Čempionų lyga Belgrade: „Sūduva“ krito garbingoje kovoje, V.Slavickas patyrė šiurpią traumą

Lietuvos čempionams serbiškas pragaras buvo per karštas. Marijampolės „Sūduva“ UEFA Čempionų lygos atrankos rungtynėse 1:2 krito prieš Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipą ir pasitraukė iš kovos dėl bilieto į pajėgiausią Europos futbolo turnyrą. Susitikimą marijampoliečiai baigė turėdami žaidėju daugiau, bet, panašu, ilgam prarado krašto gynėją Vaidą Slavicką, kuris iš aikštės buvo išgabentas ant neštuvų.
Mihretas Topčagičius
Mihretas Topčagičius / nuotr. Sauliaus Čirbos

Dabar marijampoliečiai kovas tęs Europos lygos atrankoje, kur varžysis antrajame etape. Jame laukia iš pažiūros ne itin baisus San Marino klubo „SP Tre Penne“ iššūkis.

Pirmosios „Sūduvos“ ir „Crvena Zvezda“ rungtynės Marijampolėje prieš savaitę pasibaigė lygiosiomis 0:0, bet serbai namuose nuo pat susitikimo pradžios demonstravo aukštesnę žaidimo kokybę.

nuotr. Sauliaus Čirbos/Algis Jankauskas

Jau 4-ąją minutę baudos aikštelėje kamuolį surado El Fardou Benas, kuris stipriu smūgiu iš gan aštraus kampo pasiuntė kamuolį į artimąjį Ivano Kardumo ginamų vartų kampą.

„Sūduvos“ žaidimo kokybė nebuvo bloga, tačiau Belgrado komandos futbolininkai toliau įrodinėjo pranašumą. „Crvena Zvezda“ kapitonas Marko Marinas 29-ąją minutę po gražios kombinacijos pelnė antrąjį komandos įvartį.

Antrojo kėlinio pradžioje „Sūduva“ įgijo kiekybinę persvarą, tačiau tai buvo kraupus epizodas. Marko Gobeljičius šiurkščiai sustabdė Vaidą Slavicką, kuris patyrė itin sunkią kojos traumą. Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad gynėjui lūžo koja.

Skausmo perkreiptu veidu V.Slavickas aikštę paliko ant neštuvų, o „Crvena Zvezda“ žaidėjas priešais save išvydo raudoną kortelę.

Vienu futbolininku daugiau turėjusi „Sūduva“ ilgiau laikė kamuolį, tačiau laikas tirpo, o progų daug nebuvo.

Puikią galimybę pasižymėti ir atkurti intrigą turėjo po keitimo ant vejos žengęs Josipas Tadičius, kuris 86-ąją minutę smūgiu galva sudrebino skersinį.

Į „Crvena Zvezda“ vartus kamuolys galiausiai įkrito, kai šeštąją pridėto laiko minutę po juvelyrinio Pauliaus Golubicko perdavimo pasižymėjo Mihretas Topčagičius.

Vis dėlto laiko jau buvo likę per mažai ir netrukus teisėjas paskelbė rungtynių pabaigą.

Rungtynių eigą tradiciškai aprašė 15min.

Rungtynių eiga. Belgrado „Crvena Zvezda“ – Marijampolės „Sūduva“ 2:0

Antras kėlinys. „Crvena Zvezda“ – „Sūduva“

90+6 min. M.Topčagičius po P.Golubicko perdavimo pelnė įvartį, tačiau teisėjas netrukus paskelbė rungtynių pabaigą.

90 min. E.F.Benas galingu smūgiu pataikė į skersinį.

86 min. J.Tadičius galva smūgiavo į vartus, tačiau sudrebino skersinį.

76 min. Saugą O.Verbicką pakeitė puolėjas Tosaintas Rickettsas.

69 min. Gerą progą pasižymėti turėjo M.Ivaničius, tačiau I.Kardumas sustabdė varžovą, kuris buvo iššokęs vienas prieš „Sūduvos“ vartininką.

59 min. Raudona kortelė! Marko Gobeljičius šiurkščiai sustabdė Vaidą Slavicką ir buvo išvarytas iš aikštės. Kraupus epizodas... „Sūduvos“ gynėjas skausmo perkreiptu veidu aikštę paliko ant neštuvų. V.Slavicką pakeitė Ivanas Hladikas.

51 min. Josipas Tadičius pasirodė aikštėje vietoje S.Gotalo.

Pirmas kėlinys. „Crvena Zvezda“ – „Sūduva“

45 min. Baigėsi pirmasis kėlinys.

38 min. „Crvena Zvezda“ sudrebino „Sūduvos“ vartų konstrukciją. Iki įvarčio trūko nedaug, o komandą išgelbėjo I.Kardumas, kamuolį lietęs pirštų galais.

29 min. Įvartis... Puiki Belgrado komandos ataka baigiasi „Crvena Zvezda“ kapitono Marko Marino įvarčiu. Serbai priekyje – 2:0.

26 min. „Sūduva“ nepasiduoda – marijampoliečiai surengė pavojingą ataką, tačiau proga smūgiuoti į vartus nepasinaudojo.

16 min. Puikią progą po V.Slavicko perdavimo turėjo M.Topčagičius, tačiau jo smūgis skriejo virš vartų.

4 min. Įvartis! Deja, Serbijos klubas mušė greitą įvartį. Puikiai baudos aikštelėje išniręs El Fardou Benas pasiuntė kamuolį į artimąjį vartų kampą. Ivanas Kardumas į smūgį nesureagavo. Šeimininkai priekyje – 1:0.

0 min. Rungtynės prasidėjo!

Likus 45 min. Lyginant su rungtynėmis Marijampolėje, V.Čeburinas padarė du pakeitimus sudėtyje: Paulius Golubickas žais vietoje Giedriaus Matulevičiaus, o Sandro Gotalas – vietoje Josipo Tadičiaus. Serbijos komandos startinė sudėtis – tokia pati kaip prieš savaitę.

Startinės komandų sudėtys:

„Crvena Zvezda“: Milanas Borjanas, Marko Gobeljičius, Nemanja Milunovičius, Srdanas Babičius, Milanas Rodičius, Dušanas Jovančičius, Branko Jovičičius, El Fardou Benas, Marko Marinas, Mirko Ivaničius, Richmondas Boakye.

„Sūduva“: Ivanas Kardumas, Andro Švrljuga, Samiras Kerla, Algis Jankauskas, Aleksandras Živanovičius, Vaidas Slavickas, Paulius Golubickas, Jovanas Čadjenovičius, Ovidijus Verbickas, Mihretas Topčagičius, Sandro Gotalas.