Čempionų lygos finale „Barcelona“ įrodė savo pranašumą prieš „Manchester United“

„Barcelona“ – geriausia Europoje! Milžinišką susidomėjimą kėlusiame UEFA Čempionų lygos finale šeštadienį Londono „Wembley“ stadione Pepo Guardiolos auklėtiniai 3:1 (1:1) nugalėjo „Manchester United“ klubą. Fantastišką žaidimą demonstravusi „Barcelona“ dominavo beveik viso susitikimo metu.
Taurę pirmasis iškėlė E.Abidalis
Čempionų lygos taurę pirmasis virš galvos kėlė E.Abidalis. / „Scanpix“ nuotr.

Tiesa, mačą šturmu pradėjo „Manchester United“. Anglijos čempionai užgulė „Barcelona“ vartus ir, nors privertė varžovus žaisti sau nebūdingą gynyba paremtą futbolą, nieko pavojingo sukurti nesugebėjo.

„Barcelona“ iš šešėlio išlindo 10 minutę. Pepo Guardiolos auklėtiniai tvirtai perėmė kamuolio kontrolę į savo rankas ir ėmė regzti ilgas, trumpais perdavimais paremtas atakas. Ispanijos čempionų išpuoliai darėsi vis pavojingesni, kol virto įvarčiu 27 minutę. Pedro atsidūrė vienas prieš E.van der Sarą ir šaltakraujiškai nuginklavo paskutines karjeros rungtynes žaidusį „Manchester United“ vartininką (0:1).

Išsiveržusi į priekį „Barcelona“ į gynybą neatsitraukė, tačiau viena klaida aikštės viduryje, žaibiška „Manchester United“ kontrataka ir rezultatas tapo lygus (1:1). Kamuolį į „Barcelona“ vartų tinklą pasiuntė Wayne'as Rooney (34 min.).

Po šio įvarčio vaizdas aikštelėje nesikeitė. „Barcelona“ futbolininkai toliau daugiau laiko praleido su kamuoliu ir kūrė atakas. Vieną iš jų įvarčiu užbaigė geriausias pasaulio futbolininkas Lionelis Messi (54 min.). Argentinietis vienas suklaidino kelis „Manchester United“ gynėjus ir šūviu iš už baudos aikštelės ribų nuginklavo E.van der Sarą (1:2).

Antrajame kėlinyje aukštesnę pavarą įjungusi „Barcelona“ toliau draskė „Manchester United“ gynybą ir dominavo rungtynėse. Savo pranašumą Ispanijos čempionai netrukus pavertė dar vienu įvarčiu – tolimu gražiu smūgiu pasižymėjo Davidas Villa (69 min.).

Per likusį laiką „Manchester United“ desperatiškai dar bandė atsitiesti, tačiau „Barcelona“ patikimai gynėsi ir įrodė esanti stipresnė.

„Barcelona“ Čempionų lygos taurę susigrąžino po dvejų metų pertraukos, o klubo istorijoje trofėjų laimėjo ketvirtą kartą (1992, 2006, 2009 m.).

Verta pažymėti, jog „Manchester United“ klubas Čempionų lygos finale pralaimėjo antrą kartą iš eilės ir antrą kartą tai padarė „Barcelona“. 2009-aisiais Romoje katalonai laimėjo rezultatu 2:0.