Čempionų lyga: „Real“ kluptelėjo Dortmunde, „Juventus“ šėlo Zagrebe

Antradienio vakarą Europos stadionuose sužaistos aštuonerios Čempionų lygos turnyro antrojo turo dvikovos. Kol kas be nuostolių žengia viena ekipa – antrąją pergalę į savo sąskaitą įsirašė tik Anglijos čempionas „Leicester City“.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo / „Scanpix“ nuotr.

Claudio Ranieri vadovaujamas „Leicester City“ ir vėl griauna išankstines prognozes. Nors Anglijos pirmenybes „lapės“ šiemet pradėjo nelabai sėkmingai, tai klubui netrukdo sėkmingai rungtyniauti tarptautiniame fronte.

Antradienį Lesterio komanda savo aikštėje 1:0 nugalėjo „Porto“ vienuolikę, o pergalę 25-ąją minutę pelnė Alžyro atstovas Islamas Slimani.

Pirmajame ture „Leicester City“ 3:0 sutriuškino „Brugge“, kuri šį kartą patyrė dar vieną triuškinančią nesėkmę, 0:4 nusileidusi Danijos stipriausiai komandai „Kobenhavn“.

Daugiausiai dėmesio kėlė mačas Dortmunde, kur vietos „Borussia“ priėmė titulą ginantį Madrido „Real“.

„Karališkasis“ klubas pirmasis išsiveržė į priekį, kai po gražios kombinacijos 17-ąją minutę iš kelių metrų kamuolį į šeimininkų vartus pasiuntė Cristiano Ronaldo, bet prieš pat pertrauką „Borussia“ atakų lyderis Pierre'as-Emerickas Aubameyangas rezultatą išlygino.

Nors „Real“ žvaigždė C.Ronaldo apeliavo į mačo arbitrą, kad gaboniečiui mušant įvartį buvo nuošalė, teisėjas savo sprendimo nepakeitė.

Tačiau po pertraukos svečiams vis dėlto pavyko pasukti rungtynių eigą sau naudinga linkme. 68-ąją minutę užsitęsusi „Real“ ataka baigėsi Karimo Benzema smūgiu į skersinį, o nuo jo atšokusį kamuolį pirmasis į vartus pasiuntė gynėjas Raphaelis Varane'as.

Visgi išsivežti antrosios pergalės „Real“ nepavyko. 87-ąją minutę Andre Schurrle paleido puikų šūvį iš maždaug 12 metrų ir vėl atstatė pusiausvyrą – 2:2.

Kitame F grupės mače Lisabonos „Sporting“, kuriam priklauso traumuotas Lietuvos rinktinės puolėjas Lukas Spalvis, namuose 2:0 palaužė be taškų liekančią Varšuvos „Legia“.

Įvarčius Portugalijos vicečempionams pelnė Kosta Rikos atstovas Ryanas Ruizas ir pastaruoju metu įspūdingą formą demonstruojantis olandas Basas Dostas.

Įtikinamą pirmąją pergalę turnyre į savo sąskaitą įsirašė Italijos čempionas Turino „Juventus“, svečiuose net 4:0 nepasigailėjęs Zagrebo „Dinamo“.

Ketvirtąjį tašką H grupėje iškovojo ir Europos lygos laimėtoja „Sevilla“, minimalia persvara 1:0 pranokusi „Lyon“.

E grupėje Londono „Tottenham Hotspur“ puikiai pastaruoju metu rungtyniaujančio korėjiečio Heung-Mino Sono įvarčio dėka 1:0 svečiuose įveikė Maskvos CSKA, o Leverkuzeno „Bayer“ svečiuose 1:1 baigė mačą su „Monaco“. Kunigaikštystės klubui tašką padovanojo jau per papildomą rungtynių laiką lenko Kamilo Gliko įmuštas įvartis.

E grupė

Maskvos CSKA – Londono „Tottenham Hotspur“ 0:1 (0:0)
71' [0:1] Heung-Minas Sonas

„Monaco“ – Leverkuzeno „Bayer“ 1:1 (0:0)
74' [0:1] Chicharito
90' [1:1] Kamilas Glikas

E grupė Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įvarč. Tšk.
1. „Monaco“ 2 1 1 0 3:2 4
2. „Tottenham Hotspur“ 2 1 0 1 2:2 3
3. „Bayer“ 2 0 2 0 3:3 2
4. CSKA 2 0 1 1 2:3 1

F grupė

Dortmundo „Borussia“ – Madrido „Real“ 2:2 (1:1)
17' [0:1] Cristiano Ronaldo
43' [1:1] Pierre'as-Emerickas Aubameyangas
68' [1:2] Raphaelis Varane'as
87' [2:2] Andre Schurrle

Lisabonos „Sporting“ – Varšuvos „Legia“ 2:0 (2:0)
28' [1:0] Bryanas Ruizas
37' [2:0] Basas Dostas

F grupė Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įvarč. Tšk.
1. „Borussia“ 2 1 1 0 8:2 4
2. „Real“ 2 1 1 0 4:3 4
3. „Sporting“ 2 1 0 1 3:2 3
4. „Legia“ 2 0 0 2 0:8 0

G grupė

„Leicester City“ – „Porto“ 1:0 (1:0)
25' [1:0] Islamas Slimani

„Kobenhavn“ – „Brugge“ 4:0 (0:0)
54' [1:0] Stefano Denswilas (į savo vartus)
64' [2:0] Thomasas Delaney
69' [3:0] Federico Santanderas
90' [4:0] Mathiasas Jorgensenas
62' Ludwigas Augustinssonas („Kobenhavn“) neįmušė 11m baudinio

G grupė Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įvarč. Tšk.
1. „Leicester City“ 2 2 0 0 4:0 6
2. „Kobenhavn“ 2 1 1 0 5:1 4
3. „Porto“ 2 0 1 1 1:2 1
4. „Brugge“ 2 0 0 2 0:7 0

H grupė

Zagrebo „Dinamo“ – Turino „Juventus“ 0:4 (0:2)
24' [0:1] Miralemas Pjaničius
31' [0:2] Gonzalo Higuainas
57' [0:3] Paulo Dybala
86' [0:4] Adrianas Semperas (į savo vartus)

„Sevilla“ – „Lyon“ 1:0 (0:0)
53' [1:0] Wissamas Ben Yedderas

H grupė Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įvarč. Tšk.
1. „Juventus“ 2 1 1 0 4:0 4
2. „Sevilla“ 2 1 1 0 1:0 4
3. „Lyon“ 2 1 0 1 3:1 3
4. „Dinamo“ 2 0 0 2 0:7 0