„Žalgiris“ atsilaikė prieš Norvegijos čempionus, bet stebuklo nesukūrė

Vilniaus „Žalgiris“ surengė solidų pasirodymą, rodė charakterį, tačiau vis tiek baigė savo žygį prestižiškiausiame žemyno turnyre. Antradienio vakarą Vladimiro Čeburino auklėtiniai UEFA Čempionų lygos trečiojo atrankos etapo atsakomosiose rungtynėse 1:1 namuose sužaidė su Norvegijos čempionu „Bodø/Glimt“, tačiau prieš savaitę tam pačiam priešininkui buvo pralaimėję net 0:5.
„Žalgiris“ – „Bodø/Glimt“
„Žalgiris“ – „Bodø/Glimt“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pasižiūrėti į istoriją šiemet Europoje kuriančius vilniečius atvyko Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna bei jo pėdomis sėkmingai žengianti naujoji šalies lengvosios atletikos žvaigždė Mykolas Alekna.

Garbingi svečiai nenusivylė. Antradienį išvydome visai kitokį „Žalgirio“ veidą. Šeimininkai buvo geresnė komanda, daugiau kūrė ir dominavo. 39-ąją minutę Francis Kyeremeh netgi sugebėjo išvesti savo komandą į priekį, bet tada atėjo 50-oji minutė ir viskas apsivertė aukštyn kojomis.

Po VAR peržiūros teisėjas iš Šveicarijos Sandro Schareris panaikino iš anksto užfiksuotą nuošalę ir norvegai rezultatą išlygino – galva pasižymėjo Joelis Mugisha.

Praėjus septynioms minutėms įvyko antras lūžis. Petaras Mamičius baudos aikštelės prieigose pargriovė tą patį J.Mugishą. Arbitras iš pradžių parodė į 11m žymą, bet po VAR peržiūros sprendimą pakeitė ir kamuolį pastatė ant baudos aikštelės linijos. Deja, už paskutinės vilties pražangą „Žalgirio“ kairysis gynėjas iš Kroatijos prieš save išvydo raudoną kortelę ir šeimininkai liko mažumoje.

Po šio epizodo žalgiriečiams svajoti apie stebuklą jau buvo sunku...

Europos turnyruose „Bodø/Glimt“ Vilniaus klubą eliminavo trečią sezoną iš eilės. 2020-aisiais norvegai nutraukė žalgiriečių kelionę Europos lygoje, o pernai – Konferencijų lygoje. Užpernai iš Europos lygos Budės klubas išmetė dar ir „Kauno Žalgirį“.

Iš šešių akistatų su Lietuvos klubais „Bodø/Glimt“ laimėjo keturis sykius ir du kartus sužaidė lygiosiomis.

Taip baigėsi žalgiriečių kelionė Čempionų lygos varžybose. Iki šiol trečią atrankos etapą buvo pasiekusi vienintelė Lietuvos komanda – „FBK Kaunas“. 2008-aisiais tuometiniai Jose Couceiro auklėtiniai pranoko „Santa Coloma“ (Andora) ir Glazgo „Rangers“ (Škotija) komandas, bet atsimušė į danų „Aalborg“ sieną.

Nepaisant pralaimėjimo norvegams, „Žalgiris“ tęs žygį Senajame žemyne ir toliau rungtyniaus Europos lygos „play-off“ etape, kur susitiks su Zagrebo „Dinamo“ – Razgrado „Ludogorec“ poroje pralaimėjusia ekipa. Šių komandų pirmąją akistatą 2:1 svečiuose laimėjo kroatai, o atsakomasis mačas antradienį prasidės 21 val.

Įveikę šį barjerą, Lietuvos čempionai žaistų Europos lygos grupių varžybose. Jei to nepavyks padaryti, vilniečiai nukris laipteliu žemiau ir tęs pasirodymą trečiajame pagal pajėgumą Europos klubiniame turnyre – Konferencijų lygoje.

Pirmąsias rungtynės Razgrade arba Zagrebe žalgiriečiai žais svečiuose – rugpjūčio 18 dieną. Atsakomasis mačas po savaitės vyks LFF stadione.

Priminsime, kad „Žalgiris“ šiemet tapo pirmuoju Lietuvos klubu, kuriame pavyko prasibrauti į Europos turnyrų grupių varžybas.

Zalgiris (Ltu)Bodo/Glimt (Nor)

„Žalgiris“ – „Bodø/Glimt“ 1:1
39' Francis Kyeremeh (1:0)
50' Joelis Mugisha (1:1)

„Žalgiris“ (4-4-2): Edvinas Gertmonas; Petaras Mamičius, Nemanja Ljubisavljevičius, Mario Paveličius, Saulius Mikoliūnas; Fabienas Ourega, Marko Miličkovičius, Nicolas Gorobsovas, Oliveris Buffas; Renanas Oliveira, Francis Kyeremeh.

„Bodø/Glimt“ (4-3-3): Nikita Haikinas; Alfonsas Sampstedas, Marius Hoibratenas, Isakas Amundsenas, Askas Tjaerandsenas-Skau; Hugo Vetlesenas, Eliasas Hagenas, Ulrikas Saltnesas; Joelis Mugisha, Larsas-Jorgenas Salvesenas, Amahlas Pellegrino.

Rungtynių eiga:

90 min. Rungtynės baigiasi.

83 min. Žaidimo tempas kiek krenta. Vieniems nereikia, kiti – nelabai turi iš ko.

71 min. Oho! Tai bent norvegų ataka. Tolimas smūgis. Edvinas Gertmonas bejėgis, bet žalgiriečius gelbsti du virpstai.

57 min. Prasti popieriai. Petaras Mamičius čiuoždamas kojomis į prekį griauna į baudos aikštelę skubantį Joelį Mugishą. Arbitras skiria baudinį, bet po VAR peržiūros sprendimą pakeičia. Deja, sprendimas neguodžia – P.Mamičiui už paskutinės vilties pražangą rodoma ne geltona, o raudona kortelė. Bet ir baudinys atšaukiamas – kamuolys statomas ant baudos aikštelės linijos. Norvegai baudos smūgio neišnaudoja. Rezultatas nesikeičia, bet žalgiriečiai rungtynes tęs turėdami vienu žaidėju mažiau.

50 min. Norvegai muša įvartį, bet teisėjas vėl fiksuoja nuošalę. Deja, po VAR peržiūros arbitras rodo į aikštęs vidurį. Įvartis įskaitytas. Pasižymi Joelis Mugisha. 1:1.

49 min. Marko Miličkovičiaus solidžiai atliktas baudos smūgis į „devyniukę“. Norvegų vartininkas didelių pastangų dėka nukreipia kamuolį už galinės linijos.

46 min. Prasideda antrasis kėlinys.

Pirmasis kėlinys baigiasi.

45 min. Norvegai siunčia kamuolį į „Žalgirio“ vartus, bet arbitras fiksuoja nuošalę. Tiesa, po VAR peržiūros.

39 min. ĮVARTIS! Francis Kyeremeh suskumba pirmas prie atšokusio kamuolio. 1:0. Puiku! Lieka dar keturi...

32 min. Baudos aikštelėje griūna Fabienas Ourega. Kontaktas buvo, tačiau akivaizdu, kad prancūzas krito savo iniciatyva. Po trumpos VAR peržiūros arbitras rodo, kad baudinio nebus.

29 min. Oliveris Buffas klastingai smūgiuoja „per save“. Norvegus gelbsti nuo vartininko linijos kamuolį į kampinį numušantis gynėjas.

26 min. Geltona kortelė rodoma Nicolui Gorobsovui. Argentinietis griežtai įvažiavo į kojas Larsui-Jorgenui Salvesenui, kai arbitras neužfiksavo pražangos prieš Fabieną Ouregą.

14 min. Budės komandos strategas Kjetilas Knutsenas priverstas keisti vartininką. Nikita Haikinas palieka aikštę. Vietoj jo – Julianas Faye Lundas.

13 min. Marko Miličkovičius šauna virš vartų iš toli.

9 min. Į Budės komandos vartus krinta pirmasis kamuolys. Pasižymi Renanas Oliveira, bet teisėjas iš Šveicarijos Sandro Schareris stabdo rungtynes ir parodo geltoną kortelę Franciui Kyeremeh – už pražangą prieš svečių vartininką Nikita Haikiną. Rezultatas nesikeičia.

7 min. Žalgiriečiai aktyvesni, bet išpešti didesnės naudos varžovų baudos aikštelėje kol kas nesiseka.

1 min. Mačas prasideda. Vilniečiai labai aktyviai pradeda rungtynes, bet pirmą šturmą norvegai atlaiko.