Čempionų lygos aistros: nauja „Leicester City“ pasaka ir raudonos kortelės

Anglijos čempionų „Leicester City“ pasaka persikėlė į Čempionų lygą. Po įvykių kupinų rungtynių namuose anglai 2:0 atkeršijo „Sevilla“ ekipai ir žengė į ketvirtfinalį. Kitame antradienio mače Turino „Juventus“ 1:0 dar kartą palaužė „Porto“ ir užtikrintai pateko į kitą etapą.
„Leicester City“
„Leicester City“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Leicester City“ – „Sevilla“ 2:0

Bendras rezultatas: 3:2

Trečiąją vietą Ispanijos čempionate užimantys Sevilijos futbolininkai savo aikštėje Lesterio komandą nugalėjo 2:1.

Po šios dvikovos iš „Leicester City“ trenerio posto buvo atleistas Claudio Ranieri, ir ekipos žaidimas pradėjo sparčiai gerėti.

Naujo trenerio Craigo Shakespeare‘o įkvėpti Anglijos čempionai fantastiškai sužaidė namuose. Jau 27-ąją minutę „Sevilla“ gynybą pralaužė Wesas Morganas.

Šio įvarčio pakako, kad „Leicester City“ žengtų į kitą etapą, nes jie įmušė įvartį ir Sevilijoje.

Beje, W.Morganas tapo pirmuoju Jamaikos futbolininku, pasižymėjusiu Čempionų lygoje.

„Scanpix“/AP nuotr./„Leicester City“ – „Sevilla“

Tačiau Lesterio ekipa nesirengė sustoti. Po pertraukos pasižymėjo ir Marcas Albrightonas. Futbolininkas pasinaudojo nuo „Sevilla“ gynėjo atsimušusiu kamuoliu ir, jį pasitaisęs, smūgiavo tiesiai į vartus.

74-ąją minutę susikibo Samiras Nasri ir Jamie Vardy. Abu surėmė kaktas ir buvo nubausti - antrąjją geltoną kortelę gavęs S.Nasri po karštų ginčų su teisėju turėjo palikti aikštę.

Po penkių minučių vartininkas Kasperas Schmeichelis užsidirbo geltoną kortelę ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį pats vartininkas ir atlaikė. Nesėkmingai smūgiavo Stevenas N'Zonzi.

„Sevilla“ dar niekada nėra patekusi į Čempionų lygos ketvirtfinalį.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: „Leicester City“ – „Sevilla“ 2:0

90 min. R.Mahrezas dar gavo geltoną kortelę už laiko tempimą paliekant aikštę, tačiau tribūnose jau buvo švenčiama istorinė pergalė.

79 min. Vartininkas Kasperas Schmeichelis užsidirbo geltoną kortelę ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį, kuri pats vartininkas ir atlaikė. Nesėkmingai smūgiavo Stevenas N'Zonzi.

74 min. Antrą geltoną kortelę gavo ir aikštės buvo išvarytas Samiras Nasri. Prancūzas galvomis susimušė su Jamie Vardy, kuris puolė ant žemės, bet taip pat gavo geltoną kortelę.

54 min. ĮVARTIS. Marcas Albrightonas dar labiau sustiprino Lesterio klubo šansus patekti į ketvirtfinalį. Futbolininkas pasinaudojo nuo „Sevilla“ gynėjo atsimušusiu kamuoliu ir pasitaisęs smūgiavo tiesiai į vartus.

Pirmasis kėlinys: „Leicester City“ – „Sevilla“ 1:0

45 min. Lesterio klubas buvo visa galva aukščiau ir pelnytai pirmauja.

27 min. ĮVARTIS. Wesas Morganas išvedė šeimininkus į priekį ir išlygino bendrą rezultatą. Jamie Vardy buvo neleistinai sustabdytas ir teisėjas paskyrė baudos smūgį. Jį atliko Riyadas Mahrezas. Jo smūgį sėkmingai pataisė W.Morganas.

Šio įvarčio pakanka, kad „Leicester City“ žengtų į kitą etapą, nes jie įmušė įvartį ir Sevilijoje.

18 min. Pirma geltona kortelė parodyta Samirui Nasri, kuris neleistinai stabdė W.Ndidi.

15 min. Lesterio klubas agresyviau pradėjo rungtynes, bet itin pavojingų progų nesukūrė. Po kampinio iš toli laimę pabandė D.Drinkwateris.

Startinės sudėtys:

„Leicester City“: K.Schmeichelis; D.Simpsonas, W.Morganas, R.Huthas, C.Fuchsas; R.Mahrezas, D.Drinkwateris, W.Ndidi, M.Albrightonas; Š.Okazaki, J.Vardy.

„Sevilla“: S.Rico; N.Pareja, A.Rami, G.Mercado; P.Sarabia, S.N'Zonzi, S.Nasri, S.Escudero; V.Iborra; W.B.Yedderis, Vitolo.

„Juventus“ – „Porto“ 1:0

Bendras rezultatas: 3:0

Turine „Porto“ sirgaliai intrigos taip ir nesulaukė. Pirmojo kėlinio pabaigoje lemtingą klaidą padarė Maxi Pereira. Gynėjas ranka atmušė G.Higuano smūgį ir buvo išvarytas iš aikštės.

11 metrų baudinį nesunkiai realizavo Paulo Dybala. Likę dešimtiese „Porto“ jau nebesugebėjo pasipriešinti „Juventus“.

Pirmosiose rungtynėse Italijos komanda svečiuose nugalėjo varžovus 2:0.

Antrasis kėlinys: „Juventus“ – „Porto“ 1:0

90 min. Porto futbolininkai sugebėjo apsiginti nuo skaudesnio rezultato.

49 min. F.Soaresas neišnaudojo puikios progos pasižymėti. Jis pergudravo net kelis gynėjus ir vartininką, bet kamuolys skriejo visai šalia vartų.

Pirmasis kėlinys: „Juventus“ – „Porto“ 1:0

45 min. Po tragiško pirmojo kėlinio dešimtiese likę „Porto“ futbolininkai praktiškai neturi galimybės išsigelbėti.

42 min. ĮVARTIS. Paulo Dybala 11 metrų baudiniu išvedė „Juventus“ į priekį.

Maxi Pereira gavo raudoną kortelę ir buvo išvarytas iš aikštės, kai ranka atmušė G.Higuano smūgį.

24 min. Puikią progą turėjo M.Mandžukičius, tačiau jo smūgis galva buvo per silpnas, kad pramuštų I.Casillaso gynybą.

18 min. „Juventus“ turėjo kelias progas per P.Dybalą, bet rimtesnio pavojaus varžovų vartams nesukūrė.

12 min. J.Cuadrado užsidirbo geltoną kortelę už vaidybą.

„Juventus“: G.Buffonas; M.Benatia, D.Alvesas, L.Bonucci, Alexas Sandro; C.Marchisio, S.Khedira; J.Cuadrado, P.Dybala, M.Mandžukičius; G.Higuaínas.

„Porto“: I.Casillasas; Maxi Pereira, I.Marcano, Felipe, M.Layúnas; Danilo Pereira, André André, Óliveris Torresas; Y.Brahimi, André Silva, F.Soaresas.

Į Čempionų lygos ketvirtfinalį jau pateko Madrido „Real“, „Barcelona“, Dortmundo „Borussia“ ir Miuncheno „Bayern“.