Čempionų lygos finale – „Liverpool“ triumfas po 14 metų ir sirgalės akibrokštas

Madrido „Wanda Metropolitano“ stadionas tapo triumfo vieta „Liverpool“ klubui, kuris šeštą kartą istorijoje ir po 14 metų pertraukos tapo Čempionų lygos čempionu. Ispanijoje vykusiame finale galinėjosi anglų klubai ir po 90 minučių kovos „Liverpool“ 2:0 nugalėjo Londono „Tottenham“ ekipą. Įvarčius įmušė Mohamedas Salah ir Divockas Origi.
„Liverpool“ laimėjo Čempionų lygą
„Liverpool“ laimėjo Čempionų lygą / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Lažybininkai favoritu laikė stabiliai šį sezoną Anglijos čempionate atrodžiusį „Liverpool“ klubą, bet šios ekipoms sirgaliams vis dar vaidenosi praėjusių metų košmaras – M.Salah trauma ir vartininko Loriso Kariuso klaidos. Tačiau Madride jau antrąją minutę egiptietis bučiavo žemę.

Sužaidus vos 25 sekundes buvo paskirtas 11 metrų baudinys į „Tottenham“ vartus. Sadio Mane kėlė kamuolį arčiau link vartų ir šis atsimušė į aukštai iškeltą Moussa Sissoko ranką. Teisėjas Damiras Skomina nedvejodamas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį realizavo M.Salah.

Nors rungtynių pradžia žadėjo įspūdingą kovą, tačiau pirmasis kėlinys šykštėjo įsimintinų epizodų. Tik aštuonioliktą minutę stadionas nuščiuvo, kai į aikštę sugebėjo prasmukti apsinuoginusi sirgalė. Ji greitai buvo išlydėta iš stadiono.

„Tottenham“ kontroliavo kamuolį 60 proc.laiko, tačiau pirmajame kėlinyje taip ir nesmūgiavo į vartų plotą.

Šio smūgio teko laukti net iki 79 minutės, kai galva kamuolį į vartus bandė nukreipti Dele Alli. Deja, kamuolys skriejo virš vartų. Rungtynių pabaigoje „Tottenham“ surengė paskutinį spurtą, bet „Liverpool“ gelbėjo vartininkas Alissonas.

88 minutę aistras nuramino Divockas Origi, kuris gelbėjo „Liverpool“ pusfinalyje ir įtvirtino pergalę finale.

„Liverpool“ žaidėjai ir treneris Jurgenas Kloppas triumfavo. Tai buvo pirmasis laimėtas finalas treneriui iš Vokietijos, kurį patraukdavo už dantį už pralaimimas lemtingas kovas.

Pastarąjį kartą „Liverpool“ Čempionų lygos trofėjų į viršų kėlė 2005 metais.

Du Anglijos klubai finale žaidė vos antrą kartą turnyro istorijoje. 2008 metais finale susitiko Londono „Chelsea“ ir „Manchester United“.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: „Tottenham“ – „Liverpool“ 0:2

90 min. „Liverpool“ – Čempionų lygos čempionas.

88 min. ĮVARTIS. Divockas Origi įtvirtino „Liverpool“ pergalę. Belgas puikiai pasitaisė iš Joelio Matipo gautą kamuolį ir jį kaire koja pasiuntė į vartus.

84 min. „Tottenham“ uždirbo pavojingą baudos smūgį visai šalia baudos aikštelės. Jį atliko Christianas Eriksenas, bet smūgį atmušė Alissonas. Atmosfera kaista.

82 min. Paskutinis keitimas Londono ekipoje. Fernando Llorente pakeitė D.Alli.

80 min. Lucas atliko pavojingą smūgį, bet Allisonas apsaugojo „Liverpool“ vartus.

79 min. Pavojingas epizodas prie „Liverpool“ vartų. Dele Alli pabandė galva nukreipti kamuolį į vartus, bet kamuolys skriejo virš vartų. Tai buvo pirmasis „Tottenham“ smūgis į vartų plotą.

74 min. Priverstinis keitimas. Traumą patyrusį Moussa Sissoko pakeitė Ericas Dieras.

69 min. J.Milneris sulaukė gero M.Salah perdavimo ir nusitaikė į vartus, bet kamuolys skriejo šalia vartų.

66 min. Pirmasis keitimas Londono ekipoje. Lucas pakeitė Harry Winksą.

62 min. Jamesas Milneris pakeitė Georginio Wijnaldumą.

58 min. Pirmasis keitimas šiose rungtynėse. Divockas Origi pakeitė Roberto Firmino, kuris atrodė blankiai.

Pirmasis kėlinys: „Tottenham“ – „Liverpool“ 0:1

45 min. Po pirmojo kėlinio Liverpulio futbolininkai turėjo vieno įvarčio pranašumą. Nors „Tottenham“ kamuolį kontroliavo net 60 proc. laiko į vartų plotą taip ir nesmūgiavo.

39 min. Labai stiprus Andy Robertsono smūgis į vartų plotą, bet savo vartus apgynė Hugo Llorisas.

18 min. Rungtynės buvo trumpam sustabdytos dėl į aikštę įsiveržusios sirgalės. Apsaugos darbuotojai suskubo ją išlydėti iš aikštės.

17 min. Trentas Alexanderis-Arnoldas paleido tolimą smūgį, bet kamuolys skriejo šalia vartų.

1 min. ĮVARTIS. Mohamedas Salah realizavo 11 metrų baudinį ir „Liverpool“ išsiveržė į priekį. Nesužaidus nė pusės minutės, Moussa Sissoko baudos aikštelėje sužaidė ranka ir teisėjas paskyrė baudinį.

Prieš rungtynes muzikinį pasirodymą surengė grupė „Imagine Dragons“.

Taip pat futbolininkai skyrė tylos minutę autoavarijoje žuvusiam buvusiam Ispanijos rinktinės, Londono „Arsenal“ ir „Sevilla“ puolėjui Jose Antonio Reyesui.