnį ketvirtfinalio link. Bazelyje vykusiose rungtynėse „Basel“ ir „Porto“ sužaidė lygiosiomis 1:1.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo / „Scanpix“/AP nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Gelzenkircheno „Schalke“ – Madrido „Real“ 0:2

Šis aštuntfinalis yra praėjusio sezono pakartojimas. Pirmosiose rungtynėse Vokietijos klubui pavyko išvengti pernykščio košmaro, kai ispanams buvo pralaimėta net 1:6, tačiau didelių vilčių patekti į kitą etapą „Schalke“ neturi ir šįkart.

Vokiečiams šiose rungtynėse teko kliautis vos trečiuoju klubo vartininku. 19-mečiui Timonui Wellenreutheriui tai buvo Čempionų lygos debiutas.

Pirmąją pamoką jaunasis vartininkas gavo 26-ąją minutę, kai Cristiano Ronaldo nutraukė savo įvarčių badą ir išvedė Madrido ekipą į priekį. Dani Carvajalis puikiai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur C.Ronaldo tiksliai kyštelėjo galvą ir nuginklavo jaunąjį varžovų vartininką. Portugalas įvarčio buvo neįmušęs beveik penkias valandas gryno rungtynių laiko.

C.Ronaldo pasiekė ir naują rekordą. Jis pirmasis įmušė dvylikoje Čempionų lygos išvykos rungtynių iš eilės.

Negana to, „Schalke“ patyrė rimtą praradimą, kai traumą patyrė pagrindinis komandos puolėjas Klaasas Janas Huntelaaras. Jį pakeitė Čempionų lygos debiutantas 18-metis Felixas Platte. 74 minutę jis turėjo galimybę išlyginti rezultatą, bet jo smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į skersinį.

Po penkių minučių Marcelo padvigubino Madrido ekipos persvarą. Po C.Ronaldo perdavimo Marcelo maždaug iš 16 metrų dešine koja kamuolį galingai spyrė į viršutinį vartų kampą. Vartininkas neturėjo jokių šansų.

Pergalę iškovojęs Madrido klubas pakartojo ilgiausią pergalių seriją Čempionų lygoje. Miuncheno „Bayern“ dešimt pergalių iš eilės pasiekė 2013 metais.

„Basel“ – „Porto“ 1:1

Nors rimtu favoritu šioje dvikovoje buvo laikytas Portugalijos klubas, pirmieji į priekį išsiveržė šveicarai. 11-ąją minutę Derlis Gonzalezas išvedė šeimininkus į priekį po pirmosios Bazelio ekipos atakos. Rezultatyvų perdavimą atliko Fabianas Frei.

25 minutę Davide Calla pakeitė įvarčio autorių D.Gonzalezą, kuris patyrė traumą. 48 minutę Casemiro lygino rezultatą, tačiau teisėjas anuliavo įvartį, nes Jacksonas Martínezas atsidūrė nuošalėje.

„Porto“ klubas rezultatą išlygino tik 79-ąją minutę, kai Danilo realizavo 11 metrų baudinį po to, kai ranka sužaidė Samuelis.

Komandos dėl vietos ketvirtfinalyje kovos atsakomosiose rungtynėse Portugalijoje.

Antrasis kėlinys: Gelzenkircheno „Schalke“ – Madrido „Real“ 0:2

90 min. Rungtynių pabaiga.

85 min. Illarramendi pakeitė Isco.

82 min. Alvaro Arbeloa pakeitė D.Carvajalį.

79 min. ĮVARTIS. Marcelo padvigubino Madrido ekipos persvarą. Po C.Ronaldo perdavimo Marcelo dešine koja kamuolį paleido į viršutinį vartų kampą.

78 min. Javieras Hernandezas pakeitė Karimą Benzemą.

74 min. Labai graži ir pavojinga šeimininkų ataka. F.Platte'o smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į skersinį, o dar vieną vokiečių klubo žaidėjo smūgį blokavo gynėjas.

72 min. B.Howedesas prasižengė prieš K.Benzemą. Baudos smūgį atliko C.Ronaldo. Jo smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į žaidėjų gyvatvorę.

63 min. Geltoną kortelę gavo po keitimo pasirodęs Janas Kirchhoffas.

57 min. Janas Kirchhoffas pakeitė Romaną Neustädterį.

Pirmasis kėlinys: Gelzenkircheno „Schalke“ – Madrido „Real“ 0:1

45 min. Romanas Neustädteris gavo geltoną kortelę už pražangą prieš K.Benzemą.

35 min. C.Ronaldo paleido stiprų smūgį varžovų vartų link, tačiau vartininkas išsaugojo savo vartus sausus.

34 min. Kevinas Prince'as Boatengas gavo geltoną kortelę už pražangą prieš C.Ronaldo. Jis turės praleisti atsakomąsias aštuntfinalio rungtynes.

33 min. Po susidūrimo su Raphaeliu Varane aikštę palikti buvo priverstas „Schalke“ lyderis K.J.Huntelaaras. Jį pakeitė Čempionų lygos debiutantas 18-metis Felixas Platte.

31 min. Gerą progą pasižymėti turėjo ir Karimas Benzema. Tačiau šįkart vokiečių vartininkas neklydo.

26 min. ĮVARTIS. C.Ronaldo nutraukė savo įvarčių badą ir išvedė Madrido ekipą į priekį. Dani Carvajalis puikiai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur C.Ronaldo tiksliai kyštelėjo galvą ir nuginklavo 19-metį varžovų vartininką. Portugalas įvarčio buvo neįmušęs beveik penkias valandas gryno rungtynių laiko.

25 min. Daugiau darbo Ikerui Casillasui sukėlė K.J.Huntelaaro smūgis į vartų plotą. Ispanas sunkiai, bet atmušė kamuolį.

24 min. Cristiano Ronaldo smūgis iš toli didesnio pavojaus nesukėlė.

21 min. Dennis Aogo atliko smūgį vartų link, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

14 min. Klaasas Janas Huntelaaras atliko Vokietijos klubo baudos smūgį iš 27 metrų, tačiau olando smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į „Real“ žaidėjų sienelę.

10 min. Pirmąją geltoną kortelę užsidirbo Toni Kroosas už pražangą prieš Benediktą Höwedesą.

„Real“: Ikeras Casillas, Raphaelis Varane, Pepe, Marcelo, Dani Carvajalas, Cristiano Ronaldo, Toni Kroosas, Garethas Bale'as, Lucas Silva, Isco, Karimas Benzema.

„Schalke“: Timonas Wellenreutheris; Atsuto Uchida, Benediktas Höwedesas, Joelas Matipas, Matija Nastasičius, Dennis Aogo; Romanas Neustädteris, Marco Högeris; Kevinas Prince'as Boatengas; Choupo-Motingas, Klaasas Janas Huntelaaras.

Antrasis kėlinys: „Basel“ – „Porto“ 1:1

90 min. Portugalijoje komandos tęs kovą dėl vietos ketvirtfinalyje.

87 min. Danilo gavo geltoną kortelę.

79 min. ĮVARTIS. Danilo realizavo 11 metrų baudinį po to, kai ranka sužaidė Samuelis.

68 min. Rúbenas Nevesas pakeitė susižeidusį Oliverį Torresą.

51 min. Alexas Sandro gavo geltoną kortelę.

48 min. Casemiro išlygino rezultatą, tačiau teisėjas anuliavo įvartį, nes Jacksonas Martínezas atsidūrė nuošalėje.

46 min. Geltoną kortelę gavo Samuelis.

Pirmasis kėlinys: „Basel“ – „Porto“ 1:0

45 min. Portugalijos klubui liko antroji rungtynių dalis  išlyginti rezultatą.

36 min. Mohamedas Elneny gavo geltoną kortelę.

25 min. Davide Calla pakeitė įvarčio autorių D.Gonzalezą, kuris patyrė traumą.

22 min. Geltona kortelė F.Frei.

11 min. ĮVARTIS. Derlis Gonzalezas išvedė šeimininkus į priekį po pirmosios Bazelio ekipos atakos. Rezultatyvų perdavimą atliko Fabianas Frei.

„Basel“: Vaclíkas, Samuelis, Suchý, Safari, Zuffi, F.Frei, Elneny, Xhaka, Strelleras, Gashi, Gonzalezas.

„Porto“: Fabiano, Danilo, Maiconas, Marcano, Alexas Sandro, Casemiro, Brahimi, Herrera, Óliveris Torresas, Jacksonas Martínezas, Tello.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius