2014 10 21 /2014 10 22

Čempionų lygoje lijo įvarčiais: 7:0, 7:1, 6:0, 4:3, Luizas Adriano vienas įmušė 5

Antradienio vakare UEFA Čempionų lygos turnyre tiesiog lijo įvarčiais. Ypač netikėtas rezultatas užfiksuotas Romoje, kur Miuncheno „Bayern“ futbolininkai itin lauktose ir daug susidomėjimo kėlusiose rungtynėse tiesiog sutraiškė „Roma“ vienuolikę. Bavarai per pirmą kėlinį įmušė net 5 įvarčius, tuo tarpu Donecko „Šachtar“ komanda į Barysovo BATE vartus Baltarusijoje per 45 min. įmušė net 6.
Luizas Adriano
Luizas Adriano / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

E grupė. „Roma“ – Miuncheno „Bayern“ 1:7 (0:5)

Italijos vicečempionai su bavarais rungtynių pradžioje pabandė žaisti savo mėgiamą atvirą futbolą, tačiau labai greitai nusvilo nagus. Pirmasis įvartis krito jau 8-ąją minutę, kai Arjenas Robbenas individualaus meistriškumo dėka išmaudė du gynėjus ir įmušė labai gražų įvartį.

Sutrikę romėnai sugebėjo atsakyti labai pavojingu Gervinho smūgiu, tačiau po jo pasipylė įvarčiai. 22 min. du „Bayern“ žaidėjai išmaudė penkių gynėjų liniją ir įmušė Mario Goetze, po dviejų minučių galva įkalė Robertas Lewandowkis, 29-ąją minutę A.Robbenas pridėjo antrą įvartį. 35-ąją minutę Thomasas Muelleris realizavo 11 metrų baudinį.

Antrajame kėlinyje „Roma“ bandė priešintis, 54 min. Gervinho kalė į Manuelio Neuerio vartų virpstą, o po kelio akimirkų vokiečių vartininkas neįtikėtinai atmušė Alessandro Florenzi smūgį. 61 min. M.Neueris sukūrė dar vieną stebuklą, sustabdydamas Gervinho smūgį iš 2 metrų.

Gervinho savo įvartį vis dėlto pasiekė, 66-ąją minutę po komandos draugo perdavimo iš krašto įkalęs įvartį galva. Po keitimo į aikštę išėjęs Franckas Ribery 77-ąją minutę po A.Robbeno perdavimo kamuolį „perkėlė“ vartininką ir įmušė šeštą įvartį, o po 4 min. Xherdanas Shakiri – septintąjį.

F grupė. „Barcelona“ – Amsterdamo „Ajax“ 3:1 (2:0)

Svečiai bandė mesti iššūkį Ispanijos vicečempionams, tačiau idealiai susižaidęs Neymaro ir Lionelio Messi duetas labai greitai nuleido olandus ant žemės. 6-ąją minutę po puikaus L.Messi perdavimo įmušė Neymaras, o 23 min. pasižymėjo ir pats argentinietis. Po penkių minučių Pedro smūgiu sudrebino „Ajax“ vartų virpstą.

Aikštę antrajame kėlinyje paliko L.Messi, žaisti ėjo keli jauni katalonų futbolininkai, tačiau progų „Barca“ vis tiek turėjo daugybę. Vis dėlto, 88 min. El Ghazi įmušė ir sušvelnino rezultatą, tačiau lygiųjų katalonai išplėšti neleido – Sandro Ramirezas 90+4 min. įtvirtino pergalę.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Neymaras ir Lionelis Messi

Nikosijos APOEL – „Paris Saint Germain“ 0:1 (0:0)

Norr Prancūzijos čempionai pirmajame kėlinyje kamuolį valdė 63 proc. laiko, tačiau abi komandos atliko po 4 smūgius į vartus, kėlė po tris kampinius, o PSG net teko dažniau varžovus stabdyti pražangomis. Paryžiaus ekipa pergalę pasiekė tik 87-ąją minutę, kai pergalingą įvartį įmušė Edinsonas Cavani.

G grupė. Londono „Chelsea“ – „Maribor“ 6:0 (3:0)

Pirmajame kėlinyje „Premier“ lygos lyderiai visiškai dominavo aikštėje, kamuolį valdė 65 proc. laiko ir po 45 minučių taip pat jau galėjo džiaugtis laimėję mačą. 12-ąją minutę prancūzas Loicas Remy įmušė pirmąjį įvartį, tačiau po kelių minučių buvo pakeistas dėl traumos. Į aikštę žengęs Didier Drogba jau 22-ąją minutę pasižymėjo realizuodamas 11 metrų baudinį, o Slovėnijos klubo triuškinimą pirmajame kėlinyje užbaigė Johnas Terry, pasižymėjęs 30 min.

Po pertraukos svečiai Londono klubui prilygti ir toliau nesugebėjo. Mitja Vileras 53 minutę įsimušė į savus vartus. 77-ąją minutę „Chelsea“ dar gavo teisę mušti ir 11 metrų baudinį – jį realizavo Edenas Hazardas. Paskutinę mačo minutę belgas pasižymėjo ir antrą sykį.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Didier Drogba realizavo 11 metrų baudinį

Gelzenkircheno „Schalke“ – Lisabonos „Sporting“ 4:3 (1:1)

Vokietijos klubas pirmajame kėlinyje kamuolį valdė 60 proc. laiko, tačiau jų pranašumas išryškėjo tik po 32-osios minutės, kai raudoną kortelę gavo „Sporting“ gynėjas Mauricio. Nani jau 15-ąją minutę buvo į priekį išvedęs Portugalijos klubą, tačiau iškart po raudonos kortelės pasižymėjo „Schalke“ saugas Chinedu Obasi.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui Klaasas-Janas Huntelaaras 50-ąją minutę persvėrė rezultatą, o Benediktas Hoewedesas po 9 minučių pranašumą padidino. Vis dėlto, „Sporting“ nepasidavė ir išprovokavo 11 baudinį bei 63 min. Adrienas Silva rezultatą sušvelnino. 78-ąją minutę tas pats A.Silva po puikios atakos įmušė įvartį galva ir išlygino rezultatą.

Vis dėlto, „Sporting“ stebuklo suskurti nepavyko. Mačo pabaigoje „Schalke“ užgulė varžovų vartus ir portugalai suklydo – užsidirbo 11 metrų baudinį. Jau per teisėjo pridėtą laiką pergalę išplėšė Ericas Maximas Choupo-Motingas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Chinedu Obasi įvartis

H grupė. Barysovo BATE – Donecko „Šachtar“ 0:7 (0:6)

Ukrainos čempionai Baltarusijos čempionus trypė tiesiog negailestingai. Brazilas Luisas Adriano tapo trečiu greičiausiai Čempionų lygos varžybose tris įvarčius įmušusiu futbolininku – jam užteko 13 min. Iš viso L.Adriano pirmajame kėlinyje įmušė keturis kartus (27 min. 11 m baudiniu, 36, 40 ir 43 min.). Po kartą pasižymėjo Alexas Teixeira (10) ir Douglasas Costa (34).

„Šachtar“ tapo Čempionų lygos rekordininke – vienintelė komanda, įmušusia 6 įvarčius per pirmą kėlinį. L.Adriano antrajame kėlinyje gavo teisę mušti dar vieną 11 metrų baudinį ir 82-ąją mačo minutę įmušė penktąjį savo įvartį.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Luizas Adriano

„Porto“ – Bilbao „Athletic“ 2:1 (1:0)

Apylygėse rungtynėse Portugalijos ekipa įmušė pačioje pirmo kėlinio pabaigoje – 44 min. pasižymėjo Hectoras Herrera. Vis dėlto, „Porto“ saugas 60-ąją minutę padarė neleistiną klaidą, kuri kainavo „Athletic“ įvartį. Pasižymėjo Guillermo. 75-ąją minutę „Porto“ antrą kartą išsiveržė į priekį po Ricardo Quaresma įvarčio.

Porto 2 - 1 Athletic Bilbao Highlights HD Uefa... by troublemakers41